Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

27 Nisan 2017

 

SİYASET

18 Şubat 2013

MHP mitingleri başlıyor

Bursa'da "Kurtuluş", Erzurum'da "Birlik", Elazığ'da "Kardeşlik", Ankara'da "Türkiye" mitingi.

reklam
ANKARA (ANKA) – MHP yerel seçim kampanyası faaliyetleri kapsamında “Millî Değerleri Koru ve Yaşat” adı altında mitingler düzenleyecek. MHP mitinglerinden ilkini 23 Mart’ta Bursa’da “Kuruluş” temasıyla gerçekleştirilecek. Bursa mitinginin ardından MHP İzmir’de “Bayrak”, Erzurum’da “Birlik”, Elazığ’da “Kardeşlik” Ankara’da da “Türkiye” temalı mitingler yapacak. MHP, ayrıca Adana, Konya, İstanbul ve Samsun’da da çeşitli temalarla düzenlenecek mitinglerde halka buluşacak.

MHP’nin yerel seçimlere yönelik yapacağı mitinglerin şehirleri belirlendi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili E. Semih Yalçın, MHP’nin çeşitli illerde düzenleyeceği mitinglerin temalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, mahalli idareler seçimleri ile ilgili başlangıcı 24 Ocak 2013 tarihinde Söğüt’te yaptığı açık hava toplantısıyla gerçekleştirdiğini anımsatan Yalçın, MHP Lideri Bahçeli’nin yaptığı başlangıç üzerine Başkanlık Divanı’nın 11 Şubat 2013 tarihli toplantısında, “Millî Değerleri Koru ve Yaşat” adı altında açık hava toplantıları düzenlenmesinin kararlaştırıldığını kaydetti.

2013 yılı yerel seçimler kampanya faaliyetleri kapsamında düzenlenecek mitinglerin, ilk planda Bursa, İzmir, Adana, Erzurum, Konya, Elazığ, İstanbul, Samsun, Ankara olmak üzere 9 ilde yapılacağını belirten Yalçın, her biri farklı tema ile düzenlenecek mitinglerin, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler için başlatılan propaganda ve tanıtım kampanyasının parçalarından biri olduğuna dikkat çekti. Yerel seçim çalışmalarıyla ilgili miting ve benzeri faaliyetlerin seçim takvimi süresince gerçekleştirilmesine devam edileceğine işaret eden Yalçın, şöyle devam etti:

“Bu faaliyetler süresince Türkiye’nin meseleleriyle ilgili MHP’nin öncelik ve görüşleri, bu vesileyle kamuoyuna ve parti tabanına yansıtılacaktır. MHP’nin temalı açık hava toplantılarında, iktidarın millet iradesine ipotek koyan, parlamentoyu devreden çıkaran fevkalade tehlikeli siyasi tahakkümü ve tek parti anlayışı millete şikâyet edilecektir. Çünkü Türkiye, AKP marifetiyle içeride ve dışarıda büyük sorunlara maruz bırakılmıştır. Özellikle terörle mücadele konusunda iktidar partisinin icraatı, Türk Devleti’nin ve milletimizin geleceğine yönelik ciddi tehditlere kapı aralamıştır. Terör belasını ortadan kaldırmak için devletin gücünü ve milletimizin kucaklayıcılığını kullanmak yerine, ayrışma olgusunu yerleştirecek, pekiştirecek kararlar alınmıştır. Terörle mücadele yerine müzakereyi tercih eden AKP iktidarının, İmralı canisiyle pazarlığa oturarak terörizmi meşrulaştırma ve bölücü başına siyasi meşruiyet kazandırma çabalarının arkasında da, yeni hükümet sistemi ambalajıyla sunduğu rejim değişikliği talebine destek arayışı yatmaktadır” dedi.

-İSTANBUL’DA "DEMOKRASİ", ELAZIĞ’DA "KARDEŞLİK"-


Yalçın’ın açıklamasına göre, mitinglerinden ilki 23 Martta Bursa’da "Kuruluş" temasıyla gerçekleştirilecek. Daha ileriki bir tarihte İzmir’de yapılması planlanan mitingin teması da “Bayrak” olacak. MHP Adana’da “Vatan”, Erzurum’da “Birlik”, Konya’da “Türkçe”, Elazığ’da “Kardeşlik”, İstanbul’da “Demokrasi”, Samsun”da “Kurtuluş” ve Ankara’da da “Türkiye” temalı mitingler gerçekleştirecek.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

bige
19 Şubat 2013 09:29

DESENIZE BIN KISILIK URGAN AT; TURBAN TUT,
KURAN DAGIT VATAN SAT PARTILERI BASLIYOR!

Ozan Yılmaz
18 Şubat 2013 12:14

CHP ADALET mitingleri düzenleyecekti, ilki ADANA'da yapıldı, galiba çakma CHP'liler rahatsız oldular, mitinglere ara verildi. Çünkü Adana mitingin de binlerce yurttaş Mustafa Kemal Atatürk dedi.

ERCAN
18 Şubat 2013 12:03

Rakip devamlı mitinglerde boy gösterirken, kendilerini haftada 1 saat kapalı toplantıda hapsedenlerin , gerçek gücün vatandaşta olduğunu hatırlamaları olumlu bir gelişme. Darısı Y-chp nin başına, çözüm işgal altındaki mecliste değil, vatandaşta.


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ