Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Mart 2017

 

16 Ağustos 2013

Bu körlük değil mi?

Hürriyet gazetesinde bir baş haber- Richard Dawkins (aslında dinsiz bir ateist) Müslümanlarla ilgili tweeti kıyamet kopardı.

Ne demiş ateist filozof “İngiltere’de ki bir kolej bütün Müslüman bilim adamlarından daha fazla. Nobel ödülü aldı demiş, yalan mı ? söylemiş, niye kızmış kıyamet koparmışız, işe ucuz tarafından bakmışız, çünkü öyle eğitilmiş ve programlanmışız.

İnovasyon yapma yetimiz, kabiliyetimiz dumura uğratılmış yazdık mı? yazdık.

Kitapsız Profesörler dedik, dil bilmez akademisyenler dedik, burslarla okuyan kompleksliler, kurslarda yetişen çapsızlar dedik, kalite, kapasite, kantidite dedik, aşağılık duygulu yöneticiler dedik, kötü bilim adamı, iyisini istemez dedik, akademik kıskançlık ve icatsız toplumun intihalci (kopyacı) sıfatlılar dedik, sıfat tüccarları dedik, akademik gradasyon kıstasları dedik, Dr. Hulusi Bahçet’den beri literatüre giren icadımız yok dedik, Tübitak’ı, yenilen iç edilen fonları, TÜBA’yı kayırılan adamları, yok edilen bilimi hep yazdık.

Biz doğruları söyledikçe onlar da eğitildikleri, refleksleri gereği bize husumet duydular, tıpkı Dawkins’e yapılan gibi, oysa yapılacak şey en basitinden aynaya bakmaktı, ayna da bulunmadıysa bir temiz cama bakmak yeterliydi.

Sır, sırrı söylüyor da mühürlü kalpler, bakar kör ama gözler okuyamıyor. Bakıyor ama görmüyor, görüyor ama idrak etmiyor.

Türkiye ve Türk insanı bütün öğretilerini; yalnızca bilimsel öğretilerini değil dinsel öğretilerini de sorgulamalıdır. Tarihini de, coğrafyasını da Hz. İbrahim’in babası Azer’i de, Meryem’in babası Al-İmranın adının Tevratta niye geçmediği de sorgulamalıdır. Kaybettiği haklarının ve yitik değerlerinin, öğretilmeyen bilginin peşine düşmelidir.

Japonların yaptığı gibi ulusal bir geri çağırma programını devreye almalı, Anadolu terbiyesi ile maneviyat eğitimi sertifika kurslarından geçmeyeni görevden el çektirtmelidir.

1945 de bize dayatılan eğitim sisteminden ve diğer dayatmalardan sarfınazar edilmeli, Arif yetiştirmeyen marif sistemi yeniden yapılandırılmalıdır.

Ülkemi imtihan Cumhuriyeti haline ve çocuklarımızı intihar eşiklerine getirenlerden ve buna çözüm diye başka adla yine imtihan getirenlerden hesap sorulmalıdır.

Defalarca rahmetli Cemil Meriç’i ve obskürantizmi (Karanlıkçılık- Bilmesinlercilik) yazdık. Bu heyula, bu Ülkeden gitmeden gerçek bir aydınlanma yaşayamayacağız.

İnancımız dahil, nikahımız, evlatlarımız ve toplumsal geleceğimiz büyük, çok büyük bir oyunun kobayları olarak kullanılmak da ve geleceğimiz karartılmaktadır. Tehlike büyüktür.

Karşı bakış; Batının sıfır sayısı olmadan yapılan tüm aritmetik, matematik, astronomi, fizik, kimya dört işlemleri hatalıydı.

Sen çocuklarına Öklid’i öğretir, sıfırı bulmuş Mehmet İbn-i Ahmed’i okutmazsan, Muhittin El Cabir yerine Tales’i okutursan, Batı üniversiteleri Harezmi’yi, İbn-i Haldunu kürsüsünü kurup okuturken, sen tarihini Batılı yazarlardan okur, 40 asırlık Türk yurdu Anadolu’ya 1071 de geldik dersen, el oğlu sana ne desin.???


Tarihin ilk Sahra hastanesini peygamberinin yaptığını ve orada peygamber eşinin hasta, yaralı baktığını bilmeden kadını dışlayan, kapatan, hapseden prangalı zihniyeti, din diye insanlarımıza dayatırsan,

Doktorlarını dünyanın ilk Bimarhanesi olan Edirne’deki II. Beyazıt külliyesini görmeden mezun eder, Cerrahpaşa’yı tanımadan Cerrahpaşa tıp fakültesinin diplomasını verir, bir de üstüne üstlük Hipokrat adıyla yemin ettirirsen, Prof. Fuat Sezgin hocamızın bin bir meşakkat ile Frankfurt’tan ülkemize getirdiği Gülhane’ye kurulu İslam ilim, bilim teknoloji müzesini görmeden Mühendis diploması dağıtırsan, hatta sen kendin buraları görmeden profesör olmuş, üstüne bir de YÖK üyesi, Tubitak, TÜBA üyesi olmuşsan, senden ne beklenir ki.

Niye bizim, kendi Nobel’imiz, Oskar’ımız, Olimpiyatlarımız olmasın, niye ?

Niye hala milli ve harsi bir uluslararası bilim dergimiz bile yok sorgulamayalım mı?

Ateiste kızmaya hakkımız var mı?

Önce biz, bizi yetiştirenlere bir kızalım….

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Sarp Kaya
24 Ağustos 2013 12:31

Ne zaman Müslümanlar, haçlının peşine takılmış hep kaybetmiş.

Sana Müslümanlığı bile amerika'dan-ingiltere'den öğretiyorlar, Milli Eğitimini amerikalı denetliyor, sen ne icadından bahsediyorsun

sadrettin acaryan
24 Ağustos 2013 11:01

Şu "?" işaretide çok sorun yaratyo kaldırmak lzaım. Ataism konsunda ne desem boş bu dawkins kitaplar falan yazdı film bile çevirdi başrolde oynadı yok tanrı yokmuşda falan filan. Sevsinler seni.

sadrettin acaroğlu
19 Ağustos 2013 19:50

Benim yorumdan soğra kimse bi şey yazmıya cesağret edememiş,.Neyse ben biraz kabarayımda sonra siz gine yazarsınız

xxxx
17 Ağustos 2013 23:08

Sadrettinim yahu,işte budur vallahi.Şu çakma yazara böyle yanıt verilir işte! Sağol sadrettinim sağol.

sadrettin acaroğlu
17 Ağustos 2013 14:13

Bu adam sağdece ataist deyil,atayizmi ideyoloji yapmış kendine birilerinin çıkarına hizmet ediyo,.Her atayist böğle din düşmanı deyilki

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI