Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

26 Nisan 2017

 

11 Mart 2013

Merakım...

T.C'nin milletvekili Sırrı Süreyya Önder Adaya karşılaştırmalı Avrupa Anayasalarını hediye olarak götürmüş.

Merakım o dur ki; Bu götürülen kitap Kürtçe miydi??

Kürtçülük yapanlar, yani Kürtlerden geçinenler, Kürtçe bilmezler kürtçe savunma hakkı isterler...

Anayasadan ne anlar tapu kadastro lisesinden mezun olan adam. Sinemacı Sırrı nasıl saklasın, sırrı...

Başbakan silah bıraktırmak gündemiyle Ana yüreklerine sesleniyor, hümaniter veya Oskar'a namzet siyaset liderine oynuyor da; adaya giden hediye kitapla, gidenlerin, oradakinin gündemi de farklı galiba. Anayasa komisyonu üyesi iki BDP'li mebus, tesadüfen mi seçilmişler, güldürmeyin beyler..

Bu necip milletin bu gizli ajandayı, gündemi bilme hakkı; çocukların bile yemediği bu numaranın arka planını da öğrenmek hakkı vardır. Bu süreci de doğru yönetemezseniz, ki öyle gözüküyor; faturayı elbette siz ödeyeceksiniz de, ceremeyi biz çekeceğiz,

Pkk bizim milli bir meselemizdir, şer güçler tarafından semirtilmiş büyütülmüştür, İmralıdaki zat bir 12 eylül senaryosunun ürünüdür. Senaryo yazan devre dışı kalınca, kitap ve kabza ile kundak ve kazma başka ellerce kullanılmaktadır. Adam elimizdedir, biz ne yapacağımızı bilememekteyiz, öyle ya veren kullanma talimatını da miadlı göndermişti?. Son kullanım tarihi geçmeden yapılabilecekleri yapabilse, keşke en azından kürtler açısından, onları yarınlarına ve de hayırlarına. Samimiyetle ikrar edebilse

Bakın senaryonun başlangıcından bir kesitle günümüzü kıyaslıyalım, olayların nerede planlanıp, nerede başlatılıp, nereye gittiğini okuyalım. 12 eylül 80 nin ABD dışişleri bakanı Alexander Haig ve yardımcısı Burt tarafından teyit gören Wohlsteter raporu ve bölgesel açılımların formülasyonları. Gelişen olayları bu fikirleri baz alarak kronolojik olarak okuyalım.!! Yıl 80 beyler, ve günümüz açılımları??

1-Körfezde yangın vardır, Doğu Anadolu bölgesi en müsait itfaiyedir.(EVET, İcat edilen Pkk belasıyla Türk ordusu meşguliyete gark edilirken, Enerji yolları ve körfez ısıtılmaya, yeni sınırlar çizilmeye başlanmıştı.)

2-Körfez ihtimalini mümkün olduğu kadar NATO kılıfı altına almak Türkiyenin bu misyonu üstlenmesini kolaylaştırır.( 91 de kıvırdık genel kurmay başkanı istifa etti, Çekiç güç bölgede konuşlandı, 2001 de Ecevit bu projeyi red etti, iktidardan gitti. Saddam ve bulunamayan biolojik silahlarına karşı karşı operasyon NATO kılıfıyla yapıldı.)

3-SSCB'nin körfez bunalımını sömürmesini önlemek için Pakistan ve Türkiye den oluşan İslam kuşağının birbirleriyle, Körfez ülkeleriyle ve Çin'le entegrasyonunu teşvik edilmelidir. (Bir genel kurmay başkanımızın Çin seyahati ve MGK sekreterimizin yeni bir pakt söylemi daha iyi anlaşılıyor. Katarla flörtümüz meğer ki ısmarlama imiş. Demek ki Esad ve Esma ile de öyleydi, yediler, repliği biten oyundan düştü.)

4- İslamiyetin yükselişi bir istikrarsızlık kaynağıdır. o halde bu haraket müttefiklerce kontrol altına alınmalıdır. İslam düşmanları da teşvik edilmelidir. (Türkiye ye İslami söylem ve eylemleri olan bir parti ve iktidarı plan dahilindedir, Ilımlı İslam ve New Mekke İslam inancının kontrol altına alınması projeleridir?. İslam düşmanlığı, İslamofobi ve esbabı el-kaide bakın nereler de programlanmış.!)

5-Türkiyenin savunmasını güçlendirmek elzemdir. çünkü bölgesel bir bunalım halinde Türk ordusu çevik kuvvetin kendisi olarak görev yapabilir. Bu Türkiye için Amerikan çevik kuvvetine üs vermekten daha kolaydır.( İsraille onca gerilime rağmen iptal edilmeyen edilemeyen savunma sanayi projeleri meselesi gün gibi aydınlanmıştır. Patriyot bataryaları, füze savunma sistemleri radarları ve savunma bakanları ziyaretlerinin arka planları ) AYAN olmuştur, BEYAN edilir. Anlayana.

EVET bu 5 maddelik fikir projesinde kim hangi rolü gönüllü almış, kim bedelli oyuncu olmuş, kim kayıtdışı narko dolarlara oynamış, kimi de alet olmuş, kimi de sessiz sakin seyretmiş; rolünü, pozisyonunu bulsun.

Yeni senaryo nedir?

Hazırdır, Sinemacı Sırrı'nın sırı...
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

gerçek demokrat
16 Mart 2013 22:25

sayın editör , böylesine sığ ,ırkçı,dışlayan yazıları yayınlamanız gerçekten üzüntü verici bu tür neo nazi yazıları yayınlamak bu siteye bir şey katmaz aksine götürür.bu topraklarda uzun yıllardır kardeşçe yaşayan ve yaşamaya devam edecek kardeşlerin diliyle kültürüyle dalga geçmek nasıl bir ruh halidir.anlamak mümkün değil.yazanıda ,yayınlayanıda kınıyorum.saygılarımla

E.Uzun
14 Mart 2013 13:25

Ideolojisi, apoletlilerin akademilerinden olanlar, niyet okumayi komplo teorioerini cok iyi biliyorlar, ancak niyet okumakta, komplo teorileride, abest-i istigaldir!

Abest-i istigal uzerinden savunulmaya calisilan ucubet ise, ancak bu yukaridaki kadar olur!

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI