Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

SİYASET

26 Ağustos 2013

Adaylar için eğilim yoklaması

Keskin, adayları belirlerken çok yönlü bir araştırma yapacaklarını belirtti.

reklam
Yeni Asır gazetesinden Onur Çakır'a konuşan CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, adayları belirlerken çok yönlü bir araştırma yapacaklarını belirterek, "Hakim denetiminde önseçim yapmayacağız. Ancak İzmir'in bazı ilçelerinde eğilim yoklaması yapacağız. Sonuçları hemen orada açıklayıp, 'Bizim adayımız budur' diyeceğiz. Eski numaraları artık çöpe attık" dedi.

Yöntem seçilecek


Keskin, İzmir örgütünün aday belirleme yöntemiyle ilgili görüşünü 6 Eylül'de alacaklarını belirterek, "Şu anda isim üzerinde herhangi bir çalışmamız yok. Parti örgütlerinin düşüncelerini alıyoruz. Örneğin Tire, Karşıyaka, Buca'da hangi yöntemle aday belirlenmeli konusunu tartışıyoruz. Çok yönlü bir araştırma yapmak istiyoruz" diye konuştu.
Hangi ilçelerde eğilim, hangilerinde merkez yoklaması ile aday belirleyecekleri konusunda çalışmanın devam ettiğini belirten Keskin, "Eğilim yoklaması yapmaya karar verdiğimiz ilçelerle ilgili milletvekili arkadaşlarımızı görevlendireceğiz. Sandıktan kim çıkarsa onu orada açıklayacağız. 'Adayımız budur' diyeceğiz. Eski numaraları kapattım gitti. Artık böyle şeyler yok. O yöntemler tarihin çöp sepetine gitti" diye konuştu.

Meclis üyeleri


Keskin, meclis üyelerini de aynı yöntemle belirleneceğini belirterek, "Ancak burada fermuar sistemi uygulayacağız. Mesleki dengelere dikkat edeceğiz. Meclis üyelerimizin daha nitelikli olması için bu sistemin uygulanması gerekiyor. Ekim ayının başında eğilim yoklamalarını yapmaya başlarız" dedi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

c engiz
27 Ağustos 2013 11:41

Ben nasıl güvenicem sizin yaptırdığınız eğilim yoklamasına kiminle yapacaksın yığma üye ilemi yoksa atanan delegelerlemi

ışık
26 Ağustos 2013 13:29

keskin bey eğilim yoklaması yapacağız deyipte Tekirdağ büyükşehirde haluk öztrak ı sadece faik öztrak istedi diye aday yapamazsınız
eski numaraları çöpe attıysanız tekirdağda büyükşehir için üyeler bazında hakim kontrolünde sandık koymalısınız
yoksa bunun bedeli büyük olur
tekirdağı tekirdağda yaşayanlar yönetmeli

murat
26 Ağustos 2013 13:28

Sen delegeyi yaz, senin delegelerin de eğilimle seni belirlesin.Bunun adı da demokrasi olsun.Kaç ilde kaç kez yönetimler görevden alındı?Seçimsiz gelenlerin eğilimlerinden ne olur?


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ