Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

YURTTAN HABERLER

29 Kasım 2012

3 boyutlu tablolar büyülüyor

YENİMEK'te kadınlara 3 boyutlu tablo yapımı öğretiliyor.

reklam
Yenimahalle Belediyesi YENİMEK kursları hanımların becerilerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Gazi Semt Birimi’nde devam eden dekoratif ahşap boyama kurslarında hanımlara üç boyutlu perspektif tablo yapımı öğretiliyor.

Perspektif açılardan kesilen posterlerin şeffaf silikon ve çöp şiş kullanılarak üst üste yapıştırılmasıyla yapılan tablolar, uzaktan bakıldığında üç boyutlu bir görünüme sahip oluyor. Bir tablonun bitmesi haftada bir gün yapılan çalışmayla altı haftanın sonunda tamamlanıyor. Vernik olarak parlatıcı oje kullandıklarını belirten kurs eğitmeni Zühal Erbişim, bu uygulamayı YENİMEK kurslarında bu yıl ilk kez öğrettiklerini söyledi. Gazi Semt Birimi’nde 14 bayanın bu çalışmayı yaptığını belirten Erbişim, çiçek, manzara, harem konulu çalışmaların yılsonunda sergileneceğini söyledi.

20 yıl aradan sonra YENİMEK

Kırk senedir Gazi Mahallesi’nde oturduğunu belirten kursiyer Sevim Gürsoy üç boyutlu perspektif tablo çalışmalarına katılan ev hanımlarından biri. Yirmi yıl önce boncuk, karakalem ve el işi çalışmaları yaptığını anlatan Gürsoy, anne olduktan sonra hepsine ara verdiğini, çocuklarını büyüttükten sonra YENİMEK kursları ile tekrar el işi çalışmalarına başladığını söyledi. Resim yapmayı çok sevdiğini ifade eden Gürsoy, üç boyutlu perspektif tablo yapımının hem zevkli hem de görsel açıdan keyif verici olduğunu belirtti.