Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

26 Nisan 2017

 

MEDYA

21 Eylül 2013

O Ses'in çarpıcı hikayesi

O Ses Türkiye'de yarışacak ismi tüm Türkiye tanıyor.

reklam
Mehmet ÇINAR / ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde, 2009'da geçirdiği trafik kazasında sağ bacağı kopan, hastanede 200 gün süren yaşam mücadelesini kazanarak 'biyonik kız' diye anılmaya başlanan şarkıcı-manken Çiğdem Yüce, evlenip çocuk sahibi olmasının ardından, kaza sonrası bırakmak zorunda kaldığı sahnelere Acun Ilıcalı'nın 'O Ses Türkiye' yarışmasıyla geri dönüyor.

Şarkıcı ve model Çiğdem Yüce, Alanya'da 14 Ekim 2009'da nişanlısı Alper Bezci'nin kullandığı otomobilin takla atması sonucu ağır yaralandı. Vücudunda 19 kırık oluşan ve sağ bacağı diz kapağının üzerinden kopan Çiğdem Yüce, Antalya ve Ankara'daki hastanelerde 200 gün verdiği yaşam savaşını kazandı. Birçok ameliyat geçiren Yüce, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde uzun süren bir tedavinin ardından, yurtdışından getirilen sensörlü ve multi işlemcili protez bacağıyla yeniden yürümeye başladı. Tedavisi tamamlanarak Antalya'ya dönen Çiğdem Yüce, ikinci mutluluğu ise gelinlik giyerek yaşadı.

KAZA YAPTIĞI NİŞANLISIYLA EVLENDİ

Yaşaması bir mucize olarak görülen Çiğdem Yüce, daha sonra birlikte kazadan kurtulduğu nişanlısı Alper Bezci ile evlendi. Düğünün yaklaşık 1 yıl sonrasında da biyonik kız, bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Evlilik ve sonrasında 'Kutsal Haktan' adını verdikleri bebekle acıları geride bırakmaya başlayan Çiğdem Yüce, o feci kazanın üzerinden yaklaşık 5 yıl geçtikten sonra yeniden sahnelere dönüyor. Yüce, şarkıcılık yıllarında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile de aynı sahneyi paylaşmış, düet yapmıştı.

O SES TÜRKİYE'DE

Star TV ekranlarında Acun Ilıcalı'nın sunduğu 'O Ses Türkiye' yarışması için Antalya'da düzenlenen elemelere katılan Çiğdem Yüce, yarışmaya katılmaya hak kazandı. Acun Ilıcalı'nın sunduğu, Ebru Gündeş, Murat Boz, Hadise ve Athena'dan Gökhan Özoğuz'un jüri üyeliğini yaptığı yarışmayla tekrar sahnelere dönecek olan Yüce, Türkiye'nin en iyi sesleri arasına girmek için mücadele edecek.

Gerçeğini aratmıyor

Türkiye'de ilk kez Çiğdem Yüce tarafından kullanılan son model sensörlü ve multi işlemcili protez eklem, akşamları şarja takılıp sabahları kullanabilecek şekilde ayarlanıyor. Adımları diğer ayağa göre santimetresine kadar ayarlayabilen C-Leg adlı eklem, merdiven çıkmak, bisiklet veya araba kullanmak, koşma gibi bir bacağın yapabileceği tüm fonksiyonlara sahip. 80- 100 bin lira arasında maliyeti bulunan protez bacak, silikon kaplamayla diğer bacakla ten rengine kadar uyumlu.