Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

GÜNCEL

22 Haziran 2013

5 gün sonra delil aradılar!

Günlerdir ölümle pençeleşen Dilan için savcılık soruşturma bile başlatmamış.

reklam
Ankara'da Gezi direnişi sırasında başından vurulan Dilan'la ilgili araştırma ancak avukatların ısrarıyla başlayabildi!

Günlerdir hastanede ağır yaralı olarak yatan Dilan'ın öldüğü yerde araştırma bile yapılmadığı ortaya çıktı.

Ailenin ve avukatların ısrarıyla olay yeri incelendi ama tam 5 gün sonra!

Gökçer Tahincioğlu / Milliyet - Ankara’da Dilan Dursun’un gaz fişeğiyle başından yaralanmasıyla ilgili savcılık soruşturması başlatılmadığı ortaya çıktı. Ailenin avukatlarının ısrarıyla 5 gün sonra olay yeri incelendi ama delil olacak bir şeye ulaşılamadı...

Ankara’daki Gezi Parkı protestoları sırasında başına gaz fişeği isabet eden ve günlerce yoğun bakımda ölümle boğuştuktan sonra önceki gün gözlerini açan Dilan Dursun’un vurulmasıyla ilgili 5 gündür olay yeri incelemesi bile yapılmadığı ortaya çıktı. Avukatlar, adliyede yaptıkları inceleme sonunda, Dursun’un vurulması konusunda adli soruşturma açılmadığını fark etti.

Sadece karakolda dosyası bulunan Dursun’la ilgili durumu savcılığa şikayet eden avukatların ısrarıyla, olaydan 5 gün sonra geç saatlerde Dursun’un vurulduğu yerde olay yeri incelemesi yapıld; olay yerinde ne gaz kapsülü parçaları ne de polisin durduğu mesafeyi tayin edebilecek materyal bulundu.

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Dursun, geçen pazar günü, Ankara’da polis kurşunuyla yaşamını yitiren Ethem Sarısülük’ü anmak için Kızılay’da düzenlenen törene katıldı. Polisin müdahalesi sırasında Dursun’un başına, Kurtuluş Parkı’nın hemen karşısında gaz fişeği isabet etti.

Arkadaşlarının anlatımına göre, Dursun, sadece 3-4 metreden atılan gaz fişeğinin başına gelmesiyle bilincini kaybetti. Kafatasında kırık ve çatlaklar oluşan Dursun, hemen ameliyata alındı. Hayati tehlikeyi atlatan Dursun, gözlerini de ancak önceki gün açabildi.

Savcının bilgisi yokmuş

Dursun’un avukatları, Dursun’un vurulmasıyla ilgili soruşturmanın açılmadığını, müracaat savcılığının bile olayla ilgili bilgisinin olmadığını açığa çıkardı. Avukatlar, bir karakolda Dursun’un hastaneye kaldırılmasına ilişkin evrakların bulunduğu, bunların da savcılığa gönderilmediğini tespit etti. Olay yeri inceleme dahil hiçbir işlemin yapılmadığını saptayan avukatlar, savcılığa başvurdu ve acil olarak olay yeri incelemesinin yapılmasını, soruşturmanın başlatılmasını talep etti.

Avukatların tepkisi üzerine savcılığın talimatıyla olay yeri inceleme ekipleri Dursun’un vurulduğu yere geldi. Burada sadece kurumuş kan lekelerini bulan ekipler, kandan örnekler aldı. Olay yeri inceleme ekipleri, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına da tepki gösterdi. Olayın üzerinden 5 gün geçmesi nedeniyle, Dursun’un vurulduğu yerde ne gaz kapsülleri ne de polisin o sırada nerede durduğunu gösterebilecek materyaller bulunabildi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

DİNLE
22 Haziran 2013 14:55

TÜRKİYE'DE ÖRGÜTLENMİŞ EN BÜYÜK MAFYA ORGANİZASYONU POLİS-TARİKAT-SAVCI ÜÇGENİDİR LÜTFEN DİKKAT...........

mahir
22 Haziran 2013 10:41

Bu kurumlar bunlari yapabilsinler diye bu hale getirildi. Pek cok polis-savci-hakim yaralanan veya olenleri insan olarak gormuyor ki? Hamambocegi muamelesi yapiyorlar. Ama ilahi adalet var, onlardan cikmasa coluk cocuklarindan cikacak yaptıklarının acısı.

Sarp Kaya
22 Haziran 2013 09:58

Artık ne savcısı ne polisi ne bilmemnesi, demekki bunlar isterse insan öldürürler ve üstünüde ortaklaşa örterler.

İnsanlık bitti beyler, dağıtın bu kurumları da bari Millet'in parası boşa gitmesin bunlara maaş ödeyerek.


GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ