Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

VİDEO HABER

1 Ekim 2013

Gedik'in odasındaki polis V

Çeteler tarafından katledilen Gedik'in hastane odasındaki polisin görüntüleri ortaya çıktı.

reklam
Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde çetelerin silahlı saldırısı sonucu başından vurularak öldürülen 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik’in cenazesi bugün Gazi Mezarlığı’na defnediliyor. Cenazede polisin yarattığı gerilim sürerken, polisin delil karartma görüntüleri yayınlandı. Avukat savcılığa başvurdu.

GEDİK'İN GÖMLEK VE KEMERİ KAYIP

Hasan Ferit’in tedavi gördüğü hastanedeki odasına “teknisyen” kıyafetiyle sivil polislerin girdiği iddiası gündeme gelmişti. Ferit’in arkadaşları ve Halk Cepheliler, “teknisyen”den şüphelenince, kimliğini görmek istedi. Bu sırada sivil polis olduğuna anlaşılan kişi, Halk Cepheliler tarafından bir odaya kilitlendi.

Bunun üzerine, sivil polisi kurtarmak için çok sayıda çevik kuvvet polisi, yoğun bakım ünitesine girdi. Gedik'in arkadaşları polisin delil karartma için girdiğini iddia etmişti.

AVUKAT BUGÜN BAŞVURDU

Bianet'ten Ayça Söylemez'in aktardığına göre Avukat Zeycan Balcı Şimşek, Gedik cinayetinde en önemli delillerden olan giysilerin çalındığını söyleyerek İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Şimşek, delillerin kayıp olduğunun savcılıkça bugün fark edildiğini söyledi.

Şimşek’in bu sabah verdiği başvuru dilekçesinde, “giysilerin Savcılık veya Emniyet Müdürlüğü’nce muhafaza altına alınmadığı” ifade edildi. Dilekçede ayrıca giysilerin kimliği belirsiz kişilerce çalınmış olabileceği de belirtildi:

“Müvekkilim Gedik hayatını kaybettiği zamanlarda, yoğun bakıma giren teknisyen kıyafetli iki kişinin, giysileri alarak uzaklaştığını öğrendik.”

“Soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi ve faillerin tespiti için bu giysilerin önemi tartışılmazdır.”
MOBESE kayıtları da istendi

Dilekçede, Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yazı yazılarak şu soruların cevaplanması ve kayıtların gönderilmesi istendi:

* Hasan Ferit Gedik’e ait giysiler muhafaza altında tutuldu mu? Tutulduysa nerede? Giysiler muhafazaya alınmadıysa kimlere teslim edildi?

* Giysiler hastane personelinin bilgisi dışında alındıysa, kimlerin aldığının tespit edilmesi için, başta Gedik’in tedavi gördüğü birim, servis ve morg olmak üzere tüm hastane kayıtları gönderilmeli.

* Hastanede Gedik’e ait tüm kayıtlar ve tutanakların savcılığa iletilmesi.

Savcılığa yapılan başvuruda ayrıca, Gedik’in vurulduğu olay yerini ve olay yerini görme ihtimali olan tüm MOBESE kamerası kayıtlarının da savcılığa iletilmesi için işlem başlatılması talep edildi.


Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Çalıkuşu
1 Ekim 2013 16:01

Şimdi bir de jandarmanın da AKP'nin elinde olmasının anlamını düşünün.

Kemal
1 Ekim 2013 15:51

Yazıklar olsun. polise zerre kadar güven kalmadı. sokağı bırakın, aynı binada oturduğumuz kapı komşumuza yemin olsun selam dahi vermiyorum. Bunlardan her melanet beklenir.

kemal
1 Ekim 2013 14:15

Vay bee... Polisin ne olduğunu her geçen gün daha fazla öğreniyoruz. Polisin kime çalıştığını, kimlere hizmet ettiğini günbegün görüyoruz...! Asıl mesleklerinin polis olmadığını görüyoruz...!


VİDEO HABER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ