Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

SİYASET

3 Ağustos 2013

Eyüp'ün adayı Ferzan Özer

Özer Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

reklam
Dört dönem Adalet Partisi’nde Milletvekilliği yapan Osman Özer’in (Ciğerci Osman) yeğeni, 118 yıllık Eyüplü, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği Meclis üyesi Ferzan Özer Eyüp’ü yönetmeye talip oldu.

CHP Eyüp İlçe Başkanlığı’na Eyüp Belediye Başkan Adayı olmak için müracat dosyasını teslim eden Ferzan Özer hedefinin tarihi dokusu ve mistik özellikleri ile İstanbul’un en gözde semtlerinden bir olan Eyüp’ü hakkettiği noktaya taşımak olduğunu belirtti.

1999 yılında Demokratik Sol Parti’de siyasete merhaba diyen Özer daha sonra ilçe sekreteri olarak siyasi hayatına devam etti.

Daha sonra eski Bakanlardan İsmail Cem Başkanlığında kurulan Yeni Türkiye Partisi’nde siyasi hayatını devam ettiren Özer YTP’de İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü.

YTP’nin CHP ile birleşerek kapanması sonrasında CHP saflarında siyasi hayatına devam eden 2009 seçimlerinde Özer Bakırköy’den Belediye Meclisine seçilirken aynı zamanda İBB Meclis üyesi oldu.

Ferzan ÖZER'in Siyasi Yaşamı:

1999 Yılında Demokratik Sol Parti (DSP)'ye üye olarak siyasete başlamış, daha sonra partinin ilçe sekreteri olmuştur.

İsmail Cem liderliğinde kurulan Yeni Türkiye Partisi'nin kurucularından olup 2002 tarihinde bu partinin ilçe başkanlığını yapmıştır.

YTP Cumhuriyet Halk Partisi ile birleşince CHP üyesi olmuştur. Partide çeşitli görevlerde bulunan Ferzan ÖZER, Bakırköy Belediye Meclisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi ve Marmara Belediyeler Birliği Üyesidir.

Halen CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Özer, Encümen Üyesi, İmar Komisyonu Başkan Vekilliği ve Deprem Afet Komisyon görevlerine devam etmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Olarak ise; Meslek Odaları ve Kent Ekonomisi ile Engelliler Komisyonu üyesidir.

Ayrıca Marmara Belediyeler Birliği'nde Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekiili olarak görev yapmaktadır."

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

MONSİEUR
3 Ağustos 2013 21:36

Siyaset yapmak her vatandaşın hakkı ancak Belediye Başkanlığı gibi yerlere aday olmak için bazı niteliklerin olması gereklidir. Elitist olmamakla birlikte ilkokul,ortaokul hatta lise mezunlarının adaylığı ne yarar sağlar şüpheli ...


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ