Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Mart 2017

 

21 Mayıs 2013

Gücümüzün kaynağı 'altı ok'tur!

Bizler geçmişte Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl kongrelerinde seçilerek 33. Kurultayında görev başında bulunan eski İl başkanları, 12.05.2013 tarihinde, Ankara da toplanarak;

Son zamanlarda Ülkemizde yaşanan olumsuzlukları, gelişen siyasi durumu, dış güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin ülkemizde zaman içinde Habur süreci , Milli birlik projesi, Açılım süreci ve son olarak ta Çözüm süreci adı altında terörle müzakere yolu ile bir Anayasa değişikliğine ve rejimi değiştirme stratejilerine karşı değerlendirmeler yapmak ve doğal olarak ta Partimizin bu süreçteki konumunu değerlendirmek amacıyla bir toplantı düzenleyerek o dönem birlikte çalıştığımız ancak halen görevde bulunan çalışma arkadaşlarımız hariç eski İl Başkanları bir araya geldik.

Öncelikle Hatay Reyhanlı da terör nedeniyle yitirdiğimiz yurttaşlarımıza rahmet diliyor, böylesi önemli bir günde Anneler gününde tüm Analarımızın Anneler gününü kutlarken başta yitirdiğimiz canlarımızın annelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyor; yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir devletin şekillenmesi mücadelesi içinde sorumluluk üstlenmiş, Anadolu işgal altındayken yapılanmış ve Müdafaa-i Hukuk Hareketinden kaynaklanan bir parti olduğu ve ayrıca işgale karşı bağımsızlık ruhuyla ortaya çıkan insanların dayanışmasından kaynaklanan bir siyasi yapılanma olduğu unutulmamalıdır .

Cumhuriyet Halk Partisi Anadolu’dan Türkleri süpürüp atmak isteyen, bu ulusu o gün bu gündür yok etmek isteyen ‘’bunların artık burada yeri yok, geldikleri yere gitmelidir’’ diyen sömürgeci ülkelerin siyasetçilerine ve içerideki işbirlikçilerine karşı mücadelesini sürdürmüştür. Bugün de sürdürmek zorundadır.

Bizler CHP’ nin Altı okundan birisi olan devrimcilik geleneğinden gelen, olağanüstü durumlarda köklü ve gerçekçi kararları alabilen insanlarız. Cumhuriyet Halk Partisi, soylu-ilkeli- onurlu temelde oluşan Ulusal Bağımsızlık Mücadelesinin birikimleri ve Atatürk ilke ve Devrimleri ile, bu eşsiz sürecin felsefi ve ahlaki değerlerinin özünü oluşturan ALTI OK ilkeleri; bir bütün olarak, siyasi kimliğimizin, ideolojimizin ve parti programımızın tarihsel kaynağı ve en güçlü dayanağıdır…

CHP bir yandan Sosyal Demokrasinin evrensel değer ve kurallarını benimseyerek onları yaşama geçirmek için çağdaş , özgürlükçü , çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi hedeflemeli, eşitlikçi anlayıştan sapmamalı, diğer yandan da Cumhuriyetin Demokratik , Laik , Sosyal hukuk devletinin niteliklerine, Atatürk Milliyetçiliğine, Cumhuriyetin kazanım ve birikimlerine sahip çıkma, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütün olduğu anlayışını sürdürme kararlılığını açıkça vurgulamalıdır.

Bu anlayışla; CHP’nin politikalarını değiştirmeye çalışan arayışlara karşın;Bizler, Partimize gerçekten katkı koyacak, güç verecek, omuz verecek, partimizi her alanda güçlendirecek çalışmaları ortaya koyma kararlılığı içindeyiz.

Kimi CHP’lilerin CHP Program ve ilkelerinden sapan söylem ve davranışlarını üzüntü ile izliyoruz. Bütün bunlara ek olarak değişik kesimlerden ve içinde milletvekillerimizin de bulunduğu 111 kişinin imzaladığı Barış için Özgürlükçü Demokrasi metninin kimi bölümlerinde ilkelerden sapma eğilimi açıkça görülmektedir. Bu bildirideki görüşlere karşın ; CHP’li 7 milletvekilinin hazırladığı Birliğe Çağrı metni ile CHP ‘nin kamuoyuna sunduğu Çözüm sürecine yönelik Demokrasi Hukuk ve Toplumsal Barış İçin CHP nin öneri ve öncelikleri adlı tutum belgesini destekliyoruz.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Toplantıya katılan ve metine destek veren CHP Geçmiş dönem İl Başkanları


Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Çalıkuşu
24 Mayıs 2013 17:18

Bu yazının imzasız olduğu doğru değil.
Ama imzaların hangi gerekçe ile burada olmadığını da bilemem.
Bu bildiri yayınlandığında, başka yerlerde imzaları ile birlikte okumuştum bildiriyi.

Yukarıdaki metnin "Toplantıya katılan ve metine destek veren CHP Geçmiş dönem İl Başkanları" sözleri de imzaların üstündeki sözdür.

Aşağıdaki adreste, imzalayanların adı var.


http://www.akademipolitik.com/herkes-duysun/chpde-eskil-baskanlar-vmilletvekilleri-toplan-yor.html#.UZ8OpzcQe-U

Mustafa
24 Mayıs 2013 09:38

O toplantıda olan 30 eski Başkan'ın adı gazetelerde yer aldı , açıklamayı yapanlar da metne imza attı GG de isimlerin yazılmaması kendilerini saklamalarından kaynaklı değil.

Bora GENCER
23 Mayıs 2013 16:17

İsimlerini vermekten korkan İl Başkanlarının görevdeyken nelr yaptıklarını tahmin etmek zor degil.
Eger bir açıklama yapıcaksanız bu açıklama dogruda olabilir,yanlışta..
Ama isim vermekten kaçınan insanların yazdıkları yazı beni ilgilendirmiyor ciddiyede almıyorum.
Yazının içerigi ile ilgili konuşmuyorum...

b.düzü
23 Mayıs 2013 00:51

Eski il başkanları hala anlaşılamamış.
''CHP bir yandan Sosyal Demokrasinin evrensel değer ve kurallarını benimseyerek onları yaşama geçirmek için çağdaş , özgürlükçü , çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi hedeflemeli,'' derken diğer taraftan statükocu değişmez katı kkural ve ilkelerden bahsetmiş.
Arkadaşlar adı ne olursa olsun halkına özgürlük ve demokrasi getirmeyen veya vaat etmeyen hiç bir düşünce iyi değili bırakın vasat değildir.Yaldızlı söylem ve açıklamalarla olsaydı çoktan demokrasi ve sosyalizm dünyaya egemendi.KEMALİZM NİRE SOSYALİZM NİRE ......açıklamayla,toplantıyla olsaydı ne bekeldiniz şimdiye kadar ......

osman
23 Mayıs 2013 00:44

isimlerini yazmaktan kaçınan il başkanları,kaç kişi olduklarını açıklamaktan kaçınan il başkanları il başkanı olduğunuzu neredenbileceğiz,gerçekten eski il başkanları iseniz size iki sorum var.eskidenATV deAli KIRCA'nın poroğramında gelişen dünyada artık sağın,SOLUN önemi kalmamıştır diyen GENEL BAŞKANIMIZ kimdir,ve bu genel başkanımızı sadakatla destekleyen il başkanları kimlerdir.Kara çarşafa 6 oklu CHP rozetini takan genel başkan kimdir o genel başkanı destekleyen il başkanları kimlerdir.Bu soruları doğru cevaplarsanız eski il başkanları olduğunuza inanacağım.6 oka ve ona sadakatla bağlı olan devrimcilere selam ve sevgilerimle.

Tüm Yorumlar (9)

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI