Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

GÜNCEL

11 Ekim 2011

Öz kızına tecavüz etti

5 yaşındaki kızını kanepeye bağlayıp döverek öldürdü...

reklam
Adana'da öz kızını kanepeye bağlayıp tecavüz ettiği, o günlerde 5 yaşında olan üvey kızını da döverek öldürüp cesedini tespih makinesinde parçalayarak diğer kızlarına çöpe attırdığı iddia ediliyor.

Kiremithane Mahallesi'nde oturan N.Y., M.Y. (22) ve S.Y. (21) kardeşler 1995'de annelerinden boşanan babaları Ercan Yılmaz'ın evi terk etmesi üzerine sokakta kaldı. O dönem devlet koruması altına alınan kız kardeşlerden N.Y., sosyal hizmetler uzmanlarına, babasının kendisine 11 yaşındayken ellerini kanepeye bağlayıp, ağzını kapatarak 6 kez zorla tecavüz ettiğini, üvey kız kardeşi Emine'yi de döverek öldürdükten sonra cesedini de tesbih makinesinin çarkıyla parçalara ayırıp çöpe attırdığını iddia etti.

Bu şok iddialar üzerine tesbihçilik yapan Ercan Yılmaz hakkında 2004'de 'Kasten üvey kızını öldürmek ve öz kızının ırzına geçmek' suçlarından dava açıldı. 16 yıl aradan sonra 20 Mart 2010'da şüphe üzerine durdurulup kimlik sorgusu yapılınca yakalanıp tutuklanan Yılmaz ile ilgili yargılandığı Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşması yapıldı. Tarafların avukatlarının katıldığı duruşmada katil ve tecavüz zanlısı baba Yılmaz, son savunmasında suçlamaları yine kabul etmedi. Mahkeme Başkanının 'Emine'nin ölüsü dirisi yok. Okullarda da yok. Nasıl öldürdün?" diye sorması üzerine Yılmaz, "Kızlarım bana iftira atıyorlar. İkinci eşim Raziye Tanrıkulu evi terk etmeden 2-3 gün önce 'bu çocuğu evlatlık veririm babasına vermem' demişti. Emine'yi evlatlık verip vermediğini, nerede olduklarını da bilmiyorum. İftira yüzünden buradayım " dedi.

Son sözünde de, "Ben üvey kızımı öldürmedim, öz kızıma da tecavüz etmedim" diye konuştu. Mahkeme heyeti, Yılmaz'ı, tüm araştırmalara karşın yaşayıp yaşamadığı belirlenemeyen üvey kızı Emine Yıldırımcan'ı öldürdüğüne dair delil elde edilemediğinden oy çokluğuyla beraatine karar verirken kızı N.Y. ise 'tecavüz' suçundan 22 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti. Daha önceki duruşmalara gelen N.Y., babasının kendisine tecavüz ettiğini iddia etmişti. Annesinin, babasının dayakları yüzünden evi terk ettiğini belirten N.Y., babasının Kadirli İlçesi'nde yaşadıkları çiftliği kumarda kaybetmesi üzerine kendilerine kötü davranmaya başladığını öne sürere şunları söylemişti:

"Babam 'çok para lazım, çalışmamız gerek' diyerek beni erkeklere satmak istedi. Kabul etmeyince, sürekli dövdü.'Alıştıra alıştıra bu işi sana yaptıracağım' diyerek beni kanepeye bağlayıp tecavüz etti. Daha sonra üç kez daha tecavüz etti. Suçu amcamın üzerine attırdı. Ardından Adana'ya taşındık. Babam gayri resmi olarak bir kadınla evlendi. Onun da Emine adında 5 yaşlarında kızı vardı. Bu kız çocuğunu da dövüyordu. Annesi eve geldiğinde kız bir şey söylemek istediğinde kızı çimdikleyerek susturuyordu. Bir gün kızı yere atarak öldürdü. Daha sonra, tespih makinesinin çarkında cesedini parçalara ayırıp çantaya koymuş. Kardeşim M.Y.'ye cesedi yok etmesini söylemiş. O da bana söyledi. Birlikte ceset parçalarını bir valize koyup attık. Babam o günden sonra bir daha eve gelmedi."

Ercan Yılmaz (50) 'tecavüzden' 22 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edilirken 'cinayetten' ise üvey kızının ölüsü ya da dirisi bulunamadığı için beraat etti.