Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

VİDEO HABER

28 Ağustos 2013

Cinayette bir polis daha var!

Ali İsmail Korkmaz yeni görüntüleri ortaya çıktı. Avukat Ayşegül Kumaş'tan açıklama.

reklam
(soL - DHA) Ali İsmail Korkmaz’ın polis organizasyonlu saldırı sonucunda hayatını kaybetmesi üzerine ortaya çıkan yeni görüntülerde bir polis memurunun daha açıkça Ali İsmail Korkmaz’a saldırdığı görülüyor.

Ali İsmail Korkmaz soruşturması bir polis ve 4 sivil saldırganın tutuklanması ile kapatılmak istenirken, ortaya çıkan yeni görüntülerde daha önce de ismi geçen Hüseyin E. adlı polis memurunun da saldırganlar arasında olduğu net şekilde görülüyor.

Henüz ifadesi dahi alınmayan E.’nin cinayette payı olduğunu açıkça ortaya koyan görüntülerin ardından Ali İsmail’in avukatları derhal harekete geçilmesini talep ediyor.

İşte Ali İsmail Korkmaz cinayetine ait yeni kamera görüntüleri:Avukatların soruşturmaya ilişkin bir diğer önemli talebi ise polislere bu saldırı emrini veren amirlerin derhal tespit edilip, ifadelerinin alınması oldu.Bilindiği gibi Hacıbektaş’ta bir bakana yumruk atılmasının ardından tüm emniyet amirleri görevden alınmıştı. Buna karşın Ali İsmail’in polisler tarafından öldürülmesine rağmen henüz hiçbir yetkili emniyet amiri hakkında işlem yapılmadı.Görüntülere ilişkin avukatlardan önemli açıklama:
-Beşik Otel'in 00:15:44 ve devamında TEM polisi Hüseyin E.'nin kovaladığı ve dövdüğü görülmektedir. Hüseyin E. hakkında adli kontrol, tutuklama uygulanmamıştır.Eskişehir'de Gezi Parkı protestoları sırasında 2 Haziran gecesi sivil giyimli kişiler tarafından sopalarla dövülen ve kaldırıldığı hastanede 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın olay gecesi aynı sokakta 3 kez dövüldüğü öne sürüldü.

Korkmaz ailesinin avukatlarından Ayşegül Kumaş, otel ve fırının güvenlik kameralarının doğru zamanı göstermediğini, Ali İsmail Korkmaz'ın ilk olarak sokağa girerken, ardından fırının önünde ve daha sonra da kaçmaya çalışırken dövüldüğünü söyledi.

Eskişehir Barosu avukatlarından Ayşegül Kumaş'ın savcılığa sunduğu belgelere ve iddialarına göre, olayın meydana geldiği Kurtuluş Mahallesi Sanayi Sokak'taki Beşik Otel'in kamerası ve Harman Otel'in silinip jandarmada kurtarılan güvenlik kamerası görüntülerinin ikisinde de Ali İsmail Korkmaz bulunuyor. Ayşegül Kumaş'ın iddiasına göre her iki kameranın görüntülerindeki saatler gerçek zamanı yansıtmıyor. İki kamera arasında 18 dakika 7 saniye, gerçek zamanla da yaklaşık 1 saat 8 dakika fark var.

İddiaya göre Ali İsmail Korkmaz Saat 23.57 sıralarında değil gece saat 01.05 sıralarında Sanayi Sokak'ta 3 kez dövülüyor. Ali İsmail Korkmaz'ın fırından otele doğru koşmasının ardından otel kamerasının açısına girdiği andaki 74 saniyelik görüntüler de dosyada bulunmuyor.

İKİ GÖRÜNTÜNTÜYÜ YAN YANA GETİRİP İZLEDİLER

Avukat Ayşegül Kumaş, hem otelin hem de fırının kamera görüntülerini bir araya getirerek incelediklerini söyledi. Daha önce Beşik Otel'in güvenlik kamerasının yayınlanan görüntülerinde bir kişinin dövüldüğünü anlatan Kumaş, burada Ali İsmail Korkmaz'ın sokağa girer girmez dövüldüğünü ve yere düştüğünü belirlediklerini söyledi.

Avukat Kumaş'ın iddiasına göre olay gecesi Ali İsmail Korkmaz'ın polisten kaçarken girdiği Sanayi Sokak'ta ilk olarak sokak girişinde dövülüyor, Beşik Otel'in yanına geldiğinde yere düşüyor. Ali İsmail Korkmaz fırının önünde polis ve fırın sahibi ile yanındakilerin saldırısına uğruyor. Burada dövülen ve tekmelenen Korkmaz, tekrar otele doğru kaçarken de saldırıya uğruyor.

Ayşegül Kumaş savcılığa ilettiği belge ve görüntülerle ilgili şu iddialarda bulundu:

"Beşik Otel'in 00:15:44 ve devamında TEM polisi H.E.'nin kovaladığı ve dövdüğü görülmektedir. H.E. hakkında adli kontrol, tutuklama uygulanmamıştır. Harman Fırın'dan Ali İsmail'in çıkışı Beşik Otel yönünedir, koştuğu zamanı da eklersek her halükarda Beşik Otel'in kameralarından geçişi kayıp olan 74 saniyeye denk gelmektedir. O 74 saniye içerisinde tanığın anlatımına göre, sokaktan çıkmak isteyen Ali İsmail'i orada da darp ettiler. O sırada orada en az 3 TEM polisi vardı. Böylece, 3 kez darp edilerek sokaktan çıkmıştır. 1 saatten fazla orada arabaların arkasında saklanan en az 10 TEM polisi varken, amirlerinin ifadelerinin dahi alınmamış olması, dosyayı 1 polisi tutuklayarak kapamaya çalıştıklarını gösteriyor."
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Ercan
28 Ağustos 2013 19:28

Vicdansız polisler. Yaptıklarınızın cezasını bu dünya da ve öbür dünyada göreceksiniz.


VİDEO HABER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ