Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Mart 2017

 

25 Haziran 2013

PARK; FARK

Argomuza kurban olsunlar, gezi parkında olup biten olayların farkında olmayan bir sürü kişi Sosyolog kesilmiş Televizyonlarda dakika/Reyting işgal etmekte, ağzı olan konuşmaktadır.

Bütün hepsini topla birkaç istisna dışında ceviz kabuğunu dolduracak ne bir laf, ne bir fikir, ne de doğru bir tasvir ortaya çıkmamaktadır.

Türk Atasözü “Deveyi çökerten en son saman tanesidir.” Brezilya’da olanlar; Yapılan zamlar, yolsuzluk, yoksulluk ve maişet darlığı kisvesiyle aslında yağmacılık kültürü, çok şükür ki bizde yok.

Buna rağmen ne diyor Karmen; Devlet Başkanı Bayan Rouself “Biz Türkiye Değiliz” Ne demek istedi.? Birilerine bizi diz çöktüremezsiniz mi dedi, yoksa daha derin bir anlamımı vardı?

Jandarma Asayiş Bölge Komutanımızın Helikopterine 4 mermi atıldı. Atanlar, attıranlar ne demek istedi.?

Bu karambolda Suriye’ye kaç konteyner gitti, Filistin’e ne oldu, duyan bilen var mı.?

Ortadoğu ya inen her dolar, her silah bir müddet sonra illaki Anadolu ya gelir. Binlerce yılın çekim gücüdür bu.
Hatay’daki çiftçilerin kullanımına icara verilen hazine topraklarını satıyoruz dedik mi Esad’ın Babası heybeleri dolar dolu eşek kervanlarını yola çıkarırdı. Elbette ki bilmek lazım.

Meclise ait Oran'daki Milletvekili lojmanları niçin yıkıldı, yaşam kriterleri ve çok eşlilik ve de sosyal kalkınmışlıkları, ilk halleriyle kıyaslanmasın diye.

AKP camiası için çok doğru karardı, popilizm yapılarak da pozitif Rey’de sağlandı.

Şimdi sokakta Range Rover cipi içinde Gucci gözlüklü, Sür makyajlı, Gurur, kibir abidesi; Castro sakallıların cariyelerini gizleyemediniz. Ataköy konaklarındaki AKP sosyalitesini, Başakşehir dedikodularını ve yerel yöneticilerin gönül işlerini zaptu rapta alamadınız. Bakanlarınızın çok eşliliğine mani olamadınız. TOKİ müteahhitlerinin bitmek tükenmek bilmeyen rantçılığına engel olamadınız.

İzah edilemeyen zenginlikler, kolay kazanılmış paraların; İyi bir elbisenin, kötü bir manken üzerindeki pejmürdeliği gibi sırıttı. Para taşımak, Silah taşımak, Elbise taşımak, Şeref ve haysiyeti taşımak ayrı bir alt yapı, ayrı bir terbiye, ayrı bir disiplin ve dinginlik ister.

Tayyip bey kendi zenginini yaptı, haklıydı, yapmalıydı. Kendi medyasını da yaptı, Bende olsam yapardım, Ancak insanların sakalına, okuluna değil özellikle sütüne bakardım. Nasıl bir ana’dan terbiye aldığına bakardım. Tab’ına Çap’ına, Kab’ına bakardım. Kalitesine, Kapasitesine ve Kandititesine bakardım.

Hazımsızları, hazmedemeyen Türkiye toplumunun isyanı değil infialidir dışa vurumudur, bu olaylar. Ben yaptım oldu zihniyetine bir karşı duruştur. Ders alınmalıdır.
Aynısı bu halk tarafından ÖZAL’a da yapılmıştı 21.75'le, etrafındaki avane ve yağdanlıklar da bu mesajı anlamaması için elinden geleni yapmıştı.

Rahmetli çok adamı zengin etmişti ama Taksim, Saraybosna mezalimini tel’in mitinginde yanında yalnızca Bosna Dayanışma Grubu üyeleri vardı.

Devlette yoktu, Devletin valisi de yoktu o türedi çanak yalayıcılar; onlar zaten çoktan Bal teleğinin kör arısına dönmüştü.

İMF'ye borcumuz bitti, yapılan kutlamaların bilançosu;
1.2 milyar dolar sıcak para buharlaştı,
3 canımız gitti. onlarca aracımız yandı,
Esnaf günlerdir siftahsız dükkan kapattı,
Tüm sektörler %7 küçüldü,
Dolar, Euro %20 katladı,
2023'e 10 kala,

Adam durdu, şimdi ne yapacağız…?
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Çalıkuşu
1 Temmuz 2013 23:53

Bütün hepsini topla birkaç istisna dışında ceviz kabuğunu dolduracak ne bir laf, ne bir fikir, ne de doğru bir tasvir ortaya çıkmamaktadır.
.............................................................

''Ne... ne...'' bağlaçları kullanılınca, yüklem olumsuz değil, olumlu olur.

Yukarıdaki cümlenin doğrusu:

''Bütün hepsini topla birkaç istisna dışında ceviz kabuğunu dolduracak ne bir laf, ne bir fikir, ne de doğru bir tasvir ortaya ÇIKMAKTADIR.''

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI