Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

VİDEO HABER

26 Ağustos 2013

80 bin doları çöpe bıraktı! V

Telefonla dolandırıcılık yapan şüpheliler son aylarda bu uygulamayı kullanıyor.

reklam
Ali AKSOYER / İSTANBUL, (DHA)
Telefonla dolandırıcılık yapan şüphelilerin son aylarda uyguladıkları para ve ziynet eşyalarını çöpe bıraktırma uygulaması güvenlik kameraları tarafından tespit edildi.

Görüntülerde telefonla konuşarak Kadıköy’de bir parka gelen emekli kadın, içinde 80 bin dolar para bulunan çantayı bir çöp tenekesine bırakıp, telefonla konuşarak uzaklaştığı görülüyor.

Kadının torbayı bırakmasından saniyeler sonra bir kişi bırakılan çantayı alarak kayıplara karışıyor.

Telefonda kendilerini polis, savcı yada hakim olarak tanıtarak kandırdıkları vatandaşların para ve ziynet eşyalarını çalan dolandırıcıların son aylarda tahsilatlar sırasında banka havalesi uygulamasını bırakarak bir torba içinde “Çöp” e bıraktırma yöntemini uygulamaya başladıkları tespit edilmişti. Şüphelilerin izledikleri bu yöntem güvenlik kameraları tarafından geçtiğimiz ay içinde saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde telefonla konuşarak Kadıköy’de bir parka gelen mağdur kadın H.E. önce bir banka oturuyor.

Emekli olduğu öğrenilen H.E. telefonda kendisini “Komiser Murat” olarak tanıtan bir kişinin verdiği talimatlar gereği Beşiktaş’tan vapura binerek geldiği Kadıköy’deki bir parkta elindeki poşeti bankın yanında bulunan çöp tenekesine bırakıyor. Kadın daha sonra yine telefonla konuşarak banktan kalkıp hızla uzaklaşıyor. Kadının banktan kalkmasından kısa süre sonra 10 metre kadar yakında bekleyen bir kişi aynı çöp tenekesine bir şey atıyormuş gibi yaparak içinde para ve ziynet eşyaları bulunan çantayı alıyor ve oradan uzaklaşıyor.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü zanlıların yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirttiler.


Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.


Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Sarp Kaya
27 Ağustos 2013 11:17

Hayır bir de amerika'ya 80 bin dolarlık 0 faizli kredi açmış.

isimsiz
27 Ağustos 2013 11:08

Yakin bir akrabam gecenlerde 50 bine yakin bir miktari telefonla ikibucuk saat konusup, goturup cope birakmis. Uzuldum mu? Elbette hayir. Hani olmaz ya, ben arayip ikibucuk saat dil doksem zordayim diye elli kurus vermezler.


VİDEO HABER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ