Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

EKONOMİ

24 Kasım 2012

Kamulaştırma kararı yayında

reklam
ANKARA (AA) - Hidroelektrik santrali, baraj, enerji nakil hattı ve trafo merkezlerinin yapımı projeleri için Bakanlar Kurulu'nun aldığı kamulaştırma kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Adıyaman'ın Tut ilçesinde Doğankaya Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla Yeşilyurt köyündeki bazı taşınmazların Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Ağrı'nın Patnos İlçesinde bulunan bazı taşınmazların Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa yerleşkelerinde bulunan bazı taşınmazların İstanbul Üniversitesi tarafından acele kamulaştırılması karara bağlandı.

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde Sölperen Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Yaşıl Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar, Artvin ve Erzurum'da Tortum-II Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla belirlenen taşınmazlar, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Yaşıl Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar, Artvin'in Şavşat ilçesinde Diyoban Hidroelektrik Santrali ile Meydancık TM arasındaki enerji nakil hattının yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar da Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılacak.

Erzincan'ın İliç ve Kemah İlçeleri sınırları içerisinde Bağıştaş I Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla belirtilen taşınmazlar, Ağrı'nın Tutak ilçesinde Yağmur Hidroelektrik Santrali ile Bulut Hidroelektrik santralinin yapımı amacıyla belirtilen taşınmazların, Hazine adına tescil edilmek üzere EPDK tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Tunceli'nin Mazgirt ve Elazığ'ın Karakoçan güzergahları üzerinde enerji iletim hatlarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan direk yerlerinin mülkiyet şeklinde, iletken salınım gabarisinin ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması da karara bağlandı.