Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

SİYASET

17 Nisan 2013

CHP'nin gündemi Çankaya

CHP Çankaya İlçe Başkanlığı toplantısında Çankaya Belediyesi masaya yatırıldı.

reklam
CHP Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından ikincisi düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısına, CHP Genel Merkez Yöneticileri Yakup Akkaya ve Sencer Ayata, Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın, CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, Çankaya Belediye Başkanvekili Haydar Han ile Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.
Ev sahibi olarak ilk sözü alan CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, yerel seçime yönelik çalışmaların Genel Merkez’in belirlediği, sandık çevresi örgütlenmesi şeklinde olacağını söyledi. Gerçek nüfusun 800 bin üzerinde olduğu Çankaya İlçesi’nin, kentin merkezi olmasından dolayı gündüz nüfusunun 2 buçuk milyon civarı olduğunu bunun da yoğun yerel hizmet gerektirdiğini ifade etti. Perçin, Çankaya Belediyesi’nin çalışmalarının hızlanmasından dolayı, sahada vatandaştan olumlu tepkiler aldıklarını vurguladı.

HEDEF SANDIK ÇEVRESİ

Çankaya’nın 116 mahallesi ile Türkiye’de model bir ilçe olduğunu belirten Perçin, Çankaya’da 612 bin seçmen 323 bin hane olduğunu söyledi. CHP Çankaya’da kayıtlı 15 bin 250 üye bulunduğunu sözlerine ekleyen Perçin şöyle devam etti;
“Örgütümüz haydi Çankaya hedef Ankara sloganını benimsemiştir. Sandığı boş bırakmamayı değil o sandığın çevresinde örgütlenmeyi önemsiyoruz. Sandık sayısı belli ilçemiz için, sadece seçim günü değil öncesinde çalışmalar yaparak, bu sandıklarda kimler oy kullanacaksa aylar öncesinden onlarla iletişme geçmeyi, örgütlenmeyi hedefliyoruz. Bütün çalışmalarımızın ana ekseninde her vatandaşı bir oydaş olarak görmek var. Bizim hedefimiz Ankara, bu kent, bu iktidarı, bu yerel yönetimi hak etmiyor. Ankara itibarsızlaştırılıyor, aslında itibarsızlaştırılan Ankara değil Çağdaş Cumhuriyettir. Biz Ankara’yı alırız.”

11 YILDA 12 BİN İŞÇİ İŞ KAZASINA KURBAN GİTTİ

Türkiye’de hukuksuzluğun her alanda kendini gösterdiğini belirten CHP MYK Üyesi Yakup Akkaya da CHP’li Belediye Başkanlarının, bazı belediyelere baskınlar düzenlenerek huzursuz edildiğine dikkat çekti. CHP’nin yerel iktidarı sağlayarak genel iktidara sahip olabileceğinin altını çizen Akkaya, yaşanan bütün olumsuzlukların hesabının 60 yıldır iktidar olmayan CHP’den sorulduğunu kaydetti. CHP politikalarının hükümete örnek teşkil ettiğini vurgulayan Akkaya, toplumsal barış için sadece terörün son bulmasının değil 11 yılda 12 bin işçinin iş kazası sonucu yaşamını yitirmesine sebep olan olumsuzlukların da ortadan kaldırılması gerektiğini ifade ederek, “İş barışı sağlanmadan diğer barış sağlanamaz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR ENGEL OLMAKTAN GERİ KALMIYOR

İlçe örgütü ile kolektif bir uyum içerisinde çalıştıklarını, belediye olarak mazeret üretmek yerine hizmet üretmeye çaba harcadıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanvekili Haydar Han, “Türkiye’nin hiçbir yerinde eşi benzeri olmayan bir Büyükşehir Belediye Başkanı ile çalışmak zorundayız” dedi. Haydar Han, Büyükşehir Belediyesi’nin, halk çıkarına yapacakları ve hatta başlattıkları pek çok çalışmaya engel olduğunu vurguladı. Haydar Han, hizmete engel teşkil edenlere karşı bir aile gibi birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla mücadele edebileceklerinin altını çizdi. Han, katılımcılara belediyenin bir çok alandaki örnek çalışmalarını da aktardı.