Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

7 Haziran 2013

Sevgili dostlar, İzmir'in yiğit direnişçileri...

Sevgili dostlar, İzmir'in yiğit direnişçileri...

CHP İzmir Konak İlçe Gençlik Kolları Başkanı
Kemal ÖZDÖNMEZ

****
CHP İzmir Konak İlçe Gençlik Kolları Başkan Yrd.
Sibel HÜR

AKP'nin tiranlığına, Recep Tayyip Erdoğan'ın diktatörlüğüne karşı direnişimiz aralıksız devam ediyor. Bugün burada yiğit bir insanın aramızdan ayrılışını anmak için toplanıyoruz.

Abdullah Can Cömert kardeşimizi Antakya'da dün katlettiler. Ailesine ve örgütümüze buradan baş sağlığı diliyoruz.

22 yaşında gencecik bir fidanı bizlerden ayırdılar. Canımızı aldılar... Suç kesindir, katil bellidir sevgili arkadaşlarım... Katil Recep Tayyip Erdoğan'dır. İyi halsiz katillere adil olmaktır en büyük ceza, susmaktır en büyük ceza... Abdullah'ın acısı kadar acımasız olacağız bu düzene. Abdullah'ın ahı kadar adaletli olacağız Recep Tayyip Erdoğan'a.
Ve onu o koltuktan indirene kadar direneceğiz. Direne direne kazanacağız...

Bizler korkmuyoruz polis copundan, biber gazından. Korkmayacağız tomalarınızdan...

Çünkü biz halkız, çünkü biz Mustafa Kemal'in gençleriyiz. Çünkü biz memleketi uğruna canını verebilecek cesaretteyiz. Ancak ve ancak bizim anlayışımızda ne kimsenin canına kastetme düşüncesi bulunur, ne de böyle bir faaliyetin içerisinde bizler bulunuruz.

Biz insan olduğu için severiz her bireyi. Özgürlükler ve demokrasi için destekleriz toplumsal muhalefeti. Ve bu temellendirme üzerinden Halk Direnişine omuz veririz.

Buradan tüm örgütlerimize itidal çağrımızı yeniliyoruz. Sakin, duyarlı ve kararlı olarak halk direnişine devam edeceğiz. Ta ki bu talan düzenini yıkana dek direnişimizi sürdüreceğiz. Yılmayacağız...

Emin olun ki, her yer Taksim, her yer direniş diyerek kazanacağız.

Sevgili arkadaşlarım,

Halk Direnişinin 7.gününde kaybettiğimiz Devrim Şehidimiz, Gençlik Kolları üyemiz, yöneticimiz, yoldaşımız Abdullah Can Cömert'i unutmayacağız. Onun kavgasını kararlılıkla sürdüreceğiz. Evet bu çapulcu varsaydığınız halk direnişçileri, Mustafa Kemaller Abdullahların kavgasını sürdürecek. CHP Gençlik Kolları bu kavgayı sürecek, Reyhanlı'yı, Uludere'yi, ülkeyi satan pazarlıkların üstünü örtmeye çalışanları, emperyalistlere ve tüm neo-liberal uygulamaların uşaklığını eden planları reddedeceğiz... Adil ve özgür bir düzen kurana kadar Mustafa Kemal'in gençleri olarak, Gündoğdu'da, Sıhhıye'de, Beyaz Saray'ın karşısında, Antakya'da, Antalya'da, Artvin'de, Erzurum'da, Gaziantep'te, Adana'da, Trabzon'da, Taksim'de, Tam Bağımsız Türkiye diye haykıranların olduğu her yerde tekiz, biriz, diriyiz. Ve Tek yüreğiz. Direne direne kazanacağız...
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Erkan ankaralı
12 Haziran 2013 15:09

Önce Diyarbakır'a giden Aziz diye bsehir başkanınızı sonra ERTUĞRUL Günay ile dost olan Hakan tartaninizi değiştirin sonra bekleriz direnişe..

Ahmet Altınok
8 Haziran 2013 07:49

Artık Aziz KOCAOĞLU'NUN İ Z M İ R 'E yakışmadığını ve SİZLERE "İHANET EDEBİLECEĞİNİ DE " HATIRINIZDAN ÇIKARMAMANIZI...ÖZELLİKLE SÖYLEMEK İSTİYOR,SEVGİLER SUNUYORUM.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI