Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

27 Nisan 2017

 

SPOR

16 Aralık 2011

'Şike'de 3 bin 508 konuşma

Şike iddianamesinin dava dosyasına giren telefon tapeleri, 6 bin 690 sayfadan oluşuyor.

reklam
Esra Alus - Musa Kesler/Milliyet

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen futbolda şike iddianamesinin dava dosyasına giren telefon tapeleri, 6 bin 690 sayfadan oluşuyor.

Dosyada toplam 3 bin 508 konuşma yer alıyor. Futbolda şike iddialarına ilişkin 31’i tutuklu 93 kişi hakkında hazırlanan iddianamenin dava dosyasında telefon tapelerinin yanı sıra İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan 827 sayfalık polis fezlekesi de bulunuyor.
Fezlekede sanıkların adım adım izlendiği fiziki takip sırasında çekilen fotoğraflar, sanıklardan ele geçirilen mektuplar da yer aldı.

ŞİKE KOĞUŞUNDAN PLAZA TEPESİNDEKİ YER SOFRASINA HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

'BU LİSELİLERİN İÇERİSİNDE KANLARININ MAVİ OLDUĞUNU SANANLAR VAR' HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

'ALT YAZI GEÇİYOR BİZİ GÖZALTINA ALMIŞLAR' HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

'OLGUN ABİ SENET KONUSUNDA ÇOK SIKINTI YAŞAYABİLİR' HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

'GÜMÜŞDAĞ MAYIN EŞEĞİ' HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

ALİ KIRATLI TAKİPTE

Polisin adım adım izlediği şüphelilerden bir Ali Kıratlı’ydı. İddianamede Ali Kıratlı’nın şike faaliyetlerinin anlatıldığı bölümde 20 Mayıs 2011 günü yapılan fiziki takibe yer verilmişti. İddianamede “İletişim tespitlerinde Ali Kıratlı’nın, Fatih Akbaba ile görüştüğü, şahsın Ali Kıratlı’ya bir takım bilgiler getirdiği ve bu bilgilerin 22 Mayıs 2011 günü oynanacak Sivasspor - Fenerbahçe maçıyla ilgili olabileceği, Ali Kıratlı’nın bu görüşmenin akabinde, İlhan Ekşioğlu’na aldığı bilgileri aktarmak üzere Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na geçeceği bilgisinin alınması üzerine 20 Mayıs 2011 günü saat 17.40 sıralarında Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı çevresine geçilerek fiziki takip çalışmalarına başlanmış” denilmişti.

PAPERMOON KAYDI


İddianamede şüphelinin gittiği güzergahlar ve neler yaptığı detaylarıyla anlatıldıktan sonra “İlhan Ekşioğlu’nun Ali Kıratlı’dan elde ettiği bilgiyi aktarmak üzere Aziz Yıldırım’la Etiler’de bulunan Papermoon Restaurant’ta bir araya geleceği, bu görüşmeye Şekip Mosturoğlu’nun da katılacağı, ayrıca Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal’la; Eskişehirsporlu futbolcu Sezer Öztürk’ün Fenerbahçe’ye transferiyle ilgili toplantı yapacakları bilgisinin alınması üzerine; saat 20.00 sıralarında Beşiktaş Ahmet Adnan Saygun Caddesi Akmerkez altında bulunan Papermoon Restoran Cafe Bar isimli yere geçildiğinde restaurant önünde Şekip Mosturoğlu’nun kullandığı siyah renkli BMW marka araçla Aziz Yıldırım’ın kullandığı siyah renkli Range Rover marka aracın park halinde olduğu, Papermoon Restoran Cafe Bar’ın bahçe kısmında bulunan masada Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Halil Ünal’ın oturarak sohbet ettiklerinin görülmüştür” denilmişti.

İddianamede anlatılan söz konusu olaya ilişkin fotoğraflar da polis fezlekesinde yer aldı.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Coşkun Layık
16 Aralık 2011 14:50

Anlamadığım şey şu.7000 sayfayı mahkeme heyeti ne zaman okuyup kabul etti.Mahkemelerin bu kadar çok vakti varsa davalar neden uzun sürüyor.


SPOR KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ