Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

30 Mart 2017

 

10 Eylül 2013

Havagazı Fabrikası

HAVAGAZI FABRİKASI ÖNCE ÖZÜRLE KUTSANMALIDIR

LEVENT EYİPİŞİREN
CHP PM ESKİ ÜYESİ


Son Milletvekili seçimlerine 2 gün kala, İl Başkanlığımız Havagazı fabrikasında tüm yerel basına davet çıkararak kahvaltılı bir söyleşi düzenlemek istemişti. Buradaki amaç, seçmeni iyice kenetleyebilmek ve CHP’nin İzmir potansiyelini, kadroları ile sunmak, önemli projelerini paylaşmak ve Milletvekili etik değerlerini ant içercesine okumak-duyurmaktı. Bu toplantıya davetli olan ve U düzenindeki masalarda oturanlar şunlardı:

- ildeki Parti Meclisi-MYK üyeleri,

- İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri,

- Milletvekilleri,

- Büyükşehir Belediye Başkanı,

- 28 ilçe Belediye Başkanı,

- 26 Milletvekili adayı ve

- Bazı ilçe Başkanları.

İşte tam bu moral-motivasyon amaçlı toplantının başlamasına 5 dakika kala, birden yükselen hakaretler, bağırma ve küfürler arasında tüm sinerji söndü ve ulusal basına malzeme haline gelen; bence en azından 1.bölgede 7.sıra Milletvekilini kaybetmemize neden olan bir REZALET yaşandı.

Bu rezalet sırasında partimizin Genel Başkanına, Parti Meclisine ve aynı zamandan PM üyesi olan Milletvekiline hakaretler ve küfürler yağdı. İşte bunu yapan ağız, parti tüzüğü altında tanımlı bu örgütsel birimlere Genel Başkanlık, Parti Meclisi ve Milletvekiline hakaretlerini HALEN geri almamış, kabul edilebilir şekilde kamuoyu önünde özür dilememiş, bedelini ödememiştir.

Düz bir üye yapacak olsa alacağı cezayı hepimiz kestirebiliyoruz, ancak ne yazık ki parti içi disiplin sıfat sahibi olanlara işlemez haldedir. Bu disiplin mekanizması açısından dokunulmamazlığı bilenler ise onlarca örneği yaşandığı şekliyle istisnasız her pozisyondaki yöneticiye bağırma, hakaret etme ve hatta tehdit etme şansını kullanmaktan çekinmemektedir.

Parti Meclisi üyesi olduğum dönemde de katılmadığım tek PM toplantısı, seçim bölgem olmasına rağmen sadece salon olarak yine aynı mekân Havagazı fabrikası seçildiği için İzmir toplantısıydı. Aynı gerekçe ile bugünkü İzmir İl Dayanışma yemeğine de katılmıyorum.

Parti yöneticiliği; partiyi temsil görevi, kamu sorumluluğu ve örnek partililik sergilenmesi gereken yerlerdir. Bu gücü hoyratça kullanma alanları değildir. Bu nedenle dayanışmanın onarılamaz şekilde kırıldığı bu salondan dayanışma çıkarma çabası iyi niyetli olsa da önce dayanışmayı kıranların ayağa kalkıp özür dilemesi gereken bir mekandır Havagazı fabrikası.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI