Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Mart 2017

 

1 Haziran 2013

Taksim Gezi Parkı...

Gezi Parkı'nda yapılacak olan AVM'ye yönelik protestolara katılacağım için, bugünkü yazımı yazamadım...
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

gizem
13 Haziran 2013 22:02

Ertan bey ... :) yaa varya ben sizin hayraninizimmmmm :( kac yildan beri :(

TOSUN
2 Haziran 2013 14:09

Yücel Yeşilceli, Selahattin Demirtaş için "Amerikan solcusu" demiş. Bence bu bile iltifat. Bu adam "Amerikan solcusu" bile değil, düpedüz gerici. Açıklamaları, dünya görüşüne uygun düşüyor ve bu bakımdan tutarlı.

Irkçı ve şoven kesimlerin halkın yanında yer aldıkları nerede görülmüş? Halk sözcüğü her zaman birleşik bir büyük toplumsal kesimi anlatmakta kullanılır. Demirtaş gibilerin halkın içinde yeri yok. Onlar "halk"tan, "Kürt halkı" dedikleri her ne ise, onu anlar. İstanbulda ki ve diğer kentlerdeki eylemelere katılan Kürt kökenli yurttaşlarımızı görmezden gelirler. Bahçeli'nin eylemci ülkücüleri görmezden geldiği gib... Şoven, şovene benzer.

Yücel Yeşilceli
2 Haziran 2013 12:40

2)
Bunca farklı örgütün eylem yaptığı yüzbinlerin birbirlerine tek bir husumeti olmamış,bu gerekçe ile tek bir kişinin burnu kanamamıştır! Tümünü yürekten kutluyorum! Bu sabah Gezi Parkı'nda ORTAK temizlik yaptıklarını anımsatıyorum.Sanıyorum bu denli saygın direnişi Demirtaş ve çevresi hazmademedi... AKP'ye ve hükümetine karşı yapılan eylem Kürt ırkçılarını tedirgin etti... Emperyalizmin işaretiyle değil,iç dinamiklerin özgür iradelerinin yansıması DİRENİŞ;emperyalizmin maşalarını tedirgin etti!!!

Yücel Yeşilceli
2 Haziran 2013 12:38

1)
Ben Kürt ırkçısı,Amerikan "solcusu" Selahattin Demirtaş'a bir yanıt vermem gerekir.
Gezi Parkı'nın şanlı direnişi için "Bizim tabanımız Türk ırkçılarının,ulusalcılar bulunduğu protestolara katılmaz" türünden bir açıklama yapmış!.. İşbirlikçiler sadece büyük patronlarının işaret ettiği yerde protesto mitingi yapar;yıkar,yakar! Halbuki dört günlük direnişin katılımcıları sıradan yurttaşlar olduğu gibi;CHP'lisi,İP,TGB,TKP,ÖDP,Halk Evleri(Çakması değil),ADD,ÇYDD gibi sol ve anti emperyalist,Atatürkçü kesimler omuz omuza idi!..

NAZAN DUMAN
2 Haziran 2013 12:04


Yazdıklarınızı okumadım.Okuma gereği de duymuyorum.Tepkim rumuzunuza .Rumuzu amed olanın yorumunu okusam ne olur?okumasam ne olur?Ben rumuzdan anlayacağımı anladım.Amed rumuzuyla tepki verdiğiniz her olaya şüpheyle bakmak zorundayım.

Tüm Yorumlar (25)

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI