Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

6 Haziran 2013

Halk düşmanı politikadan vazgeçin!

SELMA GÜRKAN
EMEK PARTİSİ
GENEL BAŞKANI


10 gündür doğasına, çevresine, kentine, yaşamına, hak ve özgürlüklerine sahip çıkan halka yönelik uygulanan şiddet ve saldırılar sonucunda yüzlerce yaralı ve iki ölüme, bir yurttaşın daha ölümü eklendi.

Hatay’da yaşamını yitiren Abdullah Cömert ile İstanbul Ümraniye’de yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’tan sonra, Ankara’da dünkü müdahalelerde gaza bağlı kalp krizinden işçi İrfan Tuna yaşamını yitirdi. Yine Ankara’da başından vurulan genç işçi Ethem Sarısülük ölüm kalım savaşı veriyor.

Hükümet uygulamaya koyduğu politikalarla halkın isteklerini, beklentilerini ve çıkarlarını ayaklar altına almakta, bu politikalara itiraz edenleri, tepki gösterenleri ise, esası kimyasal silah olan gaz bombası ve biber gazıyla, tazyikli su ve polis şiddetiyle terbiye etmeye, yola getirmeye çalışıyor.

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç’ın açıklamalarına, dolaylı özrüne rağmen Tunus’tan açıklama yapan Başbakan; Topçu Kışlası kararındaki ısrarını yenilemiş ve gösteri yapan halkı teröristlikle suçlayarak, halka karşı açtığı savaşta kararlı olduğunu yeniden ilan etmiştir.

Başbakan’ın halka karşı açtığı savaşa, elbette halk güçlerinin verecek cevabı olacaktır. Hak ve özgürlüklere yönelik politik saldırılarının ardı arkası kesilmeyeceği gibi, aynı zamanda, ekonomik, sosyal her alanda yeni düzenlemelerle saldırı politikalarına devam edeceklerinin sinyalini vermiştir. İşçisiyle, memuruyla, işsiziyle, öğrencisi, genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle bütün halk güçlerinin de meşru direnme hattında vereceği cevabı olacaktır.

Hükümet eliyle yapılan bu saldırıları kınıyor, Hükümeti bir an önce bu halka düşman politikalarından vazgeçmeye ve Taksim İnisiyatifi’nin Başbakan yardımcısına sunduğu talepleri dikkate almaya ve gereğini yerine getirmeye çağırıyoruz.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

BIR DOST
7 Haziran 2013 20:00

YESIL SERMAYELI HOLDING MAGDURLARININ HAKINI ARSINLAR

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI