Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

27 Nisan 2017

 

GÜNCEL

19 Nisan 2012

Dünya çocukları buluşacak

Dünya çocukları bir kez daha barış, dostluk, kardeşlik ve özgürlük için Aliağa’ya geliyor.

reklam
İzmir - Aliağa Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, Dünya Çocuklarıyla “Özgür Dünya Çocukları Şenliği”nde Kutlayacak.

Aliağa Belediyesi’nin 3.’sünü düzenlediği “3. Uluslararası Aliağa Özgür Dünya Çocukları Şenliği;21. 22 ve 23 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Bosna Hersek, Bulgaristan Ukrayna, Kazakistan ve KKTC’den gelen çocuklara Aliağa ev sahipliği yapacak. Dünya çocukları şenlik süresince belirlenen ailelere konuk olacak. Şenliklerde Aliağa Belediyesi halk dansları topluluğunun yanı sıra misafir ülke çocukları da kentin muhtelif noktalarında Helvacı ve Çakmaklı Köyü’nde ülkelerinin yöresel ve geleneksel oyunlarından kesitler sunacak. Ayrıca şenlik süresince çizgi karakterler, yüz boyama ve palyaço gösterisi ile çocukların doyasıya eğlenmesi sağlanacak.

DÜNYA ÇOCUKLARI 3 GÜN BOYUNCA COŞKU YAŞAYACAK

3. Uluslararası Özgür Dünya Çocukları Şenliği’nin 1. Günü, 21 Nisan Cumartesi saat 18.00’de misafir ülkelerden gelen grupların da katılımıyla Atatürk Parkı’ndan başlayarak İstiklal Caddesi’nde devam edip Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanacak “Özgür Dünya Çocukları Yürüyüşü” yapılacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki açılış konuşmalarının ardından Aliağa Belediyesi ve Konuk ülke dans grupları “toplu Dans gösterileri” gerçekleşecek. Şenliğe katılan çocuklar, 3 gün boyunca Zeytinli Parkta kurulan oyun parklarında doyasıya eğlenecek.

ÇAKMAKLI VE HELVACI’DAKİ ETKİNLİKLER
Şenliğin 2. Günü 22 Nisan Pazar günü etkinlikler Çakmaklı köyü ve Helvacı’da gerçekleşecek. Saat 14.00’de Çakmaklı’da buluşacak misafir ülke çocukları Piknik şölenine katılacak. Toplu dans gösterileri ile palyaço, yüz boyama, çizgi karakterler gibi çocuk etkinliklerinin ardından şenlikler Saat 18.00’de Helvacı’da devam edecek.

23 NİSAN GURURUMUZU PAYLAŞACAKLAR

Şenliğin son günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dünya çocukları Aliağa’daki Bayram kutlama etkinliklerine katılacak. Akşam Saat 19.00’da ise tüm ülke toplulukları son gösterilerini Aliağa Belediyesi Açıkhava tiyatrosunda Aliağalılara sunacak. Bosna Hersek, Bulgaristan Ukrayna, Kazakistan ve KKTC’den gelen çocuklar 24 Nisan’da ülkelerine dönecek.

DÜNYA BARIŞINA KATKI OLACAK
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Aliağa’nın 3. Kez dünya çocuklarına ev sahipliği yapmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da içine alacak şekilde düzenlediğimiz uluslar arası çocuk şenliğinde konuk çocuklarımıza misafirperverliğimizi gösterip kültürümüzü tanıtma fırsatı bulacağız. Tüm yurttaşlarımızın ve çocuklarımızın şenliğimize katılmalarını bekliyorum” Dedi.

Başkan Oğuz; “Çağdaş ve Modern Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da Şenliğimizle birlikte Aliağa’da 3 gün boyunca çocuklarımızın gösterileriyle kutlayacağız. Şenliğimizin dünya barışına katkı sağlamasını, Ülkemiz ve dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyor; Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” Dedi.