Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

30 Mart 2017

 

19 Eylül 2013

Oylarımızı SPD İçin kullanalım

ALMANYA'DAKİ TÜRKİYE KÖKENLİ
TÜM SEÇMENLERE ÇAĞRI

ERCAN KARAKAŞ
CHP PM ÜYESİ


Almanya’da 22 Eylül 2013, Pazar günü yapılacak olan genel seçimler Almanya’nın geleceği kadar, Türkiye-AB ilişkilerinin seyri ve Almanya’daki göçmenlerin eşit haklar mücadelesi için de son derece önem taşımaktadır. Bu seçimlerde de hükümet kurmak için CDU/CSU ve SPD yarışmaktadır.

Bilindiği gibi; Almanya muhafazakarları (CDU/CSU) ve Başbakan Merkel Türkiye’nin AB’ye üyeliğine karşı olduğu gibi, Almanya’daki göçmenlerin ve özellikle Türkiye kökenlilerin eşit hak taleplerine de karşı çıkmaktadır. Örneğin; göçmenlerin çifte vatandaşlık ve yerel seçimlere katılma haklarını kabul etmemektedir.

SPD çalışanların ve göçmenlerin yanında

Her zaman çalışanların sosyo-ekonomik yönden güçlenmesini savunan SPD (Almanya Sosyal Demokrat Partisi) ise hem Türkiye’nin AB üyeliğini destekliyor hem de göçmenlerin eşit haklara sahip olması için politikalar geliştirilmesine önem veriyor. Türkiye’nin AB üyeliğinin Avrupa için bir kazanç olacağını vurgulayan SPD, seçim bildirisinde 22 Eylül’de iktidara gelmesi halinde göçmenlere çifte vatandaşlık ve yerel seçimlere katılma hakkı için gerekli yasal düzenlemeleri gerçekleştireceğini vaat ediyor.

CHP Parti Meclisi üyesi ve Yurtdışı Örgütlenme Yürütme Kurulu üyesi olarak, tüm bunların, Türkiye kökenli seçmenlerin oylarını SPD’ye vermeleri için yeterli nedenler olduğu görüşündeyim.

Bu düşünceyle Türkiye kökenli tüm seçmenleri, seçimlere katılmaya ve oylarını Almanya, Türkiye ve kendi gelecekleri için SPD’ye vermeye çağırıyorum.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI