Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

26 Ekim 2013

''Sosyalist'' Sırrı...

KUTAY HAKVERDİGİL
[email protected]


Türkiye demokrasi tarihinin gördüğü en büyük sosyalist, kahraman, her şey o! Ah Sırrı '' Abim '' benim ah...

O kadar demokrat, o kadar sosyalisttir ki; Gezi'ye ilk günler gelip kendini dozerlerin önüne atan bu abi, Abdullah Öcalan'ın Gezi hareketine eleştirilerde bulunması sonrasında ne Taksim'de ne Twitter'da görüldü.

O kadar eşitlikçi, hümanisttir ki bu abi; 20 yaşına yeni girmiş, kimi henüz köyünden dışarı çıkmamış, kimi büyük şehirlerde mahalle aralarında top oynayarak büyüyen gencecik çocukların asker denilip konduğu o derme çatma karakollarda, yüzlerce silahlı '' sosyalist '' PKK tarafından kurşuna dizilmelerine, kollarının bacaklarının kopmasına, 60 kilo bedenlerinin yarısının ABD kurşunuyla dolmasına tek ses etmez, bir '' Başımız sağolsun, insanımızı kaybettik '' bile diyemez.

O kadar barışçıldır ki; doğu da silahlanıp yol çeviren eşkıyalar hakkında tek bir şey diyemez, partisinin her fırsatta PKK’nın tekrar katletmeye, genç soykırımına başlayacağı tehditlerine tek bir laf söyleyemez.
Geçtiğimiz günlerde o muhteşem kahramanlığını, barıştan yana tutumunu yine göstermiştir güzel abimiz. Söylem ve icraat olarak BDP'den de sert olan, Batı'daki oylara talip olduğunu söyleyen, silahı ve silahlı mücadeleye karşı olmayıp aksine sessiz kalan, barıştan yana tek bir sözleri olmayan HDP'ye geçmiş. Gerçi Halkların Demokratik Partisi ve BDP arasında büyük farklılıklar elbette yok. Fakat HDP, resmen Batı da AKP ekmeğine yağ sürmek amaçlı kurulmuş ve bazı noktalarda BDP'den de faşist bir tutum sergileyen aşırı, uç Kürt Milliyetçisi bir parti.

Keşke görebilseydi Uğur Mumcu senin ‘’ solculuğunu ‘’. Görseydi Deniz Gezmiş… Kendisini halkların kardeşliğine, barışa, adalete, bütün farklılıkların bir arada yaşamasına adamış bu güzel insanlar keşke görseydi senin ‘’ çakma ‘’ hümanistliğini. Ne yaparlardı sence? Tebrik mi ederlerdi? Yoksa yüzüne mi tükürürlerdi?

Elbet birgün kimlere hizmet ettiğini hatırlayıp, utanacaksın. Fakat unutma, o gün çok geç olacak. Elinde binlerce çocuğun kan izi hep kalacak, hiç çıkmayacak. Arkana dönüp baktığında için rahat olmayacak asla, çünkü ‘’ sosyalist ‘’ Sırrı olarak başladığın siyaset hayatına ‘’ aşırı uç Kürt milliyetçisi ‘’ bir hayat görüşüyle devam ediyorsun. O partide bulunduğun sürece, 50 kiloluk soğuk demir kütlelerden çıkan her ufak metal parçası, yüzlerce insanın vücuduna saplandı. Litrelerce kan aktı. O her kan damlası aktığında, her son nefes verildiğinde ‘’ barışa, özgürlüğe, adalete ‘’ yaklaştığına inanan bir görüşün yanındasın sen unutma.
İşin özü şu ‘’ Sırrı ‘’ abi. Kendine, karakterine, insanlığına yakışanı yaptın. Büyük, ulu '' sosyalist. ''
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Ali Haydar CEYLAN
28 Ekim 2013 17:38

Dua edin Uğur Mumcu sizin gibileri görmedi.

cevdet bozkurt
28 Ekim 2013 11:12

Noktasından Virgülüne kadar katılıyorum.

Bunun gibi sosoyalistler yüzünden Türkiyede sol büyümüyor.Halkta karşılık görmüyor.

ıslak imzamı atıyorum.

Sağolasın Kutay arkadaş...

öğrenci26
28 Ekim 2013 11:00

sırrı süreyya laf atacağına önce kendinizi sorgulayın.bir yandan da sanki sırrı süreyya aday olmazsa hdp tabanı chp adayına mı oy atacak zannediyorsunuz.zaten 29 ekime de birşey kalmadı.siz gidin havadan fotoğraf çekilmiş atatürk portreleri yapın,çürük yapılı cumhuriyeti kutlayın.haydi size güle güle

yalçın
27 Ekim 2013 18:55

sırrı yı böyle sığ bir şeklide eleştirmek size mi kaldı....

o başımsız olarak yüzde 4.5 oy alan birisi ...sıcaklık yaratsanız CHP büyükşehirde iddialı olacak ama bizi beni ve benim gibi seçmeni küstürmeyin kardeşim...,

böyle ucubik eleştiriler beni ve benim gibilerin oyunu sırrı ya yöneltir bunu bilerek mi yapıyorsunuz.........

E.Uzun
27 Ekim 2013 14:37

Basligi gorunce bir seye benziyor zannettim, ancak 5 yasindaki bir cocugun yazisi imis, ciddiye almayin!

Tüm Yorumlar (6)

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI