Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

MEDYA

4 Temmuz 2011

Şallı'ya 'programı kaldır' uyarısı

TV8'de pilates programı yapan Ebru Şallı'ya neden ve kim tarafından uyarı yapıldı?

reklam
TV8'de pilates programı yapan Ebru Şallı, televizyon programını yayından kaldırması için uyarı aldı...

Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel, bu konuda yeni bir yapılanmaya girildiğini, federasyonun belirlediği kurallara uymayan pilates salonlarının kapatılacağını belirtti. Federasyonun avukatlığını yapan İzmir Barosu avukatlarından Fuat Aldemir, Ebru Şallı’nın da televizyon programının yayından kaldırılması için uyarı gönderdiklerini söyledi.

Son zamanlarda Türkiye’de ünlü ve popüler oyuncular, şarkıcılar pilates ile formda kalmaya çalışınca ilgi çığ gibi büyüdü. Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel, mantar gibi çoğalan, halk sağlığını tehdit eden pilates salonlarını denetim altına aldıklarını söyledi. Örsel, yasalar ve çerçevelere uymayan, Federasyon’dan izin almayan pilates salonlarının ve stüdyoların kapatılacağını söyledi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu’nun avukatı Fuat Aldemir, İzmir Valiliği'ne yazı gönderip, İzmir’deki pilates salonlarının tespit edilip bildirilmesini istedi. Avukat Aldemir, gelecek cevaba göre, Federasyon’un statüsüne uymayan salonların statüye uyması için 15 gün süre vereceklerini, yerine getirmeyen salonların kapatılacağını vurguladı.

Avukat Fuat Aldemir, İzmir ilinde pilates sporu dalında, salon, stüdyo ve benzeri adlar altında bazı kişi ve kuruluşlar tarafından faaliyetler yürütüldüğünü, sözde kurslar düzenlenip, spor yaptırıldığını ve organizasyonlar düzenlendiğini hatırlattı. Sporun donanımlı kişiler eliyle yapılması ve spor için salonlar- stüdyolara giden vatandaşların, beden ve ruh sağlıklarının korunması görev ve yükümlülüğü 3289 sayılı kanun uyarınca Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait olduğuna dikkat çeken Aldemir, "Pilates sporunda da sorumluluk ve görev Türkiye Cimnastik Federasyonu’na aittir. Bu bağlamda, pilates salon- stüdyo ve benzeri işletmelerin açılması, Türkiye Cimnastik Federasyonun vereceği izne bağlıdır" dedi.

Sadece gelir elde etmek kaygısı ile açılan pilates salonlarının, vatandaşların can güvenliğini riske attıklarını hatırlatan Aldemir, bazı grupların da dernek ve federasyon adıyla özellikle internet üzerinden faliyet gösterdiğini, bunların da yasal olmadığını savundu, "Federasyon veya Valilikten hiçbir izin almadan bu sporu ticari olarak yapan, bunu dernek faaliyeti adı altında yürüten, vergisiz, kayıt dışı bir gelir haline dönüştüren kuruluşlar tespit edilmesi halinde kapatılıp, para cezasına çarptırılacak" dedi.

ŞALLI'YA UYARI

Avukat Fuat Aldemir, ayrıca ulusal bir televizyon kanalında pilates programı yapan ünlü manken Ebru Şallı’ya da programı kaldırması için noter kanalıyla ihtarname gönderdiklerini söyledi. Şallı’nın da programı yapabilmesi için federasyondan izin alması gerektiği öne sürüldü.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

nurdan
12 Temmuz 2011 19:49

Şaka sanırım bu Ebru Şallı' nın programın kaldırılmasından bahsediyorum elbette sanırım yararlı diye eğer zararlı birşeyler yapsaydı devam ederdi tebrikler davam:)

ileri demokrasi
4 Temmuz 2011 11:06

ileri demokrasi :)))
daha neler göreceğiz.....

zafer dağ
4 Temmuz 2011 11:04

pilates bir fizik tedavi yöntemidir. dolayısıyla cimnastik federasyonu değil sağlık bakanlığı ve fizik tedavi kuruluşlarıyla ilişkili olmalıdır.
1-doğrudur ;yeterli tıbbı vr pilates bilgisi olmayan kişilerin pilates salonu açmaması lazımdır.
2-yanlıştır; Ebru Şallı iyi ve yararlı program yapmaktadır. eşimde dahil bir çok kadının formda kalmasını sağlayarak bir nevi koruyucu hekimliğe yardımcı olmaktadır.
üstelik tvde bizim(ortopedinin) tıbbı terimlerimizi düzgün konuşan az sayıda televizyonculardandır.
saygılar


MEDYA KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ