Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

GÜNCEL

1 Şubat 2013

'Kopmuş bir kafa vardı' VİDEO

Gazeteci Kemal Göktaş patlamayla ilgili çarpıcı detayları canlı yayında anlattı.

reklam
GAZETECİLER.COM - Vatan gazetesi muhabiri Kemal Göktaş Ankara'daki ABD Büyükelçiliğinde meydana gelen patlamanın yakın tanığıydı. Göktaş o an yaşananları Habertürk TV'de canlı yayınında anlattı.

"Patlamanın olduğu sırada ABD Elçiliği'ne 150 metre uzaklıktaydık. Patlama elçiliğin 2 no'lu giriş kapısında meydana geldi. Patlama olduğu anda olay yerine koştuk. Olay yerinde rutin görevlerini yapan polisler vardı.Etrafa saçılmış et parçaları, kopmuş bir bacak ve tam giriş kapısında kopmuş bir kafa gördük. Dehşet vericiydi. İçeriden dumanlar çıkıyordu. Resmi polisler güvenlik kulübesine girmemize engel oldu. Dışarıdan gördüğümüz kadarıyla içerisi enkaz olmuştu. Hatta içerideki polis enkaz altında birinin olduğunu söylüyordu. Polis memuru olayın canlı bomba olabilceğine dair gelişmeyi telefonla amirlerine bildirdi. Paris Caddesi üzerinde 50 metre aşağısında vize başvurusunun yapıldığı yer var. Bu nedenle patlama anında kuyruk olmaması büyük şans..."

BÜYÜK GÜVENLİK ZAFİYETİ

"Patlamadan sonra 3 gazeteci ve birkaç polis 15 dakika kadar yalnızdık. İlk ambulans 15 dakika sonra geldi. İki polis amiri ve destek polis kuvvetleri ise 20 dakika sonra olay yerindeydi bu da çok ilginç bir durum olarak kayda geçti."

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Şarabi Eşkiya
1 Şubat 2013 16:26

İntihar bombacılığı tarzı eylemleri kim yapar? Uğruna cennete gideceğini veya ailesinin hayatının kurtulacağını zanneden El-Kaide militanları gibi sapıklar elbette. Bu eylem de hiç kuşkusuz Türkiye'nin Suriye'ye müdahale etmesine haklılık zemini kazandırmak için yapılan CIAvari bir eylem kokusu veriyor. Yoksa normalde üstünüzde silah veya bombayla herhangi bir ABD konsolosluğunun değil içine 100 metre yanına yaklaşmanıza bile izin verilmez. Bu Amerikalı gerizekalı istihbaratçılar biz Türkleri Afrikalı veya Ortadoğulu cahil koyun sürüleri gibi zannediyor herhalde ki bu kadar salakça bir bombalama eylemiyle hükümetin Suriye'ye dalmasına destek vereceğiz.

healed head
1 Şubat 2013 15:51

Türkiyeye değer Iranı Turkiyeyi bıraksın ABDde Atatürk gibi taptığı sahibinin eline, su akar yolu bulur...en doğrusu.


GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ