Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

26 Nisan 2017

 

GÜNCEL

12 Ağustos 2012

Anneyi yıkan acı tesadüf

Merve'nin annesi: '7 Ağustos'ta eşimi, bu sene 8 Ağustos'ta ise kızımı kaybettim.'

reklam
Utah'taki Powell Gölü'nde can veren Betül ve Merve'nin ölüm nedeni boğulma olarak açıklandı. Merve'nin annesi, 'Geçen sene 7 Ağustos'ta eşimi, bu sene 8 Ağustos'ta ise kızımı kaybettim. Amerika kızımın hayaliydi, hayalinin peşinden gitti' dedi

ABD'NİN Utah Eyaleti'ndeki Powell Gölü'nde ölü bulunan Hacettepe Üniversitesi öğrencileri Betül Eryıldırım ve Merve Tokel'in ölüm nedeni belirlendi. Betül'ün babası Ali Eryıldırım, ABD konsolosluğu yetkililerinin aradığını belirtti, 'Otopsi raporunda ölüm nedeni boğulma olarak ifade edilmiş. Diğer tüm ihtimaller araştırılmış, darp ve benzeri durumlar olmadığı belirlenmiş'' dedi.
Başkonsolosluk ve Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin çok yardımcı olduğunu belirten baba 'Bu yardımlar, kızlarımızın cenazesinin Türkiye'ye getirilmesini de hızlandırdı'' diye konuştu.

BİLGİSAYAR ONUN DEĞİL

Betül'ün mezun olduktan sonra Kültür Bakanlığı ya da büyükelçiliklerde çalışmak istediğini kaydeden baba şöyle devam etti: ABD'ye gitmek isteyince sonuna kadar destekledik. Telefonla ve internetle sürekli görüşüyorduk. Bir gün önce kardeşine ertesi gün izinli olduğunu, Merve ile gezeceklerini söylemiş. Akşam da arkadaşlarıyla o gölde buluşacaklarmış. Ben kamyon şoförüyüm şehir dışındaydım aradılar, yolda olduğum için oğlumun numarasını verdim. Bu şekilde vefat ettiği haberini aldık. Kızımın bilgisayarının çalındığına dair haberler yapıldı. O, Betül'ün bilgisayarı değil.

AYAKLARINI SOK DEDİM

Çalıştığı yerin göle yakın olduğunu söyleyince 'Girme sadece ayaklarını sok' dedim. İçimizde ihmal olduğu yönünde bir şüphe yok değil. Cankurtaran olduğunu da olmadığını da söyleyenler var. Üçüncü kişi olduğuna yönelik delil yok.

Önce eşim, sonra kızım

MERVE Tokel'in annesi Gülsüm Tokel de 3 çocuğunun en büyüğü olan Merve'nin çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirtti. Eşinin geçen sene 7 Ağustos'ta kanser sonucu vefat ettiğini, Merve'nin de bir yıl bir gün aradan sonra 8 Ağustos'ta yaşamını yitirdiğini belirten anne Tokel, 'Acım çok büyük, her şey anlamsız geliyor. Kızım çok çalışkandı, yaşamayı, yazmayı, okumayı çok seven biriydi. Yayımlanan yazıları da vardı. 2 aydır büyük bir hasretle bekliyordum. Sanki oraya ölmeye gitmiş. ABD'ye gitmek hayaliydi. Kendisi çalışıp parasını biriktirip gitti. Çok mutluydu. Erasmus'u kazanmıştı, oradan gelip Fransa'ya gidecekti. Endişeleniyorduk yetişemeyecek diye. Hayalinin peşinden gitti'' diye konuştu.

A.A.