Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Mart 2017

 

5 Eylül 2013

The Times Ayarı

Kim bu gazetenin yayın yönetmeni ya da patronu?

Muhteşemi tanımıyorlar mı onlar?

Oscar ödüllü sözde sanatçıların bu ilanını kaça yayınladılar?

Bedelleri ne kadar onların?

Muktedir öyle kuru gürültüye pabuç bırakacak adam mıdır?

Başbakan ve adamlarına göre, The Times’in yaptığı dört dörtlük densizliktir. Dünya çapındaki sanat, kültür ve bilim insanlarının gazeteye ilan verip; “Türkiye’deki hapishanelerde Çin ve İran hapishanelerinde yatan gazeteci sayısının toplamından fazla gazeteci var” demesi, ahlaki zaaftır. Sandık sonucuna demokrasinin tek şartı ve kuralı sayan bir başbakanı tanımayanlar hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunulacaktır.

Başbakan, bu ilanda imzası olanları, “düşüncelerini kiraya vermiş sözde ünlü şahıslar” olarak görüyor. Herkesi jöleli baş danışmanı sanıyor. DYP milletvekiliyken Tansu Çiller’e övgü dizen, AKP’ye geçince RTE’nin peşinden ayrılmayan Hüseyin Çelik, Köksal Toptan veya Mehmet Sağlam sanıyor. Herkesi bir bakanlık, bir grup başkanvekilliği, bir mebusluk uğruna soldan sağa hızla dönen Ertuğrul Günay, Ayşenur Bahçekapılı, Zafer Üskül, Reha Çamuroğlu, Haluk Özdalga, Erdal Kalkan sanıyor. Herkesi mevki, makam, unvan ve para karşılığı çanak yalayan sözde iktidar yandaşı liberaller gibi sanıyor. Emre Aköz, Mehmet Altan, Eser Karakaş, Şahin Alpay, Cengiz Çandar gibi sanıyor. Doğaldır, çevresi onlarla doludur.

“Türkiye’yi pazarlamakla yükümlüyüm” diyen bir başbakan, yabancılara toprak satışında rekor kıran bir hükümetin başı, İngiliz gazetesine aldığı ilanın bedelini soruyor. Gülerler adama. Emperyalizmin kitabını yazan İngiltere’nin yazılı bir anayasası olmadığını anımsatırlar, anayasayı delik deşik eden BOP eş başkanına. Basın özgürlüğü konusunda ders verirler, deliğe süpürülmeyi bekleyen adama. Çankaya’daki arkadaşıyla birlikte ABD’deki en büyük Yahudi lobilerinden üstün hizmet madalyası, sadakat nişanı alan birinin, emperyalist merkezlere ayar veremeyeceğini hatırlatırlar.

“Ortalığı muma çevirmesini bilirim! Yol da benim yolcu da benim. Ortadoğu’da rol modellik yaparım” şeklindeki efelenmeler İngiltere’ye sökmez.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Şarabi Eşkiya
8 Eylül 2013 04:48

Kalemine sağlık sevgili Neşe, ellerin dert görmesin çok güzel yazmışsın. Bu arada buram buram gül suyu ve cemaat kokan yorumuyla pırıl pırıl parlayan H.YILMAZ, sen onu bunu bırak da Arjantin'de, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ve Dünya Futbol Elemeleri'nde nasıl madara oldunuz ondan bahset biraz..! AKP bitti artık be H.YILMAZ'ım, istediğiniz kadar GG gibi muhalif gazetelere kontr-yorumlar yazın ama bu gerçeği değiştiremezsiniz. İsterse yorum başına 1,000-TL alın ama yine de güneşi balçıkla sıvayamazsınız be koçum.

H.YILMAZ
6 Eylül 2013 19:23

BİRAZDA CHP'NİN KAPORACI'LARINDAN BAHS EDERSEN BİLGİ DAĞARCIĞIMIZI VE UFKUMUZU GENİŞLETMİŞ OLURDUN !..

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI