Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

VİDEO HABER

20 Ağustos 2013

Böyle müdahale görülmedi!

Gümüşsuyu'nda oturma eylemi yapan Adalet Yürüyüşçülerine polis müdahalesi.

reklam
GERÇEK GÜNDEM - HABER MERKEZİ / 7-8 gencin üzerine 50'ye yakın polis çullandı, gençleri
yerlerde sürükleyerek merdivende yuvarladılar. Sara krizi geçiren genci bile merdivende yuvarladılar!

Gümüşsuyu'nda polis, Antalya'dan İstanbul'a gelen gençlere müdahale etti.

Polis, Gümüşsuyu'nda oturma eylemi yapan Adalet Yürüyüşçüsü gençlerin üzerine biber gazı sıkarak sert bir müdahalede bulundu.

7-8 gencin üzerine 50'ye yakın polis çullandı, gençleri
yerlerde sürükleyerek merdivende yuvarladılar. Sara krizi geçiren genci bile merdivende yuvarladılar.

Gazdan etkilenen sara hastası olan bir gencin sara krizi geçirmesi üzerine, polis kriz geçiren genci merdivenlerden yuvarladı.Merdivenden yuvarlanan genci bırakan polis Gümüşsuyu'ndan çekildi.

MİLLETVEKİLİNE DE BİBER GAZI

Öte yandan edinilen bir başka bilgiye göre ise polis müdahale sırasında BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'ye de biber gazı sıktı.Polisin müdahalesi sonrası yaralanan gençler Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Hastanede yapılan müdahale sonrası, gençlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

GÜN İÇİNDE NELER OLMUŞTU?

Gezi olaylarında ölen ve yaralananlar için adalet talebiyle Antalya'dan geçen 18 Temmuz'da yola çıkan 3 genç, 33 gün süren yaklaşık 1100 kilometrelik yürüyüşün sonunda İstanbul'a ulaştı.

Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren ve yaralananların suçlularının yargılanmaları için Antalya'dan 18 Temmuz Perşembe saat 24.00'de 'Adalet Yürüyüşü' başlatan Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş, 1100 kilometrelik yürüyüşü 33'üncü günde tamamladı.

Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş Antalya'dan başlayarak, yürüyerek sırasıyla Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nin ardından İstanbul Ümraniye'ye ulaştı.

İSTANBUL'A 7 KİŞİ GİRDİ

Antalya'dan 4 kişi başladıkları yürüyüşleri sırasında Burdur'da bir arkadaşlarının rahatsızlanması nedeniyle Eskişehir'e kadar 3 kişi devam eden 'Adalet yürüyüşçüsü' gençlere, İstanbul'a kadar belirli mesafelerde birçok kişi ara ara katıldı. Gençler, İstanbul'a da Sakarya'dan katılan 4 kişiyle birlikte giriş yaptı.

ALİ İSMAİL, ETHEM VE MEHMET'E KIRMIZI KARANFİL

Yürüyüşçü gençler, yolculuk güzergahında Eskişehir'de Gezi olayları kapsamında hayatını kaybedenlerden Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü sokağa, Ankara Güven Park'ta Ethem Sarısülük'ün, Ümraniye'de de Mehmet Ayvalıtaş'ın hayatını kaybettiği yerlere kırmızı karanfiller bıraktı.

BERKİN'İ ZİYARET

Ümraniye'de karanfil bıraktıktan sonra başından vurulan 16 yaşındaki Berkin Elvan'ı tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret edecek olan gençler, bugün saat 21.00'da Gezi Parkı'nda olmayı planlıyor. Gezi Parkı'ndaki basın açıklamasının ardından gençlerin, 33 günde 1100 kilometreyi aşan 'Adalet Yürüyüşü' sona erecek.

HER İLDE SORGULANDILAR

Antalya'dan İstanbul'a uzun yürüyüşlerine ilişkin bilgi veren Kadir Canbek, birçok il ve ilçe merkezinde polisin GBT sorgusu ve bu yüzden bekletilme olaylarıyla sık sık karşılaştıklarını söyledi. Canbek, Burdur Bucak'ta polislerin kendi mıntıkalarından bir an önce ayrılmaları için 'arabayla bırakalım, yürüdük dersiniz' şeklindeki teklifte bulunduklarını, bu teklifin birçok yerleşim biriminde de tekrarlandığını ancak kabul etmediklerini anlattı.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

mase
23 Ağustos 2013 21:53

TAYYİP TRABZONDA DEMOKRASİDEN ÖZGÜRLÜKTEN BAHSEDİYOR ARAPLARA YAPILANLARLA DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR AMA KENDİ HALKINA VE GENÇLİĞİNE ARAPLARIN YAPTIĞINDAN FAZLA İŞKENCE YAPIYOR ONLAR İÇİN GÖZYAŞI KENDİ GENÇLERİ İÇİN KİN VE NEFRET BENDE MÜSLÜMANIM GEREĞİNİ YAPIYORUM AMA BU HAKSIZLIKLARA TAHAMMÜL EDEMEDİĞİM İÇİN DİNİMİZDE BÖYLE BİR YÖNETİM YOK O ZAMAN MEDYA DİKTATÖR DİYOR DİYE AGLAMIYACAK KURANDA ZULÜM VARMI BİZDE OKUYORUZ CAHİL DEĞİLİZ BUMU KURAN IN ADALETİ BUMU

mısırcı
21 Ağustos 2013 12:16

O sırada Başbakanımız ve cümle yetkililer pür dikkat mısırdaki kardeşlerinin durumuyla ilgilendikleri için bizim memleketimizde Türk Vatandaşlarının başına gelenlere ayıracak vakitleri yoktu.

Nihat
21 Ağustos 2013 11:56

Gezi olaylarının yarattığı eziklik ve travmayı hala üzerinden atamayan iktidar ve polisi kine nefretle saldırmaya devam ediyor.2 kişiyi bir arada görse saldıracaklar.Polis simit satsa da onurlu yaşayamaz artık..

bunyamin kizilkaya
21 Ağustos 2013 10:29

Misir üzerine ardi ardina aciklamalar yapan ve oradaki iktidari suclayan hükümet ayni seyleri neden kendi ülkesinde yapiyor? Milletin üzerine ates acma yetkisi verseniz polisinize emin olun tosunlariniz gözlerini kirpmadan vatan, millet, devlet askina bu görevi seve seve yerine getirirler. Ama sorun burada AKP degildir. Gecmiste sosyal demokratindan liberaline iktidara gecen her parti ayni seyi yapmistir ama o zamanlar siddet görenler toplumun ötekileri oldugu icin kimse ses cikarmiyor tosunlarinin sirtini sivazlayip sevgi gösterilerinde bulunuyordu. Sorun iktidarin icerigi degil niteligidir.

Deliorman
21 Ağustos 2013 10:18

Bu vahşeti normal bir beyin taşıyan insan yapamaz. GDO lu polis ve buna oy veren zihniyetin devrini yaşıyoruz.. hemde derinlemesine!

Tüm Yorumlar (9)

VİDEO HABER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ