Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

EKONOMİ

1 Kasım 2011

Carrefour'dan kurban hizmeti

CarrefourSA, Kurban Bayramında sağlıklı kurbanların satışından hijyenik kesim aşamasına kadar tüm hizmetleri sunacak.

reklam
CarrefourSA'dan yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı öncesi ve süresince CarrefourSA hipermarketlerinde canlı ve paketli kurban satışı, CarrefourSA Expres'lerde ise paketli kurban satışı gerçekleşecek.

CarrefourSA'larda canlı kuzu kurban kilogram satış fiyatı 14,90-15,50 lira aralığında, canlı dana kurban kilogram satış fiyatı da 13,90-14,90 lira aralığında belirlendi. Minimum 19 kilogramın garanti edildiği paketli kurbanlık satış fiyatı ise hem kuzu hem dana için adet başına 670 lira olarak uygulanıyor.

CarrefourSA ayrıca, müşterilerini hijyenik kesim konusunda bilinçlendirmek amacıyla özellikle sosyal mecralarda ''kendini CarrefourSA'nın en büyük rakibi olarak gören Tayfur Kurban'' karakteriyle işbirliği yapıyor. Tayfur, kurban maceraları ile takipçilerini, bir yandan güldürürken bir yandan da bilgilendiriyor.

-Hijyenik ve modern kesim-

Hisseli büyükbaş kurban satışı da yapan CarrefourSA'da kurbanlıklar, noter huzurunda din görevlileri eşliğinde, hijyenik koşulların sağlandığı mezbahalarda ve veteriner hekimlerin kontrolünde kesildikten sonra hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde ambalajlanarak, özel kolilerinde müşterilere teslimatın yapılacağı mağazalara soğutucu donanımlı araçlarla nakledilecek.

Ayrıca satın alınan kurbanları kesim gününe kadar CarrefourSA'lara emanet etme imkanı ve İstanbul sınırları içerisindeki siparişler için eve teslimat seçeneği de mevcut.

-Online sipariş, randevulu kesim-

CarrefourSA kurban satışları 8 Kasıma kadar devam edecek olup, mağazalara verilebilecek siparişlere ek olarak www.carrefour.com.tr veya telefonla da kurban siparişi verilebiliyor. Bayramın ilk üç günü gerçekleştirilecek kesimler için ise müşteriler önceden randevu alarak beklemeden işlemlerini tamamlayabilecek.

CarrefourSA, Kurban Bayramı kapsamında müşterilerine internet ve mağazalar üzerinden Türk Kızılayı ve Gıda Bankacılığı Derneği'ne kurban bağışı olanağı da sunacak. Bu hizmet sayesinde kurban bağışları, CarrefourSA güvencesiyle doğrudan bu kurumlara teslim edilerek, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kurban derileri ise kesim salonlarında hazır bulunan Türk Hava Kurumu yetkililerine teslim edilecek.

A.A.