Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 23 Mayıs 2011

Seçilmiş diktatör ve kaset komplosu

Halen Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan emekli Korgeneral Engin Alan, Sözcü Gazetesi’nden Emin Çölaşan'a 11 Nisan 2010'da verdiği röportajda, "Bana vali aracılığı ile haber gönderiyor, 2 saat geç gelecekmiş, 'töreni geç başlatsınlar' diyor. Kabul etmedim, 'emir değişmez' dedim. O da zamanında gelmek zorunda kaldı. Konuşması bitti. Ayağa kalkmadım, alkışlamadım" demişti.

Oysa Sayın Başbakan ne diyor:

“Bir Başbakan bir anma törenine gider de bir korgeneral orada ayağa kalkmaz mı? Kalkması gerekir, kalkmazsa bedelini öder. Zaten bedelini de ödüyor.”

Balyoz soruşturması kapsamında tutuklu Engin Alan’ın neden Silivri’de olduğunu artık biliyoruz.

Seçilmiş diktatör öyle istediği için Silivri’de!..

Alan'ın bu olaydan sonra, önce görev süresi uzatılmış, daha sonra da kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildiği açıklanıştı.

İşte bedel ödemek bu!

Peki, Silivri neyin nesi?

*

Emekli Korgeneral Engin Alan’ı İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı yapan MHP’ye organize bir şekilde saldırılıyor.

Bu saldırıların olacağı aylar öncesinden belliydi. Amaç ortadaydı. MHP’yi barajın altına düşürmek, AKP’yi 367 milletvekili ile Meclis’e taşımak…

2007 seçimlerinden hemen sonra çalışmaya başladılar. Kadınlara zaafı olan MHP’lileri belirlemek zor olmadı. Hepsini dijital izlemeye aldılar.

Bu konuda kimin veya kimlerin uzman olduğunu, seks kasetlerini şantaj aracı olarak kullanmayı kimin değişmez yöntem haline getirdiğini kamuoyu çok iyi biliyor.

Sayın Başbakan’a göre, “Kaset komplolarından dolayı AK Parti suçlanıyor.” Başka kim suçlanacak ki? MHP’yi Meclis dışında bırakmayı kafasına koyan kim? Sayın Başbakan propaganda konuşmalarında, “AK Parti’yi 367 milletvekili ile Meclis’e taşıyın” çağrısı yapmıyor mu?

MHP’yi Meclis dışında bırakmadan, AKP’yi 367 milletvekili ile Meclis’e taşımanın sihirli bir formülü var mı?

AKP, bile bile yaş tahtaya ayak basar mı? Kaset olayını elbette AKP bizzat organize etmedi. Ama, ehline organize ettirmiş olamaz mı?

Yemin etse, başı ağrımayacak.

*

Fakat bu kaset komplosunu kim düzenlediyse yanlış yaptı.

Türk halkının mağdurdan yana olduğu biliniyor. Olayın komplo olduğunu anlayan ülkücüler kenetlendi. Kaset komplosundan sonra Bahçeli’yi dinlemeye gidenlerin sayısı arttı. Kamuoyu yoklamaları da, kaset komplosundan sonra MHP’nin oylarının iki puan daha yükseldiğini gösteriyor.

Yoğunlaşan Bahçeli ve MHP sevgisi, AKP’yi kazdığı kuyuya düşürdü.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Sanem
4 Temmuz 2011 11:03

Yazılarınızı artık bir gazetede okumak istiyoruz... Sözcü... niye görmüyorlar anlamıyorum. Sivri dilli yazılarınızı çok özledik.. Çok şükür ki burası var... Daha sık yazmanız dileğimle ...
Saygılar...

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI