Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

21 Haziran 2013

Birilerinin paralı askeri olmayın

CHP Bafra Gençlik Kolları

Bilindiği üzere polisin Gezi Parkına yaptığı sert müdahale kamuoyunun tepkisi çekmiş milyonlar sokaklara dökülerek yaşananların sorumlusu hükümeti protesto etmiştir.

Demokrasinin vazgeçilmezi olan protesto hakkı sayın başbakan tarafından idrak edilememiş, yaptığı açıklamalarla toplum gerilmiş ve ikiye ayrılmıştır. Azınlığın çoğunluğa itaati anlayışı ortaya çıkmıştır. Başbakan her konuşmasında yüzde ellilik kesimden söz ederek ülkenin diğer kesimlerini adeta yok saymıştır.

Bütün dünyanın gözünün önünde yaşanan bu olayların tek izahı vardır. O da ZULUMDÜR. Halkına zulüm edenler inanıyoruz ki yine halkı tarafından sandıkta cezalandırılacaktır.

Tüm bunlar yaşanırken sayın başbakanın ‘’Milli İradeye Saygı Mitingleri’’ adı altında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde mitingler yapmaya başlamıştır. Elbette bütün siyasi partilerin olduğu gibi AKP’nin de miting yapması en demokratik hakkıdır. Ancak bu mitingler demokratik amacından sapmıştır. Bu mitingler protesto eden halka karşı bir gövde gösterisine dönüşmüştür. Meydanlarda adeta bir Tiyatro oynanmaktadır.

Biz gençler olarak Zulüm edenlerin yanında yer almayacağız. Bütün gençlere çağrımız bu tiyatro oyununun bir parçası olmayınız. Orada bulunarak vicdanınızı kirletmeyiniz. Birilerinin paralı askeri olmayın.

Kamuoyuna saygıyla

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI