Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

16 Ağustos 2013

Amasya'da hedefimiz başarı...

Ramis TOPAL
Amasya Milletvekili


Yaklaşan yerel seçimler için 15 gün içerisinde aday adaylığı başvuru süreci sona ermesinin ardından kısa bir süre içerisinde de Belediye Başkan Adaylarımızı belirleyeceğiz. Adaylarımızı belirledikten sonra bünyemizde yürüttüğümüz projelerimizi, adaylarımızın kendi projeleri ile birleştireceğiz. Yaşanılabilir bir Amasya için beraber projelerimizi geliştireceğiz. Projelerimizi turizm ve istihdam odaklı planlıyoruz. Örnek Cumhuriyet Halk Partisi Belediyecilik anlayışını Amasya’ya getirmeyi planlamaktayız.

Nasıl ki kirli porsuk çayı usta eller sayesinde Eskişehir’e can veriri duruma geldiyse Yeşilırmak’ı da aynı şekilde Amasya’ya yeni can damarı yapacağız. Nasıl Tire’deki süt dağıtma birliği bölgedeki hayvan üreticilerinin yüzünü güldürdüyse bizde aynı projeleri ile Amasya’daki üreticilerin yüzünü güldürmeyi planlıyoruz. Nasıl Beşiktaş’ta, Sarıyer’de Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler öğrenciler için yurt ve ders çalışma ortamları sağladıysa bizde Amasya’daki öğrencilere bu olanakları sağlayacağız. Artık kaldırım belediyeciliğine son vereceğiz. Artık yandaşa ihale ve peşkeş belediyeciliğine son vereceğiz. Halkını düşünen, hakça yaşamayı seçen bir belediyecilik anlayışını Amasya’ya hakim kılacağız.

Ben ve örgütüm Amasya’yı karış karış geziyoruz. Bunu duymayan görmeyen kalmadı. Biz bu gezileri yaparken her gittiğimiz yerde hem genel hem de yerel sorunları dinliyoruz. Geneldeki sorunları bugüne kadar TBMM gündemine taşıdım. Hem Meclis kürsüsünden, hem yazılı sözlü soru önergeleri ile hem de üyesi bulunduğum Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda dile getirdim. Dile getirdiğim bu sorunların cevaplarını ve süreci elimden geldiğince Amasyalı hemşerilerimle paylaştım. Nerede bir sorun varsa Cumhuriyet Halk Partisi orada anlayışını Amasya’da oturtturduk. Şimdide yereldeki sorunları çözeceğimiz projelerimizi hazırlıyoruz. Dün nasıl köy köy kasaba kasaba geziyor ise yarın Belediyeleri kazandıktan sonra koltuktan yöneten bir Belediyecilik değil bizzat sokağı dinleyen, halkıyla birlikte olan bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz.

Eskişehir’in omzu Amasya’ya değecek, Kadıköy’ün eli Merzifon’da olacak, Çankaya’nın rüzgarı Gümüşhacıköy’de hissedilecek, Bakırköy’ün yüreği Taşova ile atacak, Konak’ın sıcaklığı Suluova’ya vuracak, Giresun Belediyesi’nin bereketi Göynücek’e yağacak, Ordu’nun Belediyecilik anlayışını Hamamözü görecek. Bu büyük Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri Amasya’daki kazandığımız belediyeler ile kardeş belediye yapacağız. Bu anlayışları Amasya’ya hakim kılacağız. Tüm bu güzellikler için haydi Amasya Cumhuriyet Halk Partili Belediyelere, haydi Amasya halkını düşünen hakça yaşayan belediyeler diyorum…Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI