Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

SİYASET

31 Temmuz 2013

Çanakkale'ye 3 aday birden

CHP'den Çanakkale Belediye Başkanlığı için 3 aday başvuru yaptı.

reklam
Erdem SÜREK/ ÇANAKKALE, (DHA) - CUMHURİYET Halk Partisi'nde (CHP), Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayanlar arasına, kentte 13 yılı aşkın Belediye Başkanlığı görevinde kalan ve bir dönem CHP'den milletvekili seçilen İsmail Özay da katıldı.

Özay'a destek olmak amacıyla yanında bulunan CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan'a yönelik, "O koltuğun gücünü kendi partine karşı kullanmayacaksın" dedi. Özay'la CHP'nin Çanakkale'deki aday adayı sayısı üçe yükseldi.

Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığını daha önce açıklayan mevcut Başkan Ülgür Gökhan ile Cem Belli'nin ardından yarışa kentte 13 yılı aşkın Belediye Başkanlığı görevinde kalan ve bir dönem CHP'den milletvekili seçilen İsmail Özay da katıldı.

CHP'nin Tarla Sokak'taki il ve merkez ilçe başkanlığı binasına saat 17.15'de beraberinde CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, eski milletvekili Ahmet Küçük ve çok sayıda partiliyle gelen İsmail Özay, aday adaylığı için hazırladığı başvuru dosyasını Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder'e verdi.

Çanakkale'de 1989-2002 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yürüten Özay'ın aday adaylığını açıkladığı sırada, partililer bir süre slogan attı.

Özay, konuşmasında, "Aktif siyaseti bir dönem bıraktığımı açıklamıştım. Şimdi örgütümden gelen, değer verdiğim bazı arkadaşlarımın çağrılarına kulak asarak ve inandığım siyaset ilkeleri üzerine, altını iki kez kırmızı kalemle çizerek topluma korku salanlara, diktatörlere, 'Dur' diyebilecek yürüyüş için buradayım. CHP'nin parti tüzüğünde de yer aldığı gibi, 'Taşeronluk kölecilik' anlayışıdır. Biz buna son vereceğiz. Çanakkale Belediyesi'nin işçisi, dimdik ayakta duran, özgür çalışan işçi olacak" ifadelerini kullandı.SOYDAN'DAN SERT SÖZLER

CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, "Şimdi sorulacak olabilir. 'Senin aday adayına destek vermenin anlamı ne' diye. Bir gün önce Cem Belli arkadaşımız aday adaylığını açıkladı. Davet edildim ona da destek vermek üzere buraya geldim. Daha önce sayın Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan aday adaylığını açıkladı. Ama çağrılmadım. Çağrılmış davet edilmiş olsaydım, onlarla buraya kadar yürürdüm. Bir belediye başkanına ya da bir aday adayına da davet etmek yakışırdı. Biz bize yakışanı yapmak zorundayız. Biz eğer bir partiyi temsil edeceksek, aday olacaksak, sizin oyunuzu isteyeceksek, örgüt bellidir. Hiç kimse CHP ile kavga etmeyecektir. CHP'nin size vermiş olduğu koltuğu, o koltuğun gücünü kendi partinize karşı kullanmayacaksınız. Senin görevin o koltuğun gücüne daha da güç katmaktır. Uzun bir yolculuğa çıktık. Biz birbirimizle kavga etmeyeceğiz. Bizim kavgamız demokrasi kavgasıdır. Bizim kavgamız özgürlük kavgasıdır. Bizim kavgamız, diktatöre karşı bağımsızlık kavgasıdır. Bizler hep birlikte bu yolda ilerleyeceğiz" dedi. Açıklamaların ardından partililer dağıldı.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

müjdat gürbüz
1 Ağustos 2013 09:55

yorumum ülke geneline hitaben,,,,
ne yazıktırki aday bolluğu yaşanan il ve ilçeler CHP nin yerel iktidar olduğu yerlerdir,iktidar olmadığı yerlerde aday adayı bulmakta zorlanılmaktadır.
Partinin seçilmiş belediye başkanına karşı çıkan aday adayları ileri geri konuşmaktadırlar,malesef bu duruma parti üst kurullarıda seyirci kalmaktadır,böyle olmamalı,rakip partide işaret gelmedikten sonra çıkıp kimse yalancı pehlivan gibi ortlarada dolaşmıyor,adamın hötünde donu yok ,işi gücü yok utanmadan aday adayı oluyor,YAZIK,AYIP ve GÜNAHTIR.


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ