Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

27 Nisan 2017

 

MEDYA

5 Mart 2013

MİLLİYET'TE BÜYÜK KRİZ

Milliyet'in Yayın Yönetmeni Derya Sazak, dün gece gazeteyi terk etti. ÖZEL

reklam
GERÇEK GÜNDEM - HABER MERKEZİ / Abdullah Öcalan'ın İmralı Cezaevi'nde BDP'li vekillere söylediği sözleri yayınlayarak gündeme damgasını vuran Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, patron tarafından uyarılınca gazeteyi terk etti. Demirören'in Derya Sazak'tan Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine, Hasan Cemal ile Can Dündar'ı işten çıkarmasını istediği de öğrenildi.

"İmralı Tutanağı'' başlıklı haberiyle gündemi değiştiren ve AKP iktidarının şimşeklerini üstüne çeken Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, gazetenin patronu Erdoğan Demirören tarafından uyarılınca odasını boşalttı.

www.gercekgundem.com
'un edindiği bilgiye göre, Sazak'ın odasını boşaltmasına giden süreç şöyle gelişti:

Gazetenin sahibi Erdoğan Demirören, dün akşam saatlerinde Yayın Yönetmeni Derya Sazak'ı odasına çağırdı. Demirören, gazetenin yayın çizgisinden memnun olmadıklarını belirterek, "Biz böyle bir gazete istemiyoruz. Seni buraya bu tür haberler yapman için getirmedik'' dedi. Sazak ise haberin arkasında durdu ve "Bu tutanak dünyanın her yerinde haberdir'' dedi. Görüşme sırasında, Demirören'in "Başbakan Can Dündar ile Hasan Cemal'i istemiyor, yazılarına son ver'' dediği de kaydedildi. Sazak, bu isteği gerçekleştiremeyeceğini belirtti.

www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre, yaklaşık beş dakika süren görüşmenin ardından, Sazak kendi odasına geçti ve kitapları ile dosyalarını yanında götürdü. Sazak, dün gece Milliyet ve Vatan'ın düzenlediği kokteyle de katılmadı. Kokteylde Erdoğan Demirören'in olmaması da dikkat çekti.

Öte yandan, haberimiz yayına hazırlandığı sırada, Milliyet Gazetesi'nin Yazı İşleri toplantısı başlamıştı. Sazak, bu toplantıya da girmedi. Toplantıyı Tahir Özyurtseven'in yönettiği öğrenildi.

Medyada gözler, bu haberden sonra Milliyet'e çevrilecek! Bakalım Derya Sazak geri dönecek mi? Milliyet krizi aşabilecek mi?
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Ayşen Kura
15 Mart 2013 02:37

Kim demişti?'' Yetmez ama EVET'' selam olsun. Selam olsun basına, özgürlüğe, ileri demokrasiye. Selam olsun devrana.Selam olsun başkanlığa soyunanlara ve alkışlayanlara. Selam olsun sana canım ülkem. Canım halkım.Selam olsun...

Hızır Kabil
7 Mart 2013 17:16

Basın, kamu çıkarlarını savunan en önemli güçtür. Kendisinden olmayan gazete patronlarına yaşama hakkı tanımayan iktidarin, Milliyet Gazetesi eski sahibi Aydın Doğan'a karşı gösterdiği şiddetli tepki zihinlerden henüz silinmedi. Şimdi de o gezetenin yeni sahibi Erdoğan Demirören'e baskı uygulayarak, idari kadroları tasfiiye edecek yeni bir uygulama başlattı. Bir şekilde basında tekelleşmeyi gerçekleştiren iktidar, halkın özgür sesini susturmuştur. Basın-yayın özgürlüğünün olmadığı yerde demokrasının gelişebileceğini düşünmek, serap görmekle eş değerdedir.

Ünsal Çevik
7 Mart 2013 08:14

Bence bu konuda en güzel çözüm; Türkiye'de tüm gazetelerin köşe yazarlarını bay Recep tayyip erdoğan belirlesin. Böylece AKP'nin İleri demokrasi(!) söylemini halk daha iyi anlamış olur.

A.Nemli
5 Mart 2013 15:32

Abdüllatif Şener'le ikiniz çıkın Anadolu Yollarına bence.
Halka anlatın gerçekleri.

vicdan
5 Mart 2013 14:22

bu gelişmeler iyi değil haksızlık var yeşil sermaye tek başına götürüyor bugün bana bişey olmaz diyenler yarın çok geç olacak böyle demokrasi olmaz . Yüzde on barajı düşürülmeli , kaynaklar bir mezhebe gidiyor dengelemek gerek

Tüm Yorumlar (17)

MEDYA KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ