Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

GÜNCEL

26 Haziran 2009

Bursa'da 'falaka'lı çete

Örgüt üyelerinin, örgüt liderinin emrine uymayan arkadaşlarına ''falaka cezası'' uyguladıkları iddia edildi.

reklam
Bursa'da, çıkar amaçlı suç örgütü kurarak oto kurşunlama, silahla adam öldürmeye teşebbüs, nitelikli yağma gibi olaylara karıştıkları gerekçesiyle 12 kişi gözaltına alınırken, örgüt üyelerinin, örgüt liderinin emrine uymayan arkadaşlarına ''falaka cezası'' uyguladıkları iddia edildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Bursa'da tehditle bazı kişileri silahla tehdit ettikleri, paralarını aldıkları ve zorla senet imzalattıkları iddia edilen kişilere yönelik, 23 Haziran tarihinde 20 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Emniyet güçlerinin 28 kişinin ifadeleri doğrultusunda gerçekleştirdiği operasyonda, suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen, Bursa At ve Sporlarını Sevenler Derneğinin Setbaşı Mahallesi'ndeki lokalinin işletmecisi K.Ö. (40), H.Ç. (33), N.Z. (33), Y.O. (36), M.K. (32), A.Ö. (38), S.D. (36), Ş.Ö. (36), M.H. (37), A.T. (40), A.V. (29) ve A.Ö. (39) gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, ruhsatsız 8 tabanca ile bu tabancalara ait şarjör ve 30 mermi ele geçirildi.

Zanlıların önceden tespit ettikleri iş adamı, müteahhit, oto galerisi ya da kiralama şirketi sahibi gibi ekonomik durumu iyi olan kişileri çeşitli bahanelerle lokale götürdükleri, bu kişileri lokalin alt katında oluşturdukları ve ''Sorgu odası'' adını verdikleri yere kilitledikleri, tehditle paralarını aldıkları mağdurları, zorla senet imzalattıktan sonra serbest bıraktıkları tespit edildi.

Zanlıların ifadelerinde, K.Ö'nün emri dışında hareket eden örgüt üyelerini kendi aralarında ''falaka cezası''na çarptırdıklarını, cezanın da ''sorgu odası''nda uygulandığını söyledikleri öğrenildi.

Zanlılar, ''Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, oto kurşunlama, silahla adam öldürmeye teşebbüs, nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak, zorla senet imzalatmak ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna muhalefet'' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

A.A.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

tahsin
2 Nisan 2010 16:00

arkadaşlar biz bu operasyondan dışardayız herkez rahatına baksın

......
27 Ağustos 2009 18:55

heepsi yalan boşu boşuna alındılar.yakında hepsi çıkar.


GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ