Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

29 Ağustos 2013

Muktedir ve Müsrifler

Bülent Arınç buyurmuş: “Geçtiğimiz günlerde bir tören 10. Yıl Marşı ile başladı. Asabım bozuldu. Mehter varsa önce mehterle başlanır”.

Arınç’a şaşırmadık doğrusu. Nefret ve kinini yoğun yaşadığına dair öyle çok açıklaması var ki!

Başbakan konuşmuş: “Her siyasetçinin, her liderin yanlışları olabilir. Benim de yanlışlarım olabilir”.

Başbakan bu kez şaşırttı doğrusu. Ne zamandan beri yanlış yaptığını kabul etmeye, özeleştiri vermeye başladı?

Bir AKP’li aşka gelmiş! “O bir diktatör değil, demokrat. Baksanıza arkasındaki halk desteğine”.

Aşka gelip coşan, mutlaka bakanlık düşü kuran, siyasi yaşamı başbakanın iki dudağı arasında olan zat-ı muhtereme anımsatmak gerekir. Ülkeyi haraç mezat satmanın, “yargıya gerekeni söyledik” demenin, TC’yi tabelalardan silmenin, ana muhalefet partisi liderinin mezhebini gündeme getirmenin, referandumda “hayır” oyu verenlere “darbeci, Ergenekoncu” demenin, gençliği “dindar ve kindar” olmak üzere ikiye bölmenin adı mı demokratlık?

2006’da Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı olan zat kentsel dönüşüm için şöyle demişti: “Biz kentsel dönüşümü yapamazsak Cenabı Hak yapar. Erzurum ve Bingöl depremleri sonucu mecburen kentsel dönüşüm yaptık”.

Aradan 7 yıl geçti ve iktidar gece yarısı torbanın içine koyduğu değişiklikle, yargından mal kaçırırcasına TMMOB’nin (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) yasal haklarını, yetki ve görevlerini elinden aldı. Toplumsal yarar adına kamusal denetim yapmalarının önüne öfke ve intikam yasası çıkararak geçti.

Başbakanın attığı her adımın sıkı takipçisi olan ve Isparta’dan belediye başkanı olmak için yanıp tutuşan bir vali, geçenlerde Kayseri’deki bir güzellik salonunun açılışına özel uçakla gitti. Sonra da “keşke her valinin emrinde bir özel uçak olsa” dedi.

Veee Gezi Parkı gençliği pankart açtı:

“Cuma Namazına bile helikopterle giden adam bize tasarruf edin diyemez”.

Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin şimdi. Ellerindeki belediyelerde borca karşılık camileri satan, yeni açtıkları camilerde VIP salonları açan ve de dindar geçinen bu adamların bu gençlere kindar ve çapulcu demesine kim inanır?
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

H.YILMAZ
30 Ağustos 2013 10:09

EĞİTİMCİ OLARAK ANA DİLDE EĞİTİMLE İLGİLİ GÖRÜŞÜN NEDİR? NASIL BİR DÜZENLEME YAPILMALI ? ÖNERİLERİN NEDİR ? BARIŞ SÜRECİNE KATKIN NE OLABİLİR ? SURİYE VE MISIR'DA YAŞANAN VAHŞET KARŞISINDA İKİ KELİME YAZAMAYAN,ADET YERİNİ BULSUN DİYE MUHALİF OLMAKTAN BAŞKA KONUSU OLMAYANLARIN;MAHMET BARLAS'IN BU GÜNKÜ YAZISINI OKUMALARINI ÖNERİRİM.

sadrettin acaroğlu
29 Ağustos 2013 17:33

İsraf haramda AK Parti ylen ne alağkası var toplumu eğitmek lağzım.Mesela bi sürü ekmek israf oluyo bunları toplayıp hayvan yemi yapmak mümkün hem o fabrikaylan istihdam olur.Memleketde gişimci olmayınca israf olur tabi

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI