Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

26 Nisan 2017

 

GÜNCEL

14 Aralık 2011

Cübbeli'nin durumu ciddi

Doktor: "Revirde gözetimimizde tutuluyor."

reklam
Cübbeli Ahmet’in kalp, tansiyon , diyabet gibi sorunları olduğunu söyledi.

Cübbeli Ahmet’in kalp, tansiyon , diyabet gibi sorunları olduğunu söyleyen Dr. Budaklı, “Bir süre revirde gözetimimizde. Ancak Aziz Yıldırım’la yan yana değil” dedi.

Karagümrük çetesine yönelik operasyonda fuhuş suçlamasıyla tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Metris Cezaevi’ndeki doktoru Ünlü’nün sağlık durumunun bozuk olduğunu söyledi. Cübbeli Ahmet Hoca’nın çok sayıda sağlık sorunu olduğunu belirten cezaevi doktoru Aslıhan Banu Budaklı “Ahmet Mahmut Ünlü’nün kalp, tansiyon gibi bir çok sağlık sorunu var. Bir süre daha revirde gözetimimizde olacak. Aziz Yıldırım ile aynı revirde kaldıkları haberi ise yalan. Birbirlerini hiç görmediler” dedi.

‘Hoca sakin ve suskun’

Metris Cezaevi doktorlarından Aslı Banu Budaklı Cübbeli Ahmet Hoca’nın son durumuna ilişkin şunları söyledi, “Ahmet Bey’in bir çok sayıda sağlık sıkıntısı var. Kalp, tansiyon en önemli sağlık sorunu. Zaten cezaevine gelmeden önce de bu sorunları yaşıyormuş. Bundan dolayı dışarıdan dosyalarını istedik ve şu anda onları inceliyoruz, bir de diyet programı yazdık. Kendisinin durumu şu anda stabil, yani durumu normale dönene kadar bir süre daha revirde kalacak. Ahmet Mahmut Ünlü Cezaevi’ndeki diğer doktor arkadaşımla kontrolümüz altında. Sağlık durumu daha da ciddileşirse sevk gerçekleştirebiliriz. Ahmet Mahmut Ünlü’nün psikolojik durumu sakin, agresif hareketi yok, çok suskun. Sağlık durumunun dışında başka bir konuda konuşmuyor. Aziz Bey’in sağlık durumu ile kıyasladığımızda onun durumu daha çok sorunu var. Aziz Yıldırım ile aynı revirde kaldıkları haberi ise tamamen yalan, Ahmet Mahmut Ünlü şu anda tek kişilik revirde kalıyor, Aziz Bey ise gerekli görüldüğünde revire alınıyor.”

Cübbeli, Bülent Ersoy seviyormuş

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği suç örgütü operasyonunda gözaltına alınmıştı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ünlü’nün evinde yapılan aramanın polis kamerası tarafından da kaydedildiği ortaya çıktı.

Ünlü’ye ait olduğu iddia edilen lüks bir otomobilde de arama yapıldığı görülüyor. Eve gelen polislerin yaptığı aramada “Nejat abi” yazısı ile başlayan bazı mektuplara el koyuyor. Aramalarda ayrıca bazı laptopların harddisklerinin söküldüğü görülüyor. Polisin arama yaptığı yerlerden biri de garaj da bulunan lüks bir otomobil oluyor. Otomobilde yapılan aramada Bülent Ersoy’un müzik CD’leri bulunuyor.

Öznur KARSLI/Vatan