Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

GÜNCEL

2 Aralık 2011

'O tarihte yurtdışındaydım'

Albay Servet Bilgin: Dava konusu seminere katılmam mümkün değildir.

reklam
Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 185'i tutuklu 224 sanıklı ''Balyoz Planı'' davasının 55. duruşması başladı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, Halil İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Çetin Doğan ve MHP'den milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan ile Orgeneral Bilgin Balanlı'nın da aralarında bulunduğu tutuklu 147 sanık ile tutuksuz sanıklardan 5'i katıldı.

Tutuklu yargılanan Nejat Bek'in de aralarında bulunduğu 38 sanık ile hakkında yakalama kararı bulunan sanık emekli Orgeneral Ergin Saygun ise duruşmaya gelmedi.

Bu arada duruşmaya CHP İstanbul milletvekilleri Nur Serter, Umut Oran ve Ali Özgündüz de izleyici olarak katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Albay Servet Bilgin, iddianamede suç tarihinin 2002 ve 2003 yılları olarak geçtiğini, kendisinin bu tarihlerde yurt dışında görev yaptığını belirterek, şunları söyledi:

''Dava konusu seminere katılmam mümkün değildir. Ayrıca ne 1. Ordu Komutanlığında ne de Gölcük'te şahsımla ilgili bir bilgi ve belge çıkmıştır. Sadece Eskişehir'de emekli Albay Hakan Büyük'ün evinde bulunduğu iddia edilen bir belgeden dolayı tutuklandım. Bu belgenin altında ne bir imzam ne de başka bir iz mevcut. Tamamen sahte, başkaları tarafından düzenlenmiş olan bu belgenin, kime ve nereye gönderildiği bile belli değildir. Kaldı ki söz konusu sahte belgenin bulunduğu evde kalan emekli albayı ilk defa burada tanıdım. Daha önce hiçbir görüşmem olmamıştır.''

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Servet Bilgin, hayatı boyunca demokrasiden yana olduğunu, hukukun dışına çıkmadığını ifade ederek, antidemokratik hiçbir eylemde bulunmadığını ve illegal bir yapı içinde hiçbir zaman yer almadığını belirtti.

Duruşma Servet Bilgin'in savunmasının alınmasıyla devam ediyor.

A.A.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Çalıkuşu
2 Aralık 2011 12:27

'O tarihte yurtdışındaydım'

Albay Servet Bilgin: Dava konusu seminere katılmam mümkün değildir.
..........................

Umarım size inanırlar.
Ama yurtdışından kendi ayağı ile gelip de, sonra, kaçma ihtimaline karşılık tutuklanan arkadaşlarınıza bakınca, pek inanacaklarını sanmam.


GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ