Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Mart 2017

 

5 Ağustos 2013

Bugün Günlerden 53

Yazının başlığını Gezi Parkı olayları sırasında öldürülen Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert’ten aldım. Şöyle konuşmuş kardeşinin ardından: “Bugün günlerden 53, Cuma değil. Annem 53 gündür ağlıyor ve kardeşimin kapıyı tıklamasını bekliyor. Biz 53 gün önce gariban bir aileydik. Bugün kaç kişiyiz?”.

Ekmek almaya giderken atılan gaz bombasıyla başından yaralanan ve halen hayati tehlikesi sürdüğü için uyutulan 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın babası anlatıyor: “Bu yıl okulundan mezun oldu, törende giyeceği elbiseyi birlikte aldık, duvarda asılı duruyor. Sınıf arkadaşları töreni iptal ettiler, o iyileşince yaparız diyorlar”.

2012’de Yalova’da bir kavgayı ayırırken biber gazıyla yaşamını yitiren astım hastası Çayan Birben’in annesi şöyle diyor: “Çayan tek oğlumdu. O gün bugün yolda yürüyenlerin yüzüne oğluma benziyor mu diye bakıyorum. Odasını donattım, gelecek diye bekliyorum. Mezarının üstünde otlar bitti, karar daha yeni verildi”.

18 yaşındaki Medeni Yıldırım’ın annesi konuşuyor: “Medeni bu yıl sınavlara girdi, sonucunu göremeden gitti. Yaşıyor olsaydı, biz de tercih heyecanı yaşardık”.

Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz içini döküyor: “Allah bu acıyı bana yaşatanlara bile yaşatmasın. Oğlum her sabah gelecek diye uyanıyorum”. Sözü ağabeyi Gürkan Korkmaz alıyor: “Biz bir fidan yitirdik. Ama koskoca bir orman bizi bekliyor. Onların ödedikleri bedelle daha iyi bir dünyada yaşayacağız”.

Biber gazı kapsülünün gözüne isabet etmesi nedeniyle bir gözünü kaybeden Erdal Sarıkaya meydan okuyor: “Annemin ve eşimin gözüme damla damlatırken akıttıkları gözyaşının hesabını kim verecek? Karanlığa iki gözle bakmaktansa, aydınlığa tek gözle bakarım”.

Bu iç acıtan, göz yaşartan, yürek yakan açıklamalardan sonra, Mısır’daki olaylar üzerine bir açıklama yapan başbakan ise şöyle diyor:

“Zalimler aynı zamanda korkaktırlar. Onlar mazlumlardan korkarlar. Korktukça zalimleşirler, gaddarlaşırlar. Yetim bıraktıkları çocukların, dul bıraktıkları eşlerin ahlarından korkarlar. Sonra da yok olup giderler”.

Söz doğru, ya söyleyen…
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Ayşenur Yılmaz
6 Ağustos 2013 01:35

"...sonra da yok olup giderler."İşte bütün mesele bu!İndirilecekler iktidardan,sonra yargılanacaklar...ve yok olup gidecekler.Allah kimseyi bunlar gibi şeytana kul etmesin.Lanetli sonlarına dolu dizgin koşarlar bu zalimlar, ama halen "ben", "ne dersem", "dediğim yapılır", vs. doyum bilmez şeytan ruhlarıyla, sanarlar ki insanlığa sonsuza dek zulüm etmeyi sürdürecekler. İşledikleri insanlık suçlarından dolayı her an sayısız beddua alarak ahirete devrolurlar.

şakir
5 Ağustos 2013 15:50

Başbakan,kendini tarif ediyor ama farkında
değil mi ne????

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI