Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

VİDEO HABER

28 Ağustos 2013

Koç: O tezkere yeterli değil V

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, siyasete ve ekonomiye ilişkin tespitlerde bulundu.

reklam
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, MYK toplantısı sürerken basın toplantısı düzenledi. Koç, "AKP iktidarı Türkiye'yi üretmeyen bir ülke haline getirdi. Türkiye'ye gelen paranın yatırıma dönüşmemesine AKP iktidarı sebep oldu. AKP Türkiye'yi yandaşlarına rant cenneti haline getirdi'' dedi.

Koç, "Ekonomideki tabloyu Gezi olaylarına bağlamak gerçekçi değildir'' ifadesini de kullandı. Koç, ''Tarım can çekişiyor'' ifadesini de kullandı.

Haluk Koç, AKP hükümetinin Suriye'de ''savaş çığırtkanı'' bir rol üstlendiğini de belirterek, "Ellerindeki tezkere müdahale için yeterli değil. Suriye'ye ilişkin kararı TBMM verecektir'' dedi. CHP'li Koç, "Anayasamızda ilgili hükümler gayet açıktır'' diyerek AKP'yi uyardı.
AKP hükümetinin Suriye'de 'savaş çığırtkanı' bir rol üstlendiğini belirten Koç, "Suriye konusunda gerçekler tam ortaya çıkmadan bu ülkeye bir askeri müdahalede bulunmanın çığırtkanlığını yapmanın bizi nerelere sürükleyebileceğini çok iyi hesap etmemiz lazım. Bu sürecin sonunda Suriye yeni bir Afganistan haline gelebilir.Tüm dünyada yeni terör eylem filizlerini buradan çıkartabilir. Bunlar en bağnaz, radikal gruplar. Bu süreçle birlikte Türkiye suratle ortadoğulaşır. Orada yaşanan tüm sorunlar bir vakum gibi Türkiye'nin içine çekilir. Türkiye'de benzer sorunlara, kargaşalara tanık olmaya başlarız" dedi.

Ekonomideki tabloyu Gezi olaylarına bağlamanın gerçekçi olmadığını ifade eden Koç,"Türkiye'yi tüketim cenneti haline siz getirdiniz. Tarım can çekişiyor. AKP iktidarı Türkiye'yi üretmeyen bir ülke haline getirdi. Türkiye'ye gelen paranın yatırıma dönüşmemesine AKP iktidarı sebep oldu" diye konuştu.

"HZ. YUSUF'U KUYUYA İTENLERDEN BİRİSİNİZ"

Türkiye'yi savaşa sürüklemek isteyenlerin olduğunu söyleyen Koç, "Bizzat Başbakan ve Dışişleri Bakanı düzeyinde kışkırtıcıların olmasına rağmen hiç kimsenin gücü Türkiye'yi yeni bir Irak, Suriye modeli haline getirmeye yetmeyecektir. Birilerinin temel hedefinde bu olabilir. Sayın Başbakana seslenmek istiyorum, BOP eş başkanı olarak, son 10, 11 yılda islam coğrafyasında akan kanın sorumlulularından biri hiç şüpheniz olmasın sizsiniz. Yine sizin değiminizle söylüyorum Hz. Yusuf'u kuyuya itenlerden biri de büyük bir ihtimalle sizsiniz" dedi.

"TİMSAH GÖZ YAŞLARI"

Başbakan Erdoğan'ın katıldığı bir televizyon programında ağlamasına ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in 'Sığırlar ağlamaz' yönündeki sözlerine Koç, "Çiftlik kahyası mısın? kardeşim. Timsahların da avlarını yerken ağladıklarını gözlerinden yaş aktığını sayın Çelik'e hatırlatmak gerekiyor. Atı, sığırı kime benzetti, benzetmediyse, avını yerken gözünden yaş akan timsahı da kime benzetip benzetmeyeceği kendisinin takdirinde" diye konuştu.

"MEVCUT TEZKERENİN 4 EKİM'DE GEÇERLİLİĞİ BİTECEK"

Mevcut tezkereye ilişkin Koç, "4 Ekim'de geçerliliği bitecek olan tezkerenin çıkartılış amacı bugün atacakları adımın karşılığı değildir. Kararı başbakan, dışişleri bakanı ve AKP'nin biat eden kadrosu vermez. Kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi verir" dedi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

ismet
28 Ağustos 2013 19:19

Haçlılar ordaki müslümanları kesip sömürecekler kılıçdaroğluda buna ortak olmaya çalılşıyor.B.M. karar alırsa çin ve rusyanın vetosu var.Alamaz Tayip savaşa gireceğine doları tutsun.Şimdiden zamları yandaş kanallarla empozeye başladılar.Gemi karaya oturdu herkes akıllı olsun.

sadrettin acaroğlu
28 Ağustos 2013 18:52

Bi iktisadçı olarak böyle lafara çok gülüyorm,.Türkiye'ye gelen paranın yatırıma dönüşmemesine AK Parti iktidarı sebep oldu diyonda o para yatırım için gelmiyoki.Sıcak para diye bi şey var.Fağizden istifade etmek niyetiyelen gelen adam niçin paralarını yatırma bağlasınki??Yatırım yapıcak olan Çin e Tayivan a filan gidiyo bizimkiler bile burda yatırım yapmıyo.Tayyip bey yatırım yapın ülke kalkınsın diye çok söğledi fakat dinliyen kim??Bu mesleleri yorumlamak için iktisadçı olmak lağzım,.Fakat teskere konusnda doğru diyro meclis den izin almak lağzım

gonur
28 Ağustos 2013 17:13

İstanbul'a doktor lazım İstanbul'a Haluk Koç lazım

Yusuf Günal
28 Ağustos 2013 17:08

Söylediklerinin hepsi doğru.
Bu doğruları AKP'lilerin yüzüne söylemek gerekir.Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın yüzüne, Grup Başkanvekillerinin AKP Grup Başkanvekillerinin yüzüne.
ÇÖZÜM: HERGÜN HODRİ MEYDAN, ÇIK KARŞIMA, HALKI ALDATMAK YOK. CANLI YAYINLARDA BUNLARI HALKIN HUZURUNDA TARTIŞALIM. VARSANIZ..

Biliyorum, çıkamıyacaklar. Ama bunu hergün tekrarlamak ta, halkta bir iz bırakacak. Bu amaçlanmalıdır.

Çalıkuşu
28 Ağustos 2013 16:27

"BM Güvenlik Konseyi, Suriye’ye yaptırım konusunda bir karar alırsa buna uyarız. Niye engelleyici olalım?"(http://www.gercekgundem.com/?p=562722)

Kılıçdaroğlu, iki üç gün önce böyle diyordu.
Yani CHP genel başkanı, BM kararı ile Suriye'ye bir yaptırım için, CHP'nin engel olmayacağını söylüyor.
AKP, eski tezkere olmazsa yenisini de isteriz, diyor. Bu durumda, CHP, AKP'nin ya da BOP'un tezkeresine "hayır" demeyecek (mi).

Haluk Koç, biraz önce dinlediğim kadarı ile, daha temkinli.
Kılıçdaroğlu, hem arada 1 Mart tezkeresi nedeniyle övünüyor, hem de şimdi AKP'ye yeşil ışık yakıyor. Tabi bir çelişki bu.

CHP, kesinlikle böyle bir tezkereye karşı çıkmalıdır.
Bu, bizim savaşımız değildir.
Irak'ta da, sözde belgeler, raporlar kimyasal silah olduğunu "kanıtlıyordu" ama, sonra, ABD ve diğerleri, bunların bulunmadığını itiraf etmişti. Olan, Irak'ın masum insanlarına olmuştu.
Bu defa, aynı şeyin Suriye'de yaşanmasına, CHP, kesinlikle, alet ve taraf olmamalıdır.

Gerekli olmayan bir savaş nedeniyle işlenecek cinayete ortak olmamalıdır CHP.

Tüm Yorumlar (9)

VİDEO HABER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ