Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

29 Haziran 2013

Çabalayan Kaptan

Büyülü harfler:

ABD,

AB,

UEFA,

TC.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiçbir döneminde günümüzde olduğu kadar ezik ve çaresiz olmamıştır. AKP iktidarı bugün güçsüz, şaşkın ve mahkûmdur.

Gezi Parkı eylemlerine akılcı bir çözüm üretememiştir. Yurttaşlarına sadece polisiye önlemleri kullanarak ölçüsüz, dengesiz şiddetle karşılık vermiş ve emniyet güçlerine sığınmıştır.

Siyasi otorite şimdi dosta düşmana hesap veriyor. ABD Başkanı Türkiye’deki olayları endişeyle izliyor, araştırıyor ve telefonla sorup gelişmeleri öğreniyor. AB ülkeleri basınıyla, siyasal temsilcileriyle, yargı kurumlarıyla olayları sorguluyor.

Ülke dahilinde meydanlarda efelenerek bağıran başbakan, uluslararası arenada bir yalnızlığa itilmiş, giderek ne doğuya yar olmuş, ne de batıya yaranabilmiştir. Siyasal ve toplumsal yönden notları kırık olan ülkemiz, üstüne üstlük bir de sportif yönden geçersiz not almış, bütünlemeye kalmıştır. Akdeniz Olimpiyatları’nda evsahibi ülke olarak atletlerimiz doping kullandıkları için yarışmalardan men edildiği gibi, yine ülkemizin en gözde futbol takımlarından ikisi, bir ve üç yıl olmak üzere yabancı sahalarda maç yapamama cezası almıştır.

Batının farklı kurumlarının ülkemizi bu denli sorgulamaları, günümüz yönetiminin başarısızlığının ölçüsünü ve teslimiyetini kanıtlıyor.

AKP iktidarının ileri gelenleri bu ezikliğin çaresizliği altında sadece konuşarak olayları örtbas etmeye, geçiştirmeye çalışıyorlar. Bu tedirginlik içinde yanlı – yanlış konuşuyor, yalan söylüyorlar, söyleyebiliyorlar. Bir başka yönden de bu çaresizliğin geçiştirilmesi için saltanata sığınıyor, hilafeti yardıma çağırıyorlar. Örneğin; Türk bayrağını tartışıyor, din içerikli, dini çağrıştıran kavramları sömürü aracı yapıyorlar. Ülkeyi bölüyor, ülke insanını bölüyor, kutsal değerleri çıkar malzemesi olarak kullanıyorlar. Savunulacak hiçbir geçerli dayanağı olmadığı için kendi yüzde 50’sini ülkede saldırgan bir güç gibi sahnelemeye çalışıyorlar.

Tarımı batırmış, hayvancılığı öldürmüş, küçük esnafı yok etmiş, sanayiyi çökertmiş, cari açığı patlatmış, giderek sanatçıyı karşısına almış, basını yandaşlaştırmıştır.

Gezi Parkı eylemi, Türkiye’nin tıkanmış sorunlarının gündeme geldiği bir halk meydanıdır aslında. Ve o park şimdi ülkenin her tarafında çözüm arayan gerçek parklar haline dönüşmüştür.

Sonuç olarak gemi su almaya başlamıştır ve “çabalama kaptan ben gidemem” demektedir.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Celal
9 Temmuz 2013 17:39

Gemi su alıyor gibi laflar abesle iştigaldir. Gezi olayları bitmiştir. Meydanlarda marjinallerden başka kimse kalmamıştır. Fazi lobisinin oyunları da Hükümetin basireti sayesinde bertaraf edilmiştir. AK Parti artık seçimlere odaklanmıştır. Seçim anketleri AK Part'inin beklendiği gibi oy kaybına uğramadığını göstermektedir. Oyları hala % 50 civarındadır. İnşallah yeni bir seçim zaferiyle iktidarını iyice perçinleyecektir.

Ali Çağıl
5 Temmuz 2013 18:53

Dua ile olsaydı bütün din adamları milyarder olurdu

mocak
2 Temmuz 2013 22:33

90.Dakika bitti. 4.Hakem kaç dakika uzattı. İşte bütün mesele.

sadrettin acaroğlu
2 Temmuz 2013 20:23

Sen merak etme bilader kaptan dümeni sıkı tutuyo ALLAH istemedikçe hiç bişi olmaz.Bu millet Tayyip beyin duacısı

şakir
29 Haziran 2013 20:50

GEMİ ÇOKTAN BATTI DA BATMAMIŞ GİBİ
LAF EBELİKLERİ İLE VAZİYETİ İDARE EDİYORLAR !!!UZATMALAR OYNANIYOR...
HAKEM ÇOKTAN KIRMIZI KARTI GÖSTERDİ
AMA OYUNCULAR İNADIM İNAT SAHAYI
TERKETMİYORLAR !!!BİTİŞ DÜDÜĞÜ ELİ
KULAĞINDADIR...

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI