Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

30 Mart 2017

 

11 Eylül 2013

Talana dur diyoruz...

TALANA DUR DİYORUZ, UMUTLA GELİYORUZ

Av. Erkan Kurt
CHP Uşak Belediye Başkan Aday Adayı


Seçim arifesine girdiğimiz şu günlerde mevcut belediye başkanı savruk evlat gibi; halkımızın paralarını gereksiz yatırımlara harcamaktadır. Belediye bütçesi ve harcamalarıyla ilgisi olmayan bir yurttaşımızın dahi dikkatini çekebilecek harcamalara örnek vermek gerekirse;

AKP'ye mesaj için Uşaklının cebinden 500.000,00 TL


Uşak’ımızın tarihi, kültürel, ekonomik simgelerini barındıran eski logomuzdan hiçbir yurttaşımız rahatsız değilken; Uşak’ın “U” su diye ancak Çarkıfelek yarışmasında bahsi geçebilecek ve hiçbir şekilde şehrimizi temsil etmeyen yeni amblemi “U” harfi üzerindeki 8 köşeli yıldızla AKP’ ye mesaj verme cabası mı var? Bir tek Uşak Belediyesi logosunun değişmesi yaklaşık olarak Uşak halkına 500 bin TL ye mal olacaktır. Tabi ki bu 500 bin TL bizlerin cebinden çıkacaktır.

Meşhur olmak için Uşaklının cebinden 4.000.000,00 TL


İnsanlarımızın nefes alıp, çay kahve içip sohbet edebildiği nadir mekânlardan birisi olan Ata Park’ın göbeğine beton yığını bir kule ve kuleye ulaşılmasını sağlayan kılavuz arkadların yapılma sebebi meşhur olmak mıdır? Meşhur olmak amaç ise;’ Minyatür Topçu Kışlası’ yapılması hiç fena olmazdı. Hem AKP ye 2. mesaj verilirdi, hem de meşhur olunurdu.

Amacına Uygun Olmayan Görme Engelliler İçin Parke Taşı Uygulaması


Kılavuz demişken yapılıp bozulma rekoru kıran İsmet Paşa Caddesi’nde görme engelli vatandaşlarımızla dalga geçer gibi başı sonu belli olmayan, ağaçlara denk gelen, bazı işletmelerin tam üzerine masa koyduğu görme engelli taşı da belediyemizin önemli icraatlarındandır. Yine İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan ‘mermer kaideler’ zaten trafiğe kapalı olan yol ile (yoldan daha düşük kotta yapılan!) kaldırımları bir birinden ayırmak için mi yapıldı?

Hiçbir özelliği olmayan 8 köşeli bir logo, bir de yeşili katleden, hiçbir özelliği olmayan 4 köşeli beton kule için yapılan harcamalarla vatandaşlarımıza katma değer sağlayacak projeler yapılmalıydı. Örneğin alt yapı konusunda yeterince hizmet gitmemiş olan Karaağaç, Aybey, Sarayaltı, Atatürk, Dikilitaş mahallerinin alt yapı eksikleri giderilmeliydi. Sosyal demokratlar olarak; bunlardan hesap sormak, sosyal politikalar üretmek, semtler arasında eşit belediye hizmetleri vermek bizim öncelikli görevimizdir.

Bunun yanında alt gelir grubu ve işsiz olan vatandaşların iş- aş ve sosyal güvence sahibi olabilmeleri için belediye destekli küçük işletmeler kurma projeleri yapılabilirdi. Belediye tarafından kurulacak bir pazarlama şirketiyle de bu insanların ürettikleri ve özellikle ev hanımlarının yapmış oldukları ürünler değerlendirilebilirdi. Bu sayede işsizlere iş, sosyal güvenliği olmayan vatandaşlarımıza da sosyal güvence olanağı sağlanmalıydı. Eğer halkımız bizlere Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanı olarak görev verirse yapacağımız ilk sosyal projelerden birisi bu olacaktır.

Belediye’nin yapmış olduğu bütün yanlışlıkları ve bu yapılan yanlışlıklara karşı bizim uygulamak istediğimiz projeleri Uşak Halkına anlatmaya devam edeceğiz.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI