Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Mart 2017

 

13 Ağustos 2013

Mehmet Erdem'e cevap

Metin Lütfi Baydar /

CHP Aydın Milletvekili


Geçen sene yine bu tarihlerde Sayın Mehmet Erdem, şahsıma ve partime karşı basın açıklaması yapmış ve aynı sözleri tekrarlamıştı. O zaman kendisine vermiş olduğum cevap metninde şu ifadeleri kullanmıştım:

“Değerli yurttaşlarım, Aydın ve Van illerimizde yapmış olduğum açıklamalar arasında bir fark yoktur. “ Silahlar susmalı, kan durmalı o zaman oturup konuşalım” demenin “Çözüm yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir” düşüncesini paylaşmamın neresi teröre destek vermektir? Ulus bütünlüğünün korunarak, tek bir bayrağın altında el ele kardeşliği kurabilmenin gayretinde olmak teröre destek vermek midir? Aydın’da şehit olmasın demek suç mudur?”

Bu sözlerimi her gittiğim yerde tekrarladım ve yurttaşlarımla paylaştım. Cumhuriyet Halk Partililer olarak çözüm yerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni göstermemiz Demokrasimize ve Cumhuriyetimize olan bağlılığımızın bir göstergesidir. Bu konuda hiçbir zaman Mehmet Erdem’in iddia ettiği gibi “İkiyüzlü” bir tavır içerisinde olmadım. Eğer ikiyüzlü bir tavır görmek istiyorsa “Terör örgütüyle masaya hiçbir zaman oturmadık, oturmayacağız. Terör örgütüyle görüşen, şerefsizdir!” dedikten sonra “ Evet PKK ile görüştük ve de görüşmeye devam ediyoruz “ diyenin kim olduğunu bir sorsun, araştırsın.

PKK ile müzakere edip İmralı’da müebbette mahkûm bir kişinin tekrar liderlik koltuğuna oturtulduğunu, bitmiş bir terör örgütünün artık ülkemiz içerisinde kendi asayiş birimini kurduğunu, kendisine ait bir mezarlık bile inşa ettiğini ve de artık sınırımızda yeni bir devletin kurulduğunu sanırım Mehmet Erdem bilmiyor. İşin daha da garibi bu saydıklarımın tamamının kendi partisinin bir eseri olduğunu da bilmiyor!

Çözüm süreci diyerek, terör örgütüyle pazarlığa oturan, örgüt elebaşlarının ismini ezberleten, güvenlik güçlerine kement atarak terör örgütünün palazlanmasını sağlayan, TBMM’yi tanımayarak kapalı kapılar ardında görüşmeler ve pazarlıklar yapan AKP ve onun milletvekili olan Mehmet Erdem bu vebalin altından kalkamayacaktır. Açılış törenlerinde okuduğu İstiklal Marşımızdan kıtalar da kendisini kurtaramayacaktır!

Ayrıca, Partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında etnik ve mezhepsel tanımlamalar yaparak bir şeyler ima etmek bir milletvekiline yakışmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu unsuru olan her kesim Türk Milleti’nin bir parçasıdır. Bu bütünü bozmak isteyen terörist ve ayrılıkçı kesimlerin kullandığı üslubu kullanmak, Anayasamızın 80’inci maddesinde belirtilen “ Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, seçildikleri bölgeyi veya kendilerini seçenleri değil, bütün Milleti temsil ederler” hükmüne açıkça aykırılık teşkil etmektedir. Mehmet Erdem’e yaptığı açıklamalarda Anayasamızı ve İnsani değerleri ön planda tutmasını öneririm.

Mehmet Erdem’e “İkiyüzlü siyaset” tanımlamasında kullanması için aşağıdaki linki geçmiş bayram hediyesi olarak gönderiyorum.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

aksel cesur
16 Ağustos 2013 09:06

Ben sayın Başbakan ı sayar severim. Ama en son MİT müsteşarı nın APO ile görüşmesini kabul etmeyip arkasından haberim var demesi ve sadece bir kişi için kanun çıkartması, Suriye de İran yanlısı Hizbullah ile El Kaide yanlısı El Nasr arasındaki çatışmaya sebep olması onu Irak taki 1.500.000 kişinin ölümünden En üzüldüğüm biz müslümanların güveneceği parti kalmadı.

bu metin
14 Ağustos 2013 16:16

bu metin o metin olamaz.
bu kadar kısa sürede pes. pes doğrusu.

AHMET
13 Ağustos 2013 21:02

METİN sANA ÇOK İNANDIK. GÜLDÜRME. MİLLETİN ZEKASIYLA ALAY ETME.

metin
13 Ağustos 2013 18:06

Bir AKP destekçisi olarak burada sık sık yazı yazan ben, bu kaseti hiç izlememiştim.Hiç izlesem burada Recep Tayyip Erdoğan Bey ve AKP lehinde o kadar yazı yazarmıydım.Pes vallahi. Ben Başbakanımız, Kılıçdaroğlu için birgün şöyle söylüyor, birgün şöyle söylüyor dediğinde hemen inanıyordum.Halbuki esas birgün şöyle, birgün böyle diyen bizim Başbakanımızmış.
CHP'lilerin yerinde olsam bu kaseti çoğaltır küçük araç ve ekipmanlarla bütün kahvelerde ve meydanlarda AKP'ye oy verenler de dahil , herkesin izlemesini sağlardım valla.
İzlesin ki vatandaşlarımız gerçekleri, kimin yalpaladığını, hergün farklı konuştuğunu görsün.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI