Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Mart 2017

 

29 Ağustos 2013

Yıldıramayacaksınız !

AHMET KARAKUZU
CHP AFYON GENÇLİK ÖRGÜTÜ


Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Afyon’a gelerek bir takım ziyaretlerde bulunan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şuhut İlçe programındaki stadda gerçekleşticeği protokol konuşması sırasında ve sonrasında yine bir AKP ve kolluk kuvvetlerinin faşizmi ile karşılaştık.

Genel Başkanınımız , yöneticilerimiz ve gençlik örgütlerimizle alana girdiğimizde başlayan protestolara gençlik örgütleri olarak cevabımız ‘ Başbakan Kemal Kılıçdaroğlu ‘ oldu. Karşılıklı atılan sloganlar kısa bir süre devam etti. Genel Başkanımızın konuşması sırasında terbiyeden ve ahlaktan yoksun, iddialara göre çevre illerden 200’er lira karşılığı getirilen saldırmaya programlanmış şahsiyetler sık sık ‘ Kemal dışarı ‘ ve ‘ Yuhh Chp dışarı ‘ sloganları attılar.

Gençlik örgütlerimizin karşılığında genel başkanımıza yapılan bu terbiyesizliğe sessiz kalması beklenemez.Bizlerde genel başkanımızın yanında olduğumuzu sloganlarımızla dile getirdik. Ancak birsüre sonra bu şahsiyetler pet şişe sandalye ve çeşitli maddelerle gençliğimize saldırıya geçtiler. Görevleri güvenliği sağlamak olan polis ve jandarmanın biz Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütlerine, AKP li gençlerle birlikte saldırdılar, darp ettiler. Sözde güvenlik güçlerinin, saldırganları koruma altına alması ve gençliğimize sert müdahelede bulunmasını şiddetle kınıyoruz.
Saldırı sırasında Afyon – Uşak örgütlerimizden bazı arkadaşlarımız hafif yaralandı.

Bizler biliyoruz ki AKP iktidarı sıkıştığı her alanda gerici sivil faşist çetelerini ve onların yanında en büyük destekçileri güvenlik güçlerini öne sürerek içine düştüğü gafleti teşhir eden bizleri yıldırmaya çalışıyorlar.

Ancak unuttukları bir şey var bizler;
‘ biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik ‘ diyenlerle
‘ ya özgür bir vatan ya ölüm ‘ şiarıyla özgür bir vatan kurma mücadelesinde yitirdiğimiz şehitlerimizden aldık bu cesareti, onların bizlere bıraktığı yıldızları kuşandık, düştük yollara…
Yıldıramayacaksınız !
Korkmuyoruz sizden, çetelerinizden , sözde güvenlik güçlerinizden !
Susturamayacaksınız haykırışlarımızı !
Yıkıyoruz haramilerin saltanatı !
Sanmayın faşist olanlardan birgün hesap sorulmaz, bizler gençlik örgütleri olarak ülkemizin kurucu partisine ana muhalefet partisine , Genel Başkanımız ve Gençlik Örgütlerimize yapılan bu saldırının hesabını soracağız !


Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Çalıkuşu
2 Eylül 2013 19:41

"yıldırmaya, ölmeye, dönmeye, saldırmaya" gibi sözcüklerdeki "y"lerle ilgili, imla eleştirisi, sanırım.

"yıldırmak, ölmek, dönmek, saldırmak" isim-fiilleri gibi, "yıldırma, ölme, dönme, saldırma" isim-fiilleri de vardır.

-mak ile biten ve mastar denilen sözcüklerde "k"ler, -i ve -e durumlarında yumuşar; sözcükler "yıldırmağa, ölmeğe, dönmeğe, saldırmağa" biçiminde söylenir ve yazılır.

-ma ile biten isim-fiillerin, -i ve -e durumlarında, bir kaynaştırma sessizi kullanılır; sözcükler "yıldırmaya, ölmeye, dönmeye, saldırmaya" biçiminde söylenir ve yazılır.

Yukarıdaki yazıda, eleştiri bu sözcükler ile ilgili ise, yazım yanlış değil, doğrudur.

cevdet bozkurt
2 Eylül 2013 16:57

Türkçe gramer dersi kaldırıldı haberin yokmu?
arapca gramer dersi veriliyor:)))
Sözüm ona eleştirecek ya...!

Teşekkürler genclik!

Ertuğrul Özkan
2 Eylül 2013 10:30

Bu millete önce Türkçe öğretmek lazım. Hala Ğ yerine Y harfi ile yazanlar çoğunlukta. İlkokullarda acaba Türkçe ve gramer dersi kaldırıldımı ?

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI