Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

MEDYA

26 Ocak 2012

Yurt Gazetesi'nin yazarları

Gazetenin yayın politikası, içeriği ve köşe yazarları...

reklam
Genel yayın yönetmenliğini Merdan Yanardağ'ın yaptığı Yurt gazetesi 29 Ocak Pazar günü okurlarıyla buluşuyor. İşte gazetenin yayın politikası, içeriği ve köşe yazarları...

Yurt Gazetesi Yayın Kurulu adına Merdan Yanardağ tarafından yapılan açıklama şöyle:

Değerli meslektaşlarımız, dostlarımız, arkadaşlarımız,

Bağımsız Halk Gazetesi YURT, 29 Ocak 2012 Pazar günü bayilerde olacak.

Milletvekili-işadamı Durdu Özbolat, büyük medya patronlarının bile sindiği, geri çekildiği ve akçalı ilişkileri nedeniyle meslek ilkelerinden taviz verdiği bir dönemde cesaretle bu projede yer almış ve dahası yayıncılık sorumluluğunu üstlenmiştir.

Gazeteci Merdan Yanardağ liderliğinde yayına hazırlanan Yurt Gazetesi, Türkiye genelindeki yaklaşık 27 bin bayi ve satış noktasında okuyucunun karşısına çıkıyor.

Gazetemiz 16 sayfadır. 8 sayfası renkli, Pazar günleri 8 sayfalık bulmaca eki ile birlikte yayımlanmaya başlanacak ve 50 kuruştan satılacak.

Seçkin ve deneyimli bir kadro tarafından hazırlanan Yurt Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’dır. Gazetenin yazı işleri müdürleri İdris Adil, Hicran Aygün, Ahmet Ravalı (sorumlu) ve Tosun Yavuz’dur (spor). Görsel Yönetmen Tekin Cebeci ve Haber Müdürü Cengiz Erdinç olurken, deneyimli gazeteci Nahit Duru da Ankara Temsilcimizi üstlendi.
Hiçbir basın grubu, siyasi parti, örgüt veya baskı grubu ile bağı olmayan, gerçek anlamda bağımsız ve bağlantısız bir halk gazetesi olan Yurt; egemen, yerleşik ve yukarıdan dayatılan gazetecilik anlayışına alternatif bir yayın çizgisi izleyerek iktidarlar ve güç odakları dışında duran bir gazete olma özelliğini sürdürüp koruyacaktır.

Yurt; korkmadan, boyun eğmeden, susmadan, gözlerini kapatmadan habercilik yapılan, muhalif bir gazete olacak.

Yurt; pornografiye, küfre, hakarete başvurmadan, lümpen bir ağız kullanmadan, kadını aşağılamadan, insan onuruyla oynamadan habercilik yapacak.

Yurt; özgürlükleri ve demokrasiyi savunacak.

İnsanlığın ilerici birikimine ve Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkacak. Şovenizme, dinsel ve etnik ayrımcılığa karşı çıkacak; toplumcu, halktan yana ve yurtsever bir gazete olacak.
Yurt; aynı zamanda eğlenceli bir gazete olacak. Magazin haberleri, her gün tam sayfa bulmacası ile keyif verecek. Türkiye'nin tartışmasız en iyi polisiye yazarı olan Celil Oker’in gazetemiz için hazırladığı polisiye dizisini ilgiyle okuyacaksınız.

Değerli meslektaşlarımız,

İşte, severek okuyup, yazı tadı alacağınız usta ve etkili yazarlarımız;

Cüneyt Ülsever, Merdan Yanardağ, Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel, Prof. Yaşar Nuri Öztürk, Prof. Dr. İzzettin Doğan, Prof. Dr. Korkut Boratav, İsmet Solak, Nihat Behram, Cevher Kantarcı, Atilla Akar, Atilla Özsever, Celil Oker (polisiye seri roman) , Tayfun Talipoğlu, Yaşar Seyman, Kahraman Tazeoğlu, Hakan Gülseven, İdris Adil, İnci Hekimoğlu, Muzaffer Kara, Nahit Duru, Necdet Saraç, Rana Ulaş, Sener Köksümer, Şükrü Yavuz, Yılmaz Polat.

Korkmuyor, boyun eğmiyor ve geleceğe gülümseyerek geliyoruz!

29 Ocak 2012 Pazar günü buluşmak üzere.

Medyatava
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

HÜRRİYET GÜRSEL TAŞIN
26 Ocak 2012 16:23

Korkmayacak, yılmayacak boyun eğmeyecek bir gazetemiz olacağı için gururlu ve sevinçliyim. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Ali ÇAVUŞ
26 Ocak 2012 15:46

BU DÖNEMDE ÇOK İHTİYAÇ VARDI. YOLUNUZ AÇIK OLSUN. SİZİ OKUYACAK, TAKİP EDECEK, DESTEKLEYECEĞİM.

ömer
26 Ocak 2012 14:46

SÖZCÜ-AYDINLI VE YURT

MİLLETİN GÖZNDEKİ SİS PERDESİNİ YIRT!

ÇOĞALIYORUZ

Can
26 Ocak 2012 14:22

çok güzel bir haber...Pazar gününü iple çekiyorum. adam gibi bir gazete daha geliyor.. sözcü okuyordum. şimdi hem sözcü hemde yurt gazetesini alacağım. yolunuz açık olsun. yayın hayatınızda başarılar dilerim.


MEDYA KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ