Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

GEZİ - MEKAN

18 Eylül 2013

Şarap ve lezzetler ülkesi

“Dünyanın Renkleri Seyahatleri” Burgonya’ya tarih ve lezzet dolu bir seyahat düzenliyor.

reklam
“Dünyanın Renkleri Seyahatleri” Ortaçağ’da Fransa krallarının en güçlü rakipleri olan Bourgogne Dükleri’nin toprakları Burgonya’ya tarih ve lezzet dolu bir seyahat düzenliyor.

15-18 Ekim tarihlerindeki gezi, Bourgogne’un kültürel ve mimari mirasını tanıtmanın yanı sıra, oldukça zengin olan mutfağını ve harika şaraplarını tatma imkanı sunarak, bir tarih ve lezzet şöleni vaat ediyor…

Fransa’nın orta doğusunda büyük bir alan kaplayan ve Fransa tarihinde zengin bir iz bırakan Bourgogne topraklarının günümüzdeki ünü, bağlarından ve ürettiği lezzetli şaraplardan kaynaklanıyor. İklimi ve mineral zengini toprakları sayesinde yetişen Chardonnay ve Pinot Noir üzümleriyle dünyanın en güzel beyaz ve kırmızı şaraplarını burada tatmak mümkün. Gezide, Bourgogne’un mücevheri diye anılan Beaune şehrinin altında, labirenti andıran kilometrelerce yeraltı galerilerinden oluşan tarihi şarap mahzenleri ziyaret edilerek şarap tadımı yapılacak. Gurme gezginler bu seyahatte, şarap degüstasyonunun yanı sıra, Gevrey Chambertin’de bir peynir imalathanesini ziyaret ederek bölge peynirlerini de tanıma fırsatı bulacak.

Gezide, bölgenin ünlü bağları, şövalyelerin tatma seremonilerinde toplandıkları salon, Bourgogne Dükleri’nin görkemli mezarları, gotik mimarinin bir şaheseri olarak adlandırılan Hôtel Dieu-Hospices de Beaune ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Roman mimari tarzındaki Fontenay Manastırı da görülecek yerler arasında.

Seyahat boyunca hem yerel restoranlarda hem de Michelin yıldızlı restoranlarda yenilecek yemeklere bölge şarapları eşlik edecek. Tüm Dünyanın Renkleri Seyahatleri’nde olduğu gibi bu gezide de sürpriz harcama yok. Tüm yemekler, tadımlar ve geziler tur ücretine dahil.

Dünyanın Renkleri I 15-18 Ekim 2013 I Bourgogne
0212 361 20 00 I www.dunyaninrenkleri.com I [email protected]

TUR DETAYLARI:
Türk Havayolları ile uçuluyor. Tüm yemekler, degüstasyonlar ve geziler tur ücretine dahil. Turun ücreti: 1.695 €