Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

26 Ekim 2013

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

Katıldığım TV ve radyo programlarında şunu hep söylüyorum:

"CHP'ye oy veriyor ve destekliyorum. Yeri geldiğinde de acımasız bir şekilde eleştiriyorum. Tabii bunları yaparken, bir şeyin de altını çizmek istiyorum: CHP Genel Merkezi'ndeki üst düzey yöneticilerle sanıldığı gibi derin bir ilişkim yok. Kılıçdaroğlu ile de yaklaşık üç yıldır görüşmüyoruz.''

Ben bunları söylediğimde, başta gazeteciler olmak üzere CHP'li birçok dostum şaşırıyor... Ve haklı olarak, "Peki bu kadar bilgi nasıl geliyor?'' diye soruyor.

Bunun cevabı "Kılıçdaroğlu'nu devirme planı'' başlıklı son yazımın ardından ortaya çıkan tabloda saklı... 370 bin kişinin tıkladığı o yazı, CHP binalarında yüksek sesle okundu, bildiri haline getirilip dağıtıldı. Gençler, internete giremeyen yaşlılara, yazıyı anlattı. İşte Gerçek Gündem'i ayakta tutan güç budur! Biz, yazımızda yer verdiğimiz bilgileri, ''tavan''dan değil, tabandan alıyoruz.

YAZININ BURADAKİ BÖLÜMÜ, TC İSTANBUL ANADOLU 13. SULH CEZA MAHKEMESİ'NİN 2013'E / 708 D. İŞ NOLU KARARI UYARINCA, İÇERİKTEN ÇIKARILMIŞTIR.

Biz bilgiye ve belgeye dayalı yazıyoruz... Bu yüzden, yazdıklarımız toplumda karşılık buluyor ve neredeyse yarım milyon insan bu yazıyı tartışıyor.

Kuşkusuz yazıyı tartışan sadece CHP tabanı değil...

Yazının girişinde de ifade ettiğim üzere "hiçbir ilişkimin olmadığı'' CHP'nin üst düzey yönetimi de yazının etkisi yüzünden sıkıntılı günler geçiriyor.

Uzun süredir hiçbir diyaloğumuzun olmadığı CHP'nin iki temsilcisi ile son yazımın ardından buluştuk.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''bilgisi dahilinde'' yapılan davette Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve Gürsel Tekin ile yaklaşık dört saat boyunca yarı sohbet, yarı ''tartışma'' havasında konuştuk. Bu görüşmede beni mutlu eden tek şey, Kılıçdaroğlu'nun yazılan çizilenler karşısında duyarsız kalmadığını görmüş olmamdı. Dürüstlüğünden ve samimiyetinden zerre kadar şüphe duymadığım Gürsel Tekin ile Umut Oran, Kılıçdaroğlu'nun "her şeyin farkında olduğu''nu altını çizerek söylediler.

Konuşmadan edindiğim izlenime göre, CHP Genel Merkezi, ''kapora krizi'' ve İPSOS'un yaptığı anketle patlayan skandal sonrası yeni önlemler almaya yönelmiş. Görüşmede, Kadıköy Belediyesi'nin yaptığı bayrak ve piyano ihalesinin genel merkez tarafından yakından takip edildiğini anladım. Keza genel merkez, Kadıköy Belediyesi'nin 300 milyon liralık ''hayvan barınağı arazisi''ni 30 milyon liraya TOKİ'ye peşkeş çekilmesi sürecini de izlemeye almış... Doğrusu bu da beni umutlandırdı. Belli ki; Türkiye'nin dört bir tarafından giden ve genel merkezi adeta bunaltan "Ne oluyor?'' sorusu CHP'li belediye başkanlarını kamu mallarını koruma konusunda daha hassas hale getirecek...

Yaklaşık üç yıldır görüşmediğimiz Kılıçdaroğlu ile CHP'nin birçok MYK üyesinin özellikle son üç yazımı satır satır okuduğu ve bazı yerlerin altını çizdiğini biliyorum.

Umut Oran ve Gürsel Tekin'le yaptığımız görüşmede, bu köşede yer alan yazılara ilişkin eleştirilerini dinlerken, CHP MYK'nın tabanın sesine kulak vermeye başladığını da gördüm. Umarım, Kılıçdaroğlu'nun yazılan/çizilenler karşısındaki duyarlılığı sözde kalmaz ve gereken yapılır... Böylece, CHP de yerel seçimler öncesi Türkiye'nin yeniden umudu haline gelir...

Şu unutulmasın:

15 milyonluk bir kitleye ulaşmayı başaran Gerçek Gündem'in siyasal duruşu ve tavrı çok nettir. Gerçek Gündem, CHP'nin iktidar olması için destek vermeye bundan sonra da devam edecek. Yanlışa yanlış/doğruya doğru demeyi de sürdürecek. Zira; bizi okuyan ve ''kamu vicdanı'' olarak gören 15 milyonluk kitleye karşı borcumuz var! Bu borcu, doğru ve dürüst gazetecilikle taçlandırmaya devam edeceğiz.

TEŞEKKÜR VE ÖZÜR

Bu arada, söz Gerçek Gündem'den açılmışken, siz değerli okurlarımızı ilgilendiren iki gelişmeyi de paylaşmak istiyorum.

1 - Gerçek Gündem, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ''yeni tasarım''ı ile girecek. Daha kolay okunur bir site yapmaya çalıştık. Umarım sitenin yeni halini beğenirsiniz... Dün olduğu gibi yarın da desteğinizi bekliyoruz.

2 - 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak, 10 Kasım'da ise Atatürk'ü anmak için ilan vermek isteyen birçok kişinin bu talebini karşılayamadık. Zira; tüm reklam alanlarımız Ekim ayının başlarında rezerve edildi. İlan vermek ve Gerçek Gündem'e katkı sunmak isteyen tüm dostlarımıza hem teşekkür ediyor, hem de özür diliyoruz. Umarım sonraki kampanyalarda, birlikte çalışma fırsatı yakalayabiliriz...

3 - Gerçek Gündem, özellikle CHP'li hiçbir kişi ve kurumdan reklam / ilan istemez. Çünkü; GG dostları buna gerek kalmadan üzerine düşeni yapar... Dostlarımız, mesaj vermek istedikleri tabana ulaşmanın en kolay yolu Gerçek Gündem olduğu için burayı tercih eder. Gerçek Gündem'in Atatürkçü dostları ise bu site yaşasın diye elini taşın altına koyar. İşte bu duygu, tüm baskı ve engellemelere rağmen, Gerçek Gündem'i ayakta tutuyor ve geleceğe yönelik adımlarını daha sağlam atmasını sağlıyor. ''Medyanın hava deliği'' haline gelen Gerçek Gündem, bu destek sayesinde, hiçbir güç ve çıkar çevresine boyun eğmeden doğru bildiğini söylemeye devam ediyor.

www.twitter.com/barisyarkadas
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

ahmet
28 Ekim 2013 23:36

barış bey tarafsız değilsiniz... kılıçdaroğluna ne tavisye ediyorsunuz bir düşünün.. sarıgül sana rakip olabilir diye sakın partiye alma diyorsunuz.. bu mu şimdi sizin demokratlığınız.. zamanında baykal-sav ikilisi aynı taktikleri uygularken veryansın eden barış yarkadaş şimdi aynı taktiği kılıçdaroğlu na kendisi veriyor... bir de neden yapmıyorsun diye fırça atıyor... ltf artık kendi çıkarlarınız için bu siteyi kullanmayın... ben sarıgülcü falan olduğum için bunları yazmadım... şimdiye kadar şucu bucu cemaatci v.s. olmadım... ama eğriye eğri doğruya doğru demek lazım... sizin sitenizde dahil olmak üzere bütün anketler sarıgül ü gösterirken bu karalama niye.. siyasetteki herkes sütten çıkmış ak kaşık da birtek sarıgül mü suçlu? ha siz desenizki parti yasası, seçim yasası v.s. değişsin yani sinekleri değil bataklığı kurutalım o zaman söyledikleriniz tutarlı olur ama sizin bataklıkla bir sorununuz yok gibi duruyor.. siz diyorsunuzki o sineği öldürelim benim sineğim kalsın... e kusura bakma derim ben de o zaman !

Ali Kara
28 Ekim 2013 23:03

İMAMDAN SEÇMELER

''Sarıgül'le Kılıçdaroğlu el sıkıştı''...

''Sarıgül'ün adaylığı tamam''...

''Sarıgül Mayıs'ta CHP'de''...

''Sarıgül, Haziran'da CHP'de''...

''Sarıgül, Temmuz'da CHP'de''...

''Sarıgül, Ağustos'ta CHP'de''...

''Sarıgül 1 Eylül'de CHP'de''...

''Sarıgül 9 Eylül'de CHP'de''...

Bütün bu tarihler gelip geçti...

GOOD FATHER GÜL...
28 Ekim 2013 22:53

TEŞEKKÜRLER CUMHURBAŞKANIM...
Toplumun çok gerisinde kalan YCHP, SARIGÜL Uğraşırken;
Biz SOL Kesimin dile getirmesi gerekirken
Bizlerin atladığı, unuttuğumuz Haksızlığı
Sn. CUMHURBAŞKANIMIZ dile getirmiş Ülkemizde ahlaki güzel şeylerin PORTRESİNİ çizmektedir.
AHMET KAYA'ya verdiğiniz değerden dolayı Teşekkürler CUMHURBAŞKANIM......
NUR İÇİNDE YAT YOLDAŞ ve YOLDAŞLARIMIZ.....

selim
28 Ekim 2013 22:47

CALI KUSU DÖKTÜRMÜS YINE ICI BOS YAZILARA
PROJE YOK
AKP-CHP- SIYASET
ARKADAS
EKONOMI NE OLLACAK
SURIYEDE AKAN KAN NAASIL DURACAK
MARMARAY HAKINDA DÜSÜNCEN NE
ITALAT NE ITAL ETTGIMIZ ÜRÜNLERI TÜRKIYE ÜRETE BILIRIMI ?
ARTIK KISIR SIYASI YAZILARA PPAYDOS

Burak Can
28 Ekim 2013 22:39

26 Ekim tarihindeki yazınızda diyorsunuz ki:

"Gürsel Tekin ile Umut Oran, Kılıçdaroğlu'nun "her şeyin farkında olduğu''nu altını çizerek söylediler."

22 Ekim tarihli yazınızda ise, Umut Oran için diyorsunuz ki:

"CHP'nin 50 ilde belediye başkanlarını belirleyecek olan anketi yapan firmanın ilgili bölümünün başındaki kişi, Gürbüz Çapan'dan Sarıgül'e, Süleyman Çelebi'den Umut Oran'a, Oğuz Kaan Salıcı'dan Aydın Ayaydın'a uzanan ilişkiler ağında yer alıyor.
Firmanın sahibi Umut Oran'ın yakın arkadaşı olduğu ve 2011 seçimlerinde birlikte çalıştıkları için, İPSOS'a elli ilin kaderi teslim ediliyor. Umut Oran, yakın arkadaşının şirketine kıyak yapıyor... CHP'nin parasını har vurup harman savurmakta kimse sakınca görmüyor... "
Bu durumda Umut Oran Kılıçdaroğlu'nun herşeyin farkında olduğunu söylerken kastettiği (altını çizdiği) "kendisinin de bu kirli ağlar içinde olduğu, yakın arkadaşının şirketine kıyak yaptığı ve benzerleri mi?!!"
Bu durumda ya Umut Oran çok pişkin ya da yazılarınızda bir tutarsızlık var.

Tüm Yorumlar (85)

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI