Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

SİYASET

10 Eylül 2013

Sarıgül'den CHP liderine cevap

Kılıçdaroğlu'na Mustafa Sarıgül'den cevap geldi.

reklam
Bedir ALTUNOK / KARS, (DHA) - SİVİL toplum kuruluşlarının davetlisi olarak özel uçakla Kars'a gelen İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, havalimanında coşkuyla karşılandı.

Bugün özel uçakla saat 11.00'da Kars'a gelen Türkiye Değişim Hareketi lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül'ü partililer davul- zurnayla karşıladı. Hava limanında VİP salonuna geçen Sarıgül burada basın açıklaması yaptı. Bir gazetecinin, "CHP'ye katılacak mısınız? Kılıçdaroğlu'nun Çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu Sarıgül şöyle yanıtladı:

"Sarıgül CHP'nin gençlik kolları sekreteridir. Gençlik kolu başkanıdır. CHP'nin ilçe başkanıdır. Sarıgül SHP'nin kurucusudur. Sarıgül, SHP'nin milletvekilidir. TBMM Başkanlık Divanı üyesidir. Sarıgül, DSP'nin belediye başkanıdır. CHP'nin belediye başkanıdır. Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarının doğruluğu ve tutarlılığı vardır. Mustafa Sarıgül bir demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesi vermiştir. Sarıgül daha sonra arkadaşları ile birlikte Türkiye Değişim Hareketini (TDH) kurmuş ve kurucuları arasında yer almıştır. Binlerce yurttaşımızla birlikte bizi bütünleştiren, büyük bir demokratik buluşmayı sağlayan ve yıllardan beri inandığımız inançlara saygılı laikliği, ulusal birliği, bireyin özgürlüğünü savunan, üretimi arttıran, emeğin hakkını en üst düzeyde koruyan bir anlayışla yoldadır."

'SIFIRDAN BU NOKTAYA GELMİŞ KARDEŞİNİZ'


CHP Gençlik Kollarının Mustafa Sarıgül'ün Türkiye'ye bir armağanı olduğunu ileri süren Sarıgül, CHP'ye katılıp, katılmayacağı konusunda net birşey söylemeyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir siyaset adamı olarak sıfırdan bu noktaya kadar gelmiş bir kardeşinizdir. Sarıgül Türkiye Değişim Hareketi ile yaklaşık olarak 15 yıldır, özellikle son 12 yıldır yollardadır. Türkiye Değişim Hareketi'ndeki arkadaşlarımızın en büyük arzusu 'Tehlike yanımızdan geçerken biz seyirci olarak bakamayız.' Değişim Hareketi bireysel çıkarların değil toplumsal çıkarların peşindedir.

TDH kendi koltuğunu korumaz. TDH, Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni korur. Sayın Kılıcdaroğlu'nun tekrar tekrar söylüyorum, Türkiye Değişim Hareketi ve Mustafa Sarıgül ile ilgili değerlendirmeleri için çok teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkanın değerlendirmeleri gerçekten son derece objektif ve sayın Kılıçdaroğlu'nun değerlendirmeleri gerçekten bizim yıllardan beri sürdürdüğümüz çalışmalara sevgiyle bakan bir anlayıştadır. Kendisine çok teşekkür ediyorum."

Sarıgül daha sonra kendisini havalimanı önünde bekleyen kalabalığın yanına gitti. Davullu-zurnalı, halaylı, çiçekli karşılamadan ve gördüğü ilgiden memnun kaldığını belirten Sarıgül, kendisini karşılamaya gelenlerle hatıra fotoğrafları çektirdi. Sarıgül daha sonra uzun araç konvoyu eşliğinde Ardahan'a hareket etti.Mustafa Sarıgül'ün Kars ve Ardahan gezilerine, İstanbul Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan da eşlik ediyor.

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Emekçi
11 Eylül 2013 01:47

Sayın Sarıgül TDH yı 15 yıl oldu kuralı diyor , Madem bu kadar kendine güveniyor , kitleselleşseydi , Sürekli kendini pazarlıyor, Yeter artık geliyorsa gelsin , kendini sürekli gündemde tutuyor , İstanbul büyükşehire talip birinin ,Ardahanda ne işi var , ESENLER , ARNAVUTKÖY gibi yerler dururken ,

Ş:ÖNAL
11 Eylül 2013 01:12

Hoş gelir şen ola Mustafa PAŞA çok yaşa

Akbaba
10 Eylül 2013 23:30

Ülkenin yaşadığı duruma bakın,
Şehir şehir gezip lobi yapıp yatırım yapana bakın,
Sonrada adıma bakıp bana kızın.....

Gök Yeleli AgoP
10 Eylül 2013 21:21

Bir fidan gitmiş,sebebi belli...
Memlekette düzgün giden çok az şey var ama nedense CHP Genel Başkan'lığına oynayan ve İstanbul belediye başkanlığı yetmez,ama onun içinde bana muhtaçsınız,ama yinede yetmez,daha büyük koltuk lazım diyen biri iktidarla içiçe ilişkiler ve Pennsylvania....
Arada belki belediye binadına uğramalar, özel tayyareler helikopterler?
Biride çıksın lütfen sorsun değirmenin suyu nereden
Daha ne diyeyim?
Allah'ım sen mevzuyu biliyorsun.....

Yücel Yeşilceli
10 Eylül 2013 20:29

Pırıl pırıl bir genç,KATLEDİLİYOR!..
Adı Ahmet Atakan! Ahmet Anasının,Babasının yüreğini yakıyor,insan olanların benliğini kavuruyor!..

Porselen dişli ROBOT'tan üzüntü ifade eden tek sözcük yok! O, aldığı emirler doğrultusunda takımdaşları gibi AKP'nin değirmenine su taşıyor!.. AKP'yi iktidarda tutmak için olağan üstü bir çaba harcıyor.O'nun yaşamı verimsiz git gellerden ibarettir. Porselen dişili verimsize, onu CHP'ye çağıran TESEV'ci takımdaşlarına DİKKAT diyorum.

Tüm Yorumlar (13)

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ