Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

3 Ağustos 2013

Şimdi parti içi barış zamanı...

DENİZ DEMİR
CHP Gençlik Kolları eski Genel Başkan Yardımcısı


27 Mayıs gece yarısı hiçbir kişisel beklentisi olmayan gençlerin iktidarın “her istediğimi yaparım anlayışına karşı” 100 kişi ile başlattığı direniş, gün be gün artarak 31 Mayıs sabahı 10 binlerin ve aynı günün gecesiyle beraber tüm Türkiye genelinde milyonların sokağa çıkmasıyla devam etmiştir.

Otoriter uygulamaların merkezi haline gelen AKP, fazişmin ne olduğunu çok iyi bildiğini bizlere bir kez daha göstermiştir. Bu süreçte 6 insanımız canlarını yitirirken, 14 direnişçi gözlerini yitirmiş 723’ü ağır olmak üzere 7000’e yakın vatandaşımız yaralanmıştır.

Halen Türkiye genelinde 123 tutuklu gencin bulunduğu, onbinlerce insanın gözaltına alındığı ve gözaltına alınsa da alınmasa da sivil polis ya da resmi giyimli polislerce darp edildiği bu süreçte zulüm karşılığında haksızlığa uğrayanlar hep en başta ülkemiz gençliği olmuştur.

2 aylık süreç içinde gençlerin başlattığı direniş, başta ailelerince kabul görmüş, sonrasında toplumun tüm katmanına yayılmış ve herkesin malumu olmuştur. Kazanımlar elde edilmiş, Türkiye’de bir korku duvarı yıkılmış, onlarca eşik aşılmış ve yıllardır yaratmaya çalıştığımı “toplumsal farkındalık” oluşmaya başlamıştır.

İşte böyle bir süreçte yüz binlerce genç, tepkisini pasif bir direnişle ortaya koyarken elbette siyasi partiler dışında durmak isteyebilirler. Fakat yönetme duygusu ve yönetimle ilgilenme isteği içinde olan tüm arkadaşlarımızın da katılması için kapısı açık olması gereken tek bir parti vardır, o da yıllardır mazlumun yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir.


Nasıl ki partimize üye olmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıksa, aynı şekilde partimize emek vermiş fakat bir takım disiplin yaptırımları şekilde üyelikten ayrılmış veya çıkarılmış gençlerin de partimize dönüşünün sağlanması gereklidir.


İşte bu yüzden, tüm koşullarında uygunluğu göz önüne alınarak artık gençlik kollarında parti içi barış zamanıdır!

Bizlerin bir bagajı, önyargısı, gerisinde beklettiği bir siyasi planı olamaz, olmamalı.

Her Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen gencin siyaset yapabilme özgürlüğü ve imkanı partimizce muhafaza edilmeli ve sağlanmalıdır.

Tüzüğümüz ve yönetmeliğimiz şuan da bu talebi yerine getirebilmek için hukuken uygundur. Geriye sadece bir irade meselesi kalmaktadır.

Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ve parti yönetimimizin alacağı bir kararla hakkında ihraç, tedbirli uzaklaştırma gibi nedenlerle üyeliği sona erdirilen tüm kardeşlerimizin eğer istiyorlarsa partimize dönmeleri ve bizlerle birlikte mücadele edebilme ve siyaset yapabilme özgürlüklerine tekrar kavuşmaları gerekmektedir.

Gençler Türkiye’nin önünü açarken, partimizin siyaset yapmak isteyen gençlerin önünü kapatmayacağından eminiz. İyi biliyoruz ki partimiz gençliğine her zaman olduğu gibi yine verdiği değeri gösterecektir.

Parti içi barış ve Türkiye siyasetinin gençleşmesi için hep birlikte bir adım atmaya hazırız.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

hakkı özbulut
7 Ağustos 2013 06:52

Deniz Demir Ömercan Evren den başla...

GencPolitik
6 Ağustos 2013 04:11

Deniz Demir genclik kollarindaki her genc arkadas icin bir abi olmustur her zaman/ Arkadaslar cevrelerine bakarsa cok zorlanmadan bir problemi Deniz Demir in yardimiyla cozulmus yada Deniz Baskan a bir sorununu anlatiyor(politik veya degil) sohbet ediyor gorebilir. Bu kadar icimizden ve bu kadar siyasete, genclik orgutlerine hakim bir insan icin siz kimsiniz diye konusulamaz. lutfen sayginizi yitirmeyin.

Bir dost...

ferman
5 Ağustos 2013 01:23

zaten bıkmışız yandaş medyanın yalakalıklarından siz yapmayın bari barış bey bu tayfanın bastonculuğunu.bunların söyledikleriyle yaptıkları nezaman bir olmuşki şimdi kalkmış birlikten bahsediyolar...!!

ilo
3 Ağustos 2013 17:07

ee? yani?
sevgili yarkadaş merak ediyorum Deniz Demir kim oluyor da otoriteymiş gibi açıklamaları yayınlanıyor?
Türkiye genelinde şu metnin yayınlandığı başka bir site - gazete vb. var mı?
siz gazete misiniz deniz demir gürsel tekin gibi insanların medya aracı mısınız?
bir de akp'ye medyayı elinde tutuyor diyoruz :))

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI